tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ej tam, to ile Wam czasu potrzeba na skończenie rolki od momentu jej założenia? Mi nie dużo ;-) są teraz o ponad połowę krótsze niż 135 :-P

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
są teraz o ponad połowę krótsze niż 135
Ale za to szersze :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
To nie są terminy dla niecyfrowych. Ale dzięki nadanemu tempu nie będzie się nudziło, więc nie protestuję.


Hmmm... A może by pomyśleć o analogowcach i rzucić kilka tematów do przodu?
Chociaż takie rozwiązanie miałoby też minusy [większy bałagan, mniejsza motywacja]....
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
po pierwsze- przenoszę rozmowę do wątku regulamin - TKT
po drugie - nie ma co rozciągać się na 2-3tygodniowe edycje, bo wszyscy będą odkładać zrobienie zdjęcia na potem i umrze śmiercią naturalną z braku chętnych/uczestników. Uważam, że jak ktoś zrobi dobre związane z tematem konkursu zdjęcie na rolce, to w ciągu tygodnia jest w stanie tę rolkę skończyć i wywołać. Potem wystarczy skan z kliszy przecież! Robi się cieplej powoli, więc i okazji do zdjęć będzie więcej, zatem taśma 135 będzie szybciej ulegała wymianie na "czystą". :mrgreen:

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
nie ma co rozciągać się na 2-3tygodniowe edycje, bo wszyscy będą odkładać zrobienie zdjęcia na potem i umrze śmiercią naturalną z braku chętnych/uczestników.


Właśnie to miałam na myśli pisząc o mniejszej motywacji ;-)

Ale mam pomysł dla analogowców - mozna zakładać krótsze kawałki filmu z myślą o TKT ;-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
ja się nie piszę, nie będę na siłę kończyła rolki ;-) za to będę kibicować uczestnikom :-)
chociaż mógłby być podział na cyfrę i analoga, ale... no nikt na to nie pójdzie ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Również uważam, że tygodniowy termin jest najlepszy jeśli konkurs ma wypalić, a jednocześnie podtrzymuję swoje zdanie, że to nie termin dla kliszowców (przynajmniej niektórych).
No bo tak na przykładzie mojego procesu "tfurczego", którego celem ma być postać cyfrowa: slajd -> lab (w przypadku slajdu raczej nie ma na "za godzinę") -> wieczorek przy rzutniku z selekcją -> efekt selekcji zanieść do skanu, bo nie mam skanera -> jakaś obróbka przy kompie.
I tydzień robi się przykrótki.
Podkreślam, że pisząc to nie wnoszę o żadne przedłużanie terminów, tylko wyjaśniam, dlaczego napisałem to, co napisałem pod postem Cotti.
Howgh

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jestem za wylosowaniem i podaniem WSZYSTKICH tematów, na zaś. To dobry pomysł jest bardzo. Większa szansa na zrobienie dobrego zdjęcia.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kliszowcy, jeśli temat pasuje, mogą korzystać z zasobów archiwalnych.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jestem za wylosowaniem i podaniem WSZYSTKICH tematów, na zaś.
właśnie nie wiem, czy nieznajomość tematu nie zwiększa dramaturgii? Wtedy jest trochę jak w szkole- zadanie domowe - zrobić zdjęcie na temat XYZ w tydzień - chodzisz i szukasz, myślisz. A jak będą podane wcześniej, to już nie to samo.
Ale nie przesądzam.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
a co do tych, co na cyfrze, będziemy sprawdzać datę exifa? ;-D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
uważam, że możemy wprowadzić zasadę, że już posiadane fotografie (archiwum) mogą zgłaszać wszyscy. Natomiast tematy pojawiać się będą nieoczekiwanie raz na tydzień. Jest to o tyle logiczne, że jeśli trafi się ciekawa sytuacja, która mogłaby pasować tematycznie do edycji np.6 (której temat jest obecnie nieznany) to i tak "raswy" fotograf tę sytuację wykorzysta i zdjęcie zrobi bez względu na jakikolwiek konkurs tematyczny. Zatem w przyszłości może podpiąć to zdjęcie pod temat. Ale szukanie okazji specjalnie na konkretną edycję ustalmy na 7 dni! Co Wy na to?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
uważam, że możemy wprowadzić zasadę, że już posiadane fotografie (archiwum) mogą zgłaszać wszyscy.
Ej, ja myślałem, że tego nie trzeba wprowadzać i sie rozumie samo przez się - żadnego obostrzenia nia było. Poza tym - i tak nie sprawdzisz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Ej, ja myślałem,
dobrze myślałeś :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Zgadzam się z Szanownymi Przedmówcami, moim zdaniem rozsądna opcja jest taka: można zgłaszać fotografie niezależnie od daty wykonania (tzn również przedszkolne robione Smienką), natomiast temat jest znany na tydzień w przód. IHM... IH... IIIHMO... tfu! Moim zdaniem - złoty środek.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
no to tak też będę się bawić ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
co będzie, jeśli jako temat się wylosuje nazwa własna (np. Fafniak), rzeczownik nie w mianowniku, albo jakiś inny dziwny stwór?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
co będzie, jeśli jako temat się wylosuje nazwa własna (np. Fafniak),

Trzeba będzie jechać na Podhale.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
co będzie, jeśli jako temat się wylosuje nazwa własna (np. Fafniak),

Trzeba będzie jechać na Podhale.
No właśnie tego się obawiałem. Daleko mam. Może wystarczy zaświadczenie o obejrzeniu "Milczenia Owiec"?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, czytałes algorytm? Jeśli będzie nazwa własna, partykuła, czy coś podobnego to wybierane zostaje następne siódme słowo.
Cytat
D) szukaj wyrazu, który wystąpi jako pierwszy po siódmym z kolei wyrazie w zdaniu (pozwala na wyeliminowanie np. partykuł, spójników, nazw własnych, itp.)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach