Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
powalos, szkoda, bo coraz ich mniej. W mojej okolicy sadów przemysłowych typu szpaler drążków jest od groma, a takie stare to tylko jeszcze czasem przy jakimś domu. Ten ze zdjęć to taka żywa skamielina, na odludziu, nawet nieogrodzony, obok jest jeszcze kilka nowych patykowych, a poza tym tylko las i chaszcze.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Trzeba było jeszcze zająć się tulipanami. To piękne kwiaty i póki są jeszcze w jako takiej formie to warto je uwiecznić na zdjęciach. To zdaje się ostatnie dni tych, które są "na wolności". Zająłem się tym i chcę pokazać kilka zdjęć zrobionych dzisiaj.
1

2

3

4

5

6

Ten ostatni to jakaś dziwna ekstrawagancja.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Anno, piękne w tym sadzie. :-B

[ Dodano: 2018-04-27, 06:50 ]
Penteusz, lubię takie kadrowanie.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
rychu, dzięki :lol:
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Penteusz :-B
A propos tulipanów - w Chrzypsku Wielkim (Wlkp) jak co roku odbędzie święto tulipana. Program pod linkiem:
http://miedzychod.naszemi...rt,t,id,tm.html
Oprócz targów, występów, biegów, grzanej kiełbachy i zimnego piwa, można podziwiać morze tulipanów, niektóre o tak fantazyjnych kształtach i kolorach, że trudno je nazwać tulipanami.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Color, dzięki.
Te zdjęcia zrobiłem w Ogrodzie Botanicznym, gdzie wedle prasowych informacji kwitnie aż 64 tys sztuk tych kwiatów.

To tu:
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
Penteusz, można wiedzieć kiedy byłeś w naszym botaniku? Myślisz, że jest jeszcze szansa załapać się na ostatki kwitnienia? Czy raczej jest już za późno i idąc tam dzisiaj spotkam same przekwitnięte egzemplarze?
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Tulipany z Chrzypska:



 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
allthatshewants napisał/a:
Penteusz, można wiedzieć kiedy byłeś w naszym botaniku?


Wczoraj. Stan taki, jaki widać na moich zdjęciach. Lecz z każdym następnym dniem może już być tylko gorzej.
Radzę nie czekać.

[ Dodano: 2018-04-27, 08:51 ]
Color, imponujące :shock:
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Color, piękne ! :-B Zwłaszcza te pole tulipanów jak w Holandii.

W ramach "gonienia zajączka" bzy innym obiektywem Pentax 50mm f1,8









 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
KasiaMagda, znaczy piesek ganiał zające, a Ty w tym czasie byłaś zajęta bzami :mrgreen:
 
KasiaMagda
[Usunięty]
rychu, :mrgreen: Dokładnie było tak, że pies miał swojego zająca, a ja swojego :-P
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Ale tulipanów nawrzucaliście :-B To może jeszcze do kompletu tulipan od środka ;-)

 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
[quote="kerad"]Ale tulipanów nawrzucaliście :-B To może jeszcze do kompletu tulipan od środka ;-)

dokładnie, brakowało tego co najważniejsze. "Serca"! ;-)



Color, czy aby na zdjęciach nie pokazałeś nam jakiejś enklawy (by nie wyrzec słowa "kolonia") Holandii w Polsce? :mrgreen:
 
KasiaMagda
[Usunięty]
allthatshewants napisał/a:
brakowało tego co najważniejsze. "Serca"


Hym..ja bym nazwała inaczej... :mrgreen:
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
KasiaMagda napisał/a:
Hym..ja bym nazwała inaczej... :mrgreen:


KasiaMagda, czekamy na rozwinięcie Twojej myśli, jak się mówi "A", trzeba też powiedzieć "B" :evilsmile:
 
KasiaMagda
[Usunięty]
allthatshewants, nie chciałam się rozwodzić, nie wiem co Ty masz na myśli :evilsmile:
W przyrodzie we wnętrzu tulipana znajduje się słupek oraz pręciki, bardzo widoczne na dwóch powyższych zdjęciach. :-D
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
KasiaMagda, oczywiście chodziło mi o to samo. O wyłącznie przyrodniczo - encyklopedyczne podejście do wnętrza tulipana :mrgreen:
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Sasankowo - ogrodowo:

1.


2.


3.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
:-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach