Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A jeśli każde co-siódme słowo nie będzie pasować?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, kiedyś napisałeś (w jakimś wątku o szkłach Sigmy), że skoro nienapisali, że tylko dla Ni C tzn. że i dla Pentaksa też, więc SZKLANKA W POŁOWIE JEST PEŁNA! I to był optymizm godny człowieka światowego! Teraz ogarnia Cię jakiś pesymistyczny scenariusz! Spokojnie, będzie wybierane co siódme słowo (wg algorytmu) z przesunięciem o jeden :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A czy słowo "pełna" będzie pełnoprawnym tytułem? Chyba tak?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
słowo "pełna"
zmienimy na pełność ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie podoba mi się. Już lepiej na "wełna", albo zostawić, jak jest. Dobry przymiotnik nie jest zły.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zrobimy referendum jeśli pojawi się taki problem. Jutro będę losował temat na następną edycję.

[ Dodano: 2007-02-22, 18:46 ]
wprowadziłem modyfikację, ponieważ ustaliliśmy, że w uczestnik do każdej edycji może zgłosić tylko jedno zdjęcie, proszę już nie pakować zip'em zdjęcia, tylko nazwać je TKT_xxx_nick.jpg
Ponieważ Wasze fotki ważą ładnie (poniżej 200kB) nie ma sensu pakowanie.
Dziękuję dotychczasowym uczestnikom za stosowanie się do narzuconego nazewnictwa!
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ja tylko chciałem przypomnieć, że niedługo mija termin, gdyby ktoś zapomniał :-) tref, zdradzisz, ile fotek przyszło do tej pory?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mi napisał, że do tej pory (czwartek, godzina 17.46) przyszło około 67 zdjęć.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, ale piszesz sierio? :shock: Jeśli tak, to mamy klęskę urodzaju :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pamiętaj bEEf, że i tak najwięcej prac nadchodzi w ostatniej chwili. Prawdę powiedziawszy nie mam pojęcia, jak on to opanuje. Chyba, że pójdzie na łatwiznę, pokaże kilka i stwierdzi, że więcej nie nadeszło. Ależ czy Tref jest kradziejem i kłamcem? Skąd....
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Michu napisał/a:
Mi napisał, że ... około 67

Docelowo 645 w ciągu arytm. z liczbą "n" :mrgreen:
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Bardzo fajna inicjatywa. Przypomina mi trochę TZT -Tygodniowe Zadanie Tematyczne które prowadzę na Cyberfoto. Chociaż ostatnio przeżywa ten konkurs regres, po wspaniałej wcześniejszej bytności. Mam nadzieję, że TKT będzie fajnym konkursem -jest to zawsze duże pole do popisu dla naszej wyobraźni i ćwiczeniu umiejętności posługiwania się sprzętem dla osiągnięcia jak najlepszego odzwierciedlenia naszego pomysłu.: :mrgreen: ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zenza, z całym szacunkiem dla Ciebie [i wstydem :oops: ] nie miałem pojęcia o istnieniu TZT. Nie czytuję Cyberfoto. Cieszę się, że nie wpadłem na pomysł Twojej nazwy! Chyba muszę tam zajrzeć i zobaczyć co i jak [ładnie, albo i nie, mówi się "obadać sytuację" ;-) ]

Idea TKT pojawiła się zaraz po "regeneracji" forum (chyba ze 3 osoby na nią wpadły podczas bezcelowego błąkania się po sieci w chwilach PentaxPeElowej abstynencji). Zatem działamy.

Lecę zobaczyć Twój konkurs (chcesz go rozruszać? daj temat prawda-zaraz ktoś wpadnie, żeby dopisać słówko goła, a stąd już bardzo blisko do negliżu...rzeczywistości, czyli fotografii reportażowej) :mrgreen:
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Przecież nic się nie stało fajnie, że powstał tu taki konkurs- tego mi brakowało, bo gada się wkoło o sprzęcie a zdjęć jakoś na forum Pentaksa mało. Cenię tutaj to, że jak coś chce się ciekawego na temat P. dowiedzieć to tu zawsze mogę liczyć na to ze znajdę informację , lub ktoś pomoże.:) Te dwa konkursy różnią się troszeczkę na Cyber chodziło o to, aby konkurs był niejako ćwiczeniem zrobienia jak najlepszego zdjęcia wyjściowego , czyli obróbki w programach graficznych tylko podstawowe, liczy się pomysł, kadr i techniczne atrybuty zdjęcia. Czas na wykonanie zdjęcia jest tydzień po czym robię ankietę i użytkownicy głosują na ich zdaniem zdjęcie najlepiej oddające temat i zarazem poprawność wykonania. W TKT można działać w programach graficznych, co jest ma swoje zalety. A zresztą możesz wpaść na Cyber do konkursów gdzie jest TZT i zobaczyć jak to jest zorganizowane. Nowe tematy wybieramy głosując na propozycję każdego kto bierze udział w konkursie. Tylko tak jak pisałem mamy mały zastój kiedyś, to była konkurencja! Niepisaną zasadą jest też, iż każdy może napisać krótką recenzje prac - co jego zdanie "oki" a co nie.
PS.
Co do nazwy, to konkurs zainicjował nasz Admin, z za oceanu Mathew, ja jestem tylko jednym z kolejnych prowadzących, ale nie chwaląc się i jednym ze zwycięzców kilku edycji.:) :oops:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Uważam, że tematy konkursowe powinny być podane z miesięcznym wyprzedzeniem. Tzn. wiadome są 4 najbliższe pozycje. Raz, że pomoże to kliszowcom, dwa pozwoli lepiej przygotować się do zdjęć. Czasami po prostu umykają okazje przez zbyt krótki okres. To oczywiście tylko taka luźna propozycja - ale pamiętaj Tref, że popiera mnie cała dolina Muminków a Włóczykij ma za trzy godziny pociąg do W-wy. Jeszcze jest czas, by go odwołać...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu napisał/a:
popiera mnie cała dolina Muminków a Włóczykij ma za trzy godziny pociąg do W-wy. Jeszcze jest czas, by go odwołać..
właściwie jest to groźba karalna, więc lecę już zgłosić fakt nękania ;-) odpowiednim władzom [maaaammooo oni mnie nie lubią] (fakt moczenia się ze strachu we śnie mam już za sobą-patrz wątek o piosence poruszającej serce). Poza tym ów Włóczący z kijem może napotkać niespodziewany opór materii i energii w postaci próżni... tzn. raczej braku tychże ;-)

Na poprzedniej zakładce było napisane:
tref napisał/a:

Jarek Dabrowski napisał/a:
Jestem za wylosowaniem i podaniem WSZYSTKICH tematów, na zaś.
właśnie nie wiem, czy nieznajomość tematu nie zwiększa dramaturgii? Wtedy jest trochę jak w szkole- zadanie domowe - zrobić zdjęcie na temat XYZ w tydzień - chodzisz i szukasz, myślisz. A jak będą podane wcześniej, to już nie to samo.
Ale nie przesądzam.

i dwa posty dalej:
tref napisał/a:
uważam, że możemy wprowadzić zasadę, że już posiadane fotografie (archiwum) mogą zgłaszać wszyscy. Natomiast tematy pojawiać się będą nieoczekiwanie raz na tydzień. Jest to o tyle logiczne, że jeśli trafi się ciekawa sytuacja, która mogłaby pasować tematycznie do edycji np.6 (której temat jest obecnie nieznany) to i tak "raswy" fotograf tę sytuację wykorzysta i zdjęcie zrobi bez względu na jakikolwiek konkurs tematyczny. Zatem w przyszłości może podpiąć to zdjęcie pod temat. Ale szukanie okazji specjalnie na konkretną edycję ustalmy na 7 dni! Co Wy na to?


Jak rozumiem Ty na to Włóczykija do akcji posyłasz, czyli Ci nie w smak? ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
I znów Twój wywód był nazbyt skomplikowany dla mnie. Stary - wytłumaczę to prosto. Ja akurat focę na zamówienie. Pojawia się temat: kombinuję, pstrykam. Czasami tydzień to za mało czasu, by się zorganizować. Z całą pewnością nie focę na zasadzie: A gdyby tu było przedszkole w przyszłości, i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości...przyszłości dlatego argument o pstrykaniu, bo może kiedyś uda się wylosować się taki temat jest trochę absurdalny. Pewnie, że każdy z nas ma nne wyobrażenie o TKT, ale dla mnie akurat to wyzwanie teraźniejsze. I właśnie czasami termin może zawalić całą zabawę. Zresztą sądzę, że napiętych terminów część z nas ma dość w życiu codziennym.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu, Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem ;-)
Powstały przyklejone wątki z tematami i datami do edycji 005 włącznie. Poniżej wyciąg z informatora:

TRZECIA EDYCJA KONKURSU nosi tytuł: BYĆ. Termin nadsyłania upływa 08.03.2007r.
CZWARTA EDYCJA KONKURSU nosi tytuł: ŚWIATŁO-CIENIA. Termin nadsyłania upływa 15.03.2007r.
PIĄTA EDYCJA KONKURSU nosi tytuł: POST. Termin nadsyłania upływa 22.03.2007r.


Szczególnie podkreślam przypadkowość (prawdziwość losowania) tematu edycji 005. Opatrzność?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Myśłę, że teraz będzie lepeij . Za niecały tydzień skończy się INFO, więc doadsz kolejną. Być może dzięki temu kliszowcy będą mogli obskoczyć na jednym filmie miesięczną zabawę. Dzięki Tref - postaram załatwić Ci zniżkę na automatyczną dojarkę dwubańkową.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu napisał/a:
Dzięki Tref - postaram załatwić Ci zniżkę na automatyczną dojarkę dwubańkową.
fajnie, że pamiętasz, tylko wiesz - z tymi gumowymi końcówkami, bo plastikowe obierają wymię... ;-)
każdy rolnik postępowy sam... swoje krowy ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach