alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
romeoad napisał/a:
radekone napisał/a:
200-250 negatywow, z 70 rolek slajdow

Niezła inwestycja.


Nic tylko zakładać fundusz inwestujący w rolki filmów u schyłku produkcji :-D
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
alekw napisał/a:
romeoad napisał/a:
radekone napisał/a:
200-250 negatywow, z 70 rolek slajdow

Niezła inwestycja.


Nic tylko zakładać fundusz inwestujący w rolki filmów u schyłku produkcji :-D


Ciekawe, ze zamiast ubywac przybywa bo czasem zal nie kupic jak okazja jest. Dzis np. w sklepie maja nowki HP5 po 12zl po waszemu, zatem pare rolek wezme..
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
radekone napisał/a:
12zl po waszemu


Po naszemu 12 zł to jakieś 20 zł ;-)

radekone napisał/a:
zamiast ubywac przybywa bo czasem zal nie kupic jak okazja jest


Mam to samo. Dzięki czemu urosła mi góra slajdów kupowanych czasem nieomal kompulsywnie.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
jorge.martinez napisał/a:
radekone napisał/a:
12zl po waszemu


Po naszemu 12 zł to jakieś 20 zł ;-)

radekone napisał/a:
zamiast ubywac przybywa bo czasem zal nie kupic jak okazja jest


Mam to samo. Dzięki czemu urosła mi góra slajdów kupowanych czasem nieomal kompulsywnie.


Po £2.5. Za nowki to dzis taniocha, choc czasem da sie jeszcze cos upolowac. Przeterminowancow sie nie boje, wiec tez takowymi nie pogardze.
Ze slajdow kupilem Ektachrome 100D w szpuli 122m, wiec bede miec spokoj przez 3-4 lata. Tylko pociac to na 70 rolek jeszcze musze :-)
 
bydz  Dołączył: 16 Lip 2008
Po 2,5 to myśle ze każdy chciałby kupic... sam wziąłbym z 20 sztuk.
 

zieloo  Dołączył: 25 Wrz 2010
radekone napisał/a:
Czyli jeszcze jakies 200-250 negatywow, z 70 rolek slajdow i skrzynia papieru


200 negatywów to u mnie ok.. rok/półtora więc jest kiepsko.

Ostatnie zapasy (właśnie tej wielkości) już zużyłem (zostało może 10-15) sztuk. I co teraz?

Robić mniej/nie robić/ przerzucić się na aparat numeryczny, czy może sprzedać nerkę za kontener szanghaja? :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
zieloo napisał/a:
może sprzedać nerkę za kontener szanghaja?


Moje oczy właśnie zwróciły się w kierunku HK...
 

zieloo  Dołączył: 25 Wrz 2010
Tylko, że te ich materiały są (na razie?) raczej kiepskie jeśli chodzi o jakość... już lepiej foma, nie wspominając o adox, efke, rollei, itp.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Foma też raczej kiepska jest. A przynajmniej te czarnobiałe, które kiedyś naświetlałem.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
To jest dopiero wiadomość :cry:
Niektórzy reżyserzy i aktorzy grający w ich filmach zrzekali się części gaży, aby pokryć koszty związane z nakręceniem filmu na taśmie.

http://www.fujifilm.com/news/n130402.html
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Można się było spodziewać..

Choc Kodak nadal ma filmy w ofercie, co ciekawe z usługą natychmiastowego dostarczenia oraz odbioru na terenach 'filmowych' (Los Angeles, Toronto, itp.). Szpula 122 metry Ektachrome E-6 kosztuje prawie $500 (mam jedną taką, chyba mogę się nawet podzielić).

Oglądając ostatnio film Sound of Noise zastanawiałem się na czym to było kręcone, kolory były tak pastelowo przyjemne i 'idealne', że pomyślałem 'pewnie już cyfra'. A na końcu było napisane, że to taśma FujiFilm. Podobno Eterna to jakiś czad materiał, ludzie robili na tym nocne zdjęcia (proces ECN-2), więc może to to.

PS Ale design nowych pudełek nieco okropny:
http://www.fujifilm.com/news/n130322_03.html
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Włosi reaktywują produkcję filmów Ferrania. Przyznam, że słyszę o nich po raz pierwszy, chociaż swego czasu była to znana marka. Zapowiadają:

"Naszym celem jest nic innego jak gruntowna zmiana sposobu, w jaki kupujesz, stosujesz i obrabiasz film dzisiaj".

Zobaczymy.

http://www.filmferrania.it/
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
"Naszym celem jest nic innego jak gruntowna zmiana sposobu, w jaki kupujesz, stosujesz i obrabiasz film dzisiaj".
Brzmi bardzo intrygująco ;-) Stawiam na to, że chcą wyciągnąć kupę kasy od naiwnych pasjonatów.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
jorge.martinez napisał/a:
Brzmi bardzo intrygująco Stawiam na to, że chcą wyciągnąć kupę kasy od naiwnych pasjonatów.


Przewidziałem, że pierwszy komentarz będzie mniej więcej w tym tonie :->

Poczekajmy, zobaczymy.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Ferrania's amazing history from 1882-1963
Pozostanę przy błonach z emulsją z przełomu wieków.


Różnica polega na tym, że wybieram przełom XX / XXI.


Dobra:
Cytat
The machines in the former research building that we now occupy have been out of use since 2006, and restarting them is not simply a matter of throwing a switch.



Polej_kuję: :-D
Cytat

Can I test film for you?
Everybody loves free film! When the time is right, we will publish something here on our website outlining our policies for testing and any other promotional uses.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Fujifilm wycofuje kolejne klisze i zwiększa ceny pozostałych.
Z rynku znikną poszczególne warianty 4 klisz. Są to filmy Fujicolor PRO 160NS (format 35 mm), Fujichrome Provia 400X (formaty 35 mm i 120), FUJICHROME Velvia50 (format 220) i FUJICHROME Velvia 100F (format 4x5).
http://www.fotopolis.pl/n...ny-pozostalych/
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
To ostatnia rolka V50 w lodówce urośnie do rangi eksponatu muzealnego. Już odżałowałem slajd. :cry:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Provia 400 w wersji dla ludzi, czyli 135 i 120... Mój podstawowy materiał pozytywowy...
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Eeeee... Myślałem, że Taką Firmę stać na produkowanie tych paru materiałów bez zysku.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Na pewno ich stać. Tylko akcjonariusze pewnie nie chcą :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach