palermo  Dołączył: 12 Lut 2007
pytanie początkującego... GX-1S
Witam.

Czytam już dłuższy czas to wspaniałe forum i postanowiłem napisać pierszy post.

Posiadam Fuji 5500 i zastanawiam się nad przejściem na DSLR'a.

Wady 5500, które mi dokuczają:
1. częste problemy z ustawianiem ostrości, gdy brak jest dobrego oświetlenia aparat ma spore problemy z ustawieniem ostrości.
2. Przy ISO200 już widać szumy
3. Moje dziecko jest bardzo ruchliwe i zanim aparat złapie ostrość i wyzwolę migawkę, to już go nie ma w kadrze.

Zastanawiam się nad Samsungiem GX-1S, niska cena, tanie szkła.

Czy taki Samsung pozbawiony jest tych wad Fuji5500 czy raczej nie będzie zbyt dużej różnicy?
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witaj na forum palermo, jestem w identycznej sytuacji :mrgreen: chociaż już się miotam jakieś 758lat świetlnych z wyborem ale do rzeczy:
Też miałem ów prześlicznej urody kompakt i podobne problemy do twoich
po pierwsze przyjmuj podane Ci tu informacje z dozą steptycyzmu, bo zaraz zaczną chwalić Pentaxa pod niebiosa ;-) IMHO jak chcesz naprawdę szybki AF to Nikon :oops: albo K10D ze szkłami SDM, GX-1S ma pryzmat tak więc ostrzenie ręczne to przyjemność, a co do szumów to nie wiem ale następca DS-a 2 (którego klonem jest GX-1S) K100D jest naprawdę świetny pod tym względem iso 3200 jak najbardziej używalne, do tego stabilizacja matrycy SR, i poprawione jpgi względem poprzednika, jeśli już się zastanawiasz to ja bym właśnie brał pod uwagę K100D. Acha AF szybszy niż w DS, a BF\FF masz gratis.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki, - bedziesz na PPD ? :roll: :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
tomecki napisał/a:
IMHO jak chcesz naprawdę szybki AF to Nikon
tak, D200, ze szklami AF-S :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ocho.....ciezka kawaleria sie zjawila :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
tomecki napisał/a:
IMHO jak chcesz naprawdę szybki AF to Nikon
tak, D200, ze szklami AF-S
Panowie, nie ironizujcie. D50 + 18-70. To jeśli chodzi o Nikony, w zupełności wystarczy.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Wiedziałem że ten Nikoś nie umknie waszej uwadze :-P Odsieczowa Petakskawaleria
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
D50 + 18-70
jeszcze zeby ten 18-70 mial stabilizacje, albo chociaz lepsze swiatlo, to bylby godnym konkurentem. A tak, bez flasha sie nie obejdzie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek, nie przeginaj.
Palermo pisał o GX-1S, a on ma taką samą stabilizację, jak D50. Kupiłby pewnie z kitem 18-55, który jest ciemniejszy od 18-70. I krótszy.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Palermo pisał o GX-1S
oops
 

palermo  Dołączył: 12 Lut 2007
Przyznam, że D50 brałem pod uwagę. Ale GX-1S urzekł mnie dużym wizjerem i tanimi szkłami manualnymi. NIe zależy aż tak na AF manualne ostrzenie mi nie przeszkadza.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
palermo napisał/a:
Przyznam, że D50 brałem pod uwagę. Ale GX-1S urzekł mnie dużym wizjerem i tanimi szkłami manualnymi. NIe zależy aż tak na AF manualne ostrzenie mi nie przeszkadza.
No to dobrze - będziesz zadowolony. Różnicę po przesiadce z Fujika odczujesz od razu.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
palermo napisał/a:
Ale GX-1S urzekł mnie dużym wizjerem i tanimi szkłami manualnymi.

palermo, tylko z tym "tanimi" to żebyś się nie zdziwił, od czasu pojawienia się duetu kasetka i kadyszka ceny podskoczyły, co nie oznacza że przy odrobinie sprytu i szczęścia nie upolujesz jakiegoś ładnego szkiełka.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Re: pytanie początkującego... GX-1S
palermo napisał/a:
Witam.

Czytam już dłuższy czas to wspaniałe forum i postanowiłem napisać pierszy post.

Posiadam Fuji 5500 i zastanawiam się nad przejściem na DSLR'a.

Wady 5500, które mi dokuczają:
1. częste problemy z ustawianiem ostrości, gdy brak jest dobrego oświetlenia aparat ma spore problemy z ustawieniem ostrości.
2. Przy ISO200 już widać szumy
3. Moje dziecko jest bardzo ruchliwe i zanim aparat złapie ostrość i wyzwolę migawkę, to już go nie ma w kadrze.

Jako pstrykacz Samsungowy powiem:
Ad. 1. i 3. Z AFem w eSce nie jest tak źle - czasami bawię się pstrykaniem ptaków w locie i w trybie AF-C aparat daje radę, nawet przy bardzo zachmurzonym niebie. W pomieszczeniach przy świetle żarówek jest niestety gorzej ale zawsze można przejść na ostrzenie manualne. Manualne ostrzenie + seria może bardzo pomóc przy łapaniu żywych obiektów w ciemności ;-)
Ad. 2. Szumy widać dopiero od ISO 1600 przy czym przy tej wartości są całkiem akceptowalne (dla mnie oczywiście), czego się nie da powiedzieć o szumach na ISO 3200 (jak dla mnie za duże, ale może mi przejdzie ;-) ).
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
palermo - ja również poważnie rozważam ten model i szukając ostatnio w sieci różnych recenzji , natrafiłem na jedną ciekawą stronkę. Oprócz standartowego tekstu i przyznanych punktów, jest tam krótki filmik ( 1,30 min ) prezentujący ten model. Uważam, że jest to bardzo fajna sprawa, zwłaszcza gdy ktoś na początku bazuje tylko na zdjęciach.

http://reviews.cnet.com/S...7-31678158.html
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Od 3 dni wreszcie zastąpiłem g6 lustrzanką :)
Aparat jest wg. mnie bardzo dobry i warty w 199% swojej niskiej ceny.
Wizjer bajka co do AF.
Zdziwiłem się baaardzo - ludzie piszą że DS nie ma dobrego AF - takie wnioski są w sieci..to g@#@ prawda - AF na dziurze 3,5 w prawie calkowitej ciemności łapał ostrość, jak ma problemy to dopala krótką serię mini błysków z flesha i nie ma problemu...w dobrym świetle jest bardzo szybki i co ważne dokładny :)
Na początku myślałem o K100D ale teraz doceniłem bufor w GX-1S :) to jest to :)
Co irytuje?
Samsung Polska ma polskich klinetów w dupie nie dodając normalnej instrukcji (tylko na płycie w pedale), kolejna sprawa to brak oprogramowania...Digimax Master to jakas pomyłka! Canon pod tym względem jest ideałem ze swoim ZoomBroswerem i reszta sofciku..trudność jednak łatwy do przejścia to konwersja RAWów..co jeszcze...pasek mnie denerwuje - zbyt sztywny przy samym aparacie, mam nadzieje że jak nałapie tłuszczu od łap będzie pardziej podatny, muszla oczna -lepsza niz w Zenicie - jednak dla mnie za "płaska" wolałbym bardziej wysuniętą
Polecam sprzęt, narazie go testuje, testuje, testuje, testuje
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
TomiTom - to miałbym 2 pytania ;-) .

1) wyczytałem gdzieś, że przy szybkiej karcie SD - DL/DS/Samsung jest w stanie, w serii wypstrykać całą kartę - prawda czy fałsz ? ( jak to jest z jpg i RAW - bo specyfikacja jasno mówi , a wieść co innego niesie ).

2) czy mógłbyć podlinkować jakieś Twoje foto testowe zrobione w jpg i RAW - by można było zobaczyć tą "znaczną" różnicę w jakości zdjęcia ( jeśli nie, to choć na maila podesłać: ceza2@wp.pl )
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Rumpel napisał/a:
wyczytałem gdzieś, że przy szybkiej karcie SD - DL/DS/Samsung jest w stanie, w serii wypstrykać całą kartę - prawda czy fałsz ?
To może K10D. Jpg-i może strzelać aż do zapełnienia karty. Myślę, że było gdzieś przekłamanie.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
TomiTom napisał/a:
Samsung Polska ma polskich klinetów w dupie nie dodając normalnej instrukcji (tylko na płycie w pedale),

TomiTom, a mógłbyś sfotografować tą płytę w pedale? Bardzo mnie to ciekawi.
 

palermo  Dołączył: 12 Lut 2007
A jak wygląda sprawa stabilizacji w K100D?
Jedni piszą, że to bajer, drudzy że faktycznie dużo pomaga.

I czy wizjer jest mniejszy w KaSetce niz w GX-1S?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach