dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Akcja II - sciagamy materialy foto z USA
Bede sciagal cos z Adoramy. Papiery i jakies drobiazgi. Czy ktos by sie podlaczyl?
Przypominam, ze pierwsza akcja zakonczyla sie pelnym sukcesem - innymi slowy, szlak przetarty :-) Zasadu podzialu kosztow przesylki takie same jak w poprzedniej akcji - ustale jakas jednostke i na tej podstawie poroporcjonalnie nalicze koszty - tzn jesli ktos zamowi jeden film, to zaplaci odopowiednio mniej niz ktos kto zamowi 100 arkuszy papieru.

Zamowienie moze byc takze z B&H.

Jako, ze to jest dzial darkroom oraz z uwagi na to, ze chcialbym zachowac jednorodnosc zawartosci paczki, sugeowalbym materialy i tanie akcesoria foto. Obiektywy, aparaty oraz inny wartosciowy sprzet nie wchodzi w rachube ze wzgledu na odpowiedzialnosc i clo.

Oplaca sie sciagac
- niektore papiery,
- filmy - szczegolnie te w rolkach, ale na przyklad taki sredni trix 320 w szpulach 220 (24 kaltki 6x6) za 40 dolarow to tez dosc lakomy kasek.

Jesli zbierze sie dostateczna ilosc osob, np 10, to koszt przesylki na glowe do Polski nie powinien przekroczyc 6 dolarow.

Zainteresowanych prosze o PW z linkiem do towaru i wielkoscia zamowienia.

:-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
co bierzecie ?

nie mogę się zdecydowac, tyle tam cudów :-o
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dzerry, do kiedy przyjmujesz zamówienia?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ja biore Baryt Kentmere ( http://www.adorama.com/KEVCF111450G.html ) i jakas chemie.

[ Dodano: 2010-01-29, 21:51 ]
jorge.martinez, az sie uzbiera jakas sensowne zamowienie. Powiedzmy, ze tydzien.
 

temol  Dołączył: 01 Cze 2007
dzerry napisał/a:
i jakas chemie.


Sprawdzales czy jest mozliwosc wysylki chemi do PL?

T.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
temol napisał/a:
dzerry napisał/a:
i jakas chemie.


Sprawdzales czy jest mozliwosc wysylki chemi do PL?

T.


przecież to idzie polamerem, możesz nawet sobie bizona w kontener wpakować :->
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
guerilla napisał/a:
przecież to idzie polamerem, możesz nawet sobie bizona w kontener wpakować :->

:!:
Ja poproszę takiego z kokardką, prosze, proszę, proszę, proszę! Będę go kochał, karmił, tulił, pozwolę mu spać w moim łóżku i jeść z mojej miseczki. I zrobię mu drewniany domek z prawdziwą kuchnią i maszyną do szycia!

A tak na serio - przeglądam co tam mają ;-)

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
temol, w plynie moze bylby jakis problem, chociaz nie sadze, bo juz nie takie rzeczy kupowalem. Ja bede kupowal w proszku, wiec na 100% nie bedzie problemu.

Zreszta, tak jak pisze guerilla. Z Nowego Jorku lecimy UPS Ground do Polamera. UPS Ground mozna zamawiac wszystko - nawet materialy latwopoalne - w koncu to jest sklep wysylkowy.

 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
temol, w plynie moze bylby jakis problem, chociaz nie sadze, bo juz nie takie rzeczy kupowalem. Ja bede kupowal w proszku, wiec na 100% nie bedzie problemu.


kupowałem w płynie od digital truth spokojnie.. tylko UK ma jakieś głupie regulacje chyba ;-)
 

temol  Dołączył: 01 Cze 2007
No ja właśnie myślałem o zakupie chemii w płynie (Kodak E-6 kit). Niektóre sklepy z US wysyłają wyłącznie ups ground i traktują to jako HAZMAT. Zupełnie się nie orientuje jak wygląda to w przypadku Polameru.

T.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
ja wchodzę! tylko skąd ciągniemy? www.adorama.com?
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Kosmo, w pierwszym poście jest jeszcze wymieniony B&H ( http://www.bhphotovideo.com/ )
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ile orientacyjnie moze potrwac dostawa? A konkretniej, czy jest szansa, ze w drugiej polowie marca juz wszystko bedzie w Polsce? Wtedy bym sie podlaczyl.

Aha, i jak sie przelicza szpule na rolki? :oops:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Szpula 30,5 metra to jakieś 19 rolek 36-klatkowych.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
taki koreks zmieści się w paczce?

pozdrawiam
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
radekone napisał/a:
czy jest szansa, ze w drugiej polowie marca juz wszystko bedzie w Polsce?
Jak sie szybko uwiniemy z zamowieniami, to jest szansa. Mamy juz sporo, wiec mysle, ze moglibysmy powoli juz sie zbierac do zamowienia.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Szpuli z pierwszej akcji nawet nie rozpocząłem, ale... piwnicę już wyremontowałem, trochę sprzętu jest, jeszcze nieco mamony mi zostało z roboty, więc skoro jest przebicie, to może warto..?

Tylko ja tak ni w ząb :oops: Jakby ktoś wskazał jakiś papier na start (i potrzebną chemię do niego, jeśli to się łączy...) w wymiarach powiedzmy do 20cm na dłuższym boku, który rzeczywiście opłaca się importować, to się z miłą chęcią zakręcę. Bo póki co - czarrrna magia. :-)
*puf*

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
j+ napisał/a:
Szpuli z pierwszej akcji nawet nie rozpocząłem

Tak samo jak ja. Ale darkroom buying addiction jest coraz silniejsze :-)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
jorge.martinez napisał/a:
Tak samo jak ja. Ale darkroom buying addiction jest coraz silniejsze :-)

Myslalem, ze tylka ja tak mam. Ale nie, ja w sumie kupuje te klisze ale ciagle mi ich ubywa.

Uwine sie z zamowieniem przez weekend.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
j+ napisał/a:
Jakby ktoś wskazał jakiś papier na start (i potrzebną chemię do niego, jeśli to się łączy...) w wymiarach powiedzmy do 20cm na dłuższym boku, który rzeczywiście opłaca się importować, to się z miłą chęcią zakręcę.


Ja też bym się zakręcił, gdyby ktoś polecił coś :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach