ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
Bardzo tani i mały aparacik cyfrowy
Witajcie,

szukam jakiegoś taniego i nie rzucającego się w oczy aparaciku, który mieściłby się w kieszeni. Głównie byłby używany do zdjęć archiwalnych, ot taki żeby nie latać z większym sprzętem cały czas, a często zdarza się jakieś ciekawe zdarzenie o którym nie wiedziałem.

Parametry dowolne, byleby nie mulił za bardzo i dawał ostry obraz. Może być używany ;-)

Cenowo - no myśle, że max 150zł.

Czy da radę? :-)

Pozdrawiam
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Może to
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=951559646
Ja do tej pory miałem panasonica FZ-20 i nie narzekałem na panasa
lub to
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=955566011
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
zobacz może to:

http://www.euro.com.pl/kompakty,d3.bhtml

ta soniawa może być całkiem całkiem do pamiątkowych pstryków (kiedyś ja widziałem w działaniu, jest też gdzieś w sieci jakiś test - jak na bardzo tani aparat spisuje się w porządku), kuzynka ma fuji, które też jest na tej liście - aparacik szybki, zdjęcia okej, no i ma stosunkowo szeroki kąt, ale jest już ciut droższy.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
http://www.optyczne.pl//?news=2920
Mi toto się podoba. Tanie, małe, wodoszczelne. Mała matryca, może nie będzie bardzo szumiała, szkło stałoogniskowe, tylko kąt widzenia jest tajemnicą :->
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
mcgyver napisał/a:
Mi toto się podoba

jeśli toto (jak większość tego typu aparatów) ma matrycę 1/2.3 to ogniskowa "8.5mm" (ze zdjęcia obiektywu) odpowiada ok. 48mm, czyli "klasyczna pięćdziesiątka".
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
Ja kupiłem kilka dni temu pentaxa E90 za 199zł. Na pierwszy rzut oka całkiem przyjemny,
jak zrobię wiecej fotek testowych to powiem cos wiecej.
Mogę wysłać zdjecia testowe jak ktoś zainteresowany.
 
badur  Dołączył: 21 Lis 2006
tofik napisał/a:
Ja kupiłem kilka dni temu pentaxa E90 za 199zł. Na pierwszy rzut oka całkiem przyjemny,
jak zrobię wiecej fotek testowych to powiem cos wiecej.
Mogę wysłać zdjecia testowe jak ktoś zainteresowany.


Ja też musiałem kupić ostatnio jakąś małpę (autentyczna potrzeba - fotografowanie dokumentów + szukanie kosztów;)). Obejrzałem sobie E90 w sklepie i jedna rzecz mnie zaniepokoiła. Luknij w przednią soczewkę. W oglądanym przeze mnie egzemplarzu na krawędziach soczewki był taki niby wosk . Trudno to opisać, to były takie hmm cztery jasne ciapy czegoś co wygląda jak wosk, a w założeniu ma chyba trzymać soczewkę. Prawdopodobnie jakiś plastik. Wyglądało to niestety strasznie tandetnie i skutecznie zniechęciło do zakupu. Ostatecznie kupiłem Canona A1100IS za 500 zł (z przesyłką). Pierwsze wrażenia - bardzo dobre. Trochę chłodno oddaje kolory, ale ma kilka zaskakujących bajerów, naprawdę świetny tryb makro, używalne ISO 800 itp. Obudowa niestety dość tandetna, ale da się wytrzymać. Poza tym jest na paluszki, co było jednym z głównych argumentów.
Pozdrawiam
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
A ja mam konkretne pytanie ,potrzebuję drugi aparacik cena max 700zł [używka ] i teraz Canon G7, G9 czy olek 410 z kitem , użyteczne iso 400 priorytet to jakość zdjęć [jpeg]i małe gabaryty .

 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
imo olek ;-)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Czy olek robi lepsze fotki od serii G canona ,praktycznie w cenie G7 mamy olka z kitem.
---
kit w olku należy traktować jako element nie zmienny ,czyli nie mam zamiaru ew. zmieniać na coś lepszego .
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Przy wyższych czułościach myślę, że zdecydowanie lepsze...

Z tym, że jako lustrzanka, choć mała to jednak jest zdecydowanie większy od tych kompaktów Canona.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Zakupiłem olka E-420 za 700zł z kitem i wszystkimi bajerami myśle że się opłaciło na liczniku 7000tys kliknięć ,co do Canona serii G fajny ale jednak zdjęcia bardziej podobają mi się z Fuii F50fd .
---
jeszcze tylko naleśniczek gdzieś wyrwać .
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
roket, 7 milionów kliknięć? Toż to rekord świata nie do pobicia (7000tys.) Tego nie wyrobi nawet Leica. :-P Pzdr
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
powalos, Ale jaja :-B .
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
roket, :-B
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Olek będzie robił za kompakta .
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
roket zmieścisz go do kieszeni :evilsmile: i do tego lustro to chyba już tam mocno klekocze przy tylu klapnięciach :evilsmile:
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
k33l, Na pewno mniej niż twoja K100 z pewnością ciszej. :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach