PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
pierwsze zapewne industar, mocno otwarty, a drugie?
 
KasiaMagda
[Usunięty]
PiotrK., obydwa zdjęcia to Oreston Pentacon 1.8/50 Meyer Optic Gorlitz kupiłam na aledrogo za grosze, jest mocno zużyty ale optyka i reszta działa ok, bardzo go polubiłam bo pięknie maluje.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
jak lubisz stare,poszukaj pentacona 2.8/100 - jest ostry, kontrastowy i ma bardzo ładne rozmycie; wcześniej też się nazywał Orestor :)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Ładny, dzięki za podpowiedź, wezmę go pod uwagę w następnych zakupach. Tymczasem czekam na przesyłkę Diaplan 2,8/80 Meyer Optik Görlitz i już sobie obiecałam, że będzie to ostatni obiektyw w tym roku ale teraz widzę, że to jest niemożliwe.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
jak byś się dowiedziała gdzie skutecznie leczą uzależnienie od kupowania obiektywów, to daj proszę znać :)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Raczej nie będę się dowiadywać :)))
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Wyżej nieco wiosna jeszcze prawie śpi. Kicarz nad Piwniczną.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zwierzęta zmiennocieplne wszędzie aktywne, więc na pewno to już wiosna. :-)

20190407-IMGP4555 by Marek Skruch, on Flickr
20190407-IMGP4529 by Marek Skruch, on Flickr
20190407-IMGP4499 by Marek Skruch, on Flickr
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017


 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Marek, Super :-B
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
za irek83, :-B
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Dzisiaj pierwsze zdjęcia obiektywem Diaplan 80mm f2.8 (jedyna wartość przysłony). Brak odpowiedniego światła, dlatego zdjęcia nie oddają tego co obiektyw potrafi ale i tak cieszę się z bratka.





 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
KasiaMagda, na trzeci widać co potrafi. To jabłoń? Pięknie rozpaćkane kwiaty. :-B
 
Darek M  Dołączył: 10 Lut 2018
PiotrK. napisał/a:
jak byś się dowiedziała gdzie skutecznie leczą uzależnienie od kupowania obiektywów, to daj proszę znać :)
Ja bym też prosił namiary na detox od tego uzależnienia :-P
 
KasiaMagda
[Usunięty]
rychu, dziękuję :-B :-) To drzewko w parku z takimi malutkimi różowymi kwiatkami - tyle potrafię powiedzieć :-P Faktycznie ładnie wyszły płatki i rozmycie.
Najmniej podoba mi sie dwójka, bo za duże zbliżenie, a w realu, to małe kwiatuszki. Bratek wyszedł jak bratek ale jak pisałam, jestem zadowolona bo wcale nie tak łatwo zrobić ładne zdjęcie bratkowi. Możliwe, że innym obiektywem (mam stałkę) było by lepiej.

Mi jeszcze zależy, jak zrobić zdjęcie z tz. soap bubble bokeh , chodziłam jeszcze po 18 godzinie z aparatem, bo słońce ładnie wyszło. Takie czyste bańki mydlane nie chcą mi wyjść. Coś tam wychodzi ale, to nie to.
Rady, linki do artykułów mile widziane.



[ Dodano: 2019-04-14, 19:26 ]
Darek M napisał/a:
PiotrK. napisał/a:
jak byś się dowiedziała gdzie skutecznie leczą uzależnienie od kupowania obiektywów, to daj proszę znać :)
Ja bym też prosił namiary na detox od tego uzależnienia :-P


Powiedziałabym, że to pasja, a nie uzależnienie . I wtedy już detox jest niepotrzebny :-P
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011


 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012


 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009


 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Poranne sasanki:





Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach