JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
KasiaMagda, akurat studiuję w Chorzowie to może kiedyś pozwiedzam ten park :-) . Tak, to kleszcz.
Gonia65, ładne :-B
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
Trójkąt: Lester A. Dine, tulipan i kwitnąca wiśnia ;-)



 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
 
KasiaMagda
[Usunięty]
duzyalf napisał/a:
akurat studiuję w Chorzowie to może kiedyś pozwiedzam ten park

Jasne, nie pożałujesz, bo na pewno znajdziesz w nim mnóstwo robali ;-)

allthatshewants miala być trójca, a jest dwój-ca, czy ja czegoś nie rozumiem:)

Jeszcze jedno zdjęcie z parku.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
KasiaMagda, jest, jest trójca. Tu masz trochę o tym trzecim elemencie: https://www.pentaxforums....f2-8-macro.html
 
KasiaMagda
[Usunięty]
powalos, tego się nie spodziewałam :-D
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
KasiaMagda, jest dokładnie tak, jak napisał powalos. Pierwszy element "trójkąta" jest niewidoczny, gdyż był przypięty do body. Aby rozjaśnić wypowiedź, mogłem zrobić "autoportret" Lestera :mrgreen:
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
To ja Wam trochę koloru zdejmę ;)

 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
W Łodzi jakby cieplej się zrobiło:


 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
To, co powalos podlinkował wygląda bardzo zachęcająco. Muszę go poszukać. Cena nie wygląda jakoś strasznie, waga też nie.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakaranda, było kilka wersji tego obiektywu. Gdy wpiszesz w wyszukiwarkę: Lester A. Dine 105mm f2.8 Macro zobaczysz wiele wyników.
https://www.pentaxforums....macro-lens.html
https://www.pentaxforums....f2-5-macro.html
i to co podlinkowałem wyżej. Kiedyś ktoś (chyba Grzechotnik) pozbywał się.
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
Jakaranda, co do cen - zgoda. Ale waga? To bardzo zwarte, solidne i metalowe konstrukcje. Waży naprawdę sporo. K-3 z Lesterem to jakieś 2 kg. Dość mocno dociąża rękę ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
powalos - dziękuję. Poszukam. Na razie znów mi się tak porobiło, że nie wiem czym najpierw się zająć ale już wpadłam w ten nałóg - kupić, pobawić się i ewentualnie sprzedać. Z Australii też już kiedyś sprowadziłam :lol: . Ostatni nabytek nazywa się Soligor AF C/D 70-210 F4,5, bo na Forum ktoś o tym pisał.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakaranda napisał/a:
wpadłam w ten nałóg - kupić, pobawić się i ewentualnie sprzedać.

U mnie jest gorzej. Gdy coś kupię to zazwyczaj trudno mi się z tym rozstać. Ale pomału będę musiał pozbyć się części sprzętu. Mając we wspomnieniach Dadę nie chciałbym pozostawić rodziny z bólem głowy: "co zrobić z tym złomem".
 
KasiaMagda
[Usunięty]
powalos napisał/a:
nie chciałbym pozostawić rodziny z bólem głowy: "co zrobić z tym złomem"

To jest bardzo, bardzo mądre podejście do rzeczy, które się gromadzi często przez całe życie. Mam zdecydowane i głębokie przemyślenia na ten temat, bo dwa razy porządkowałam - wyrzucałam rzeczy po moich bliskich i trwało to kilka lat. Sama wyrzucam, rozdaję co się da, żeby po mnie było jak najmniej, tylko to co mi jest potrzebne na najbliższy czas.
Przepraszam za taki wywód w wątku na temat wiosny ale pasuje do częstych porządków jakie robi się na wiosnę :-)

 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
allthatshewants napisał/a:
Jakaranda, co do cen - zgoda. Ale waga? To bardzo zwarte, solidne i metalowe konstrukcje. Waży naprawdę sporo. K-3 z Lesterem to jakieś 2 kg. Dość mocno dociąża rękę ;-)

allthatshewant - to prawdziwa przyjemność wziąć do ręki taki starszy obiektyw - metal i szkło. Jeżeli dobrze czytam to 656g waży to szkło . Mam dwa Vivitary Series 1 - 70-210mm F3,5 i jeden z nich waży ponad 950g. Tym już bez statywu nie zrobię nie poruszonego zdjęcia. Mam problemy ortopedyczne po wypadkach i oprócz ceny patrzę również na wagę sprzętu :oops:
Dociążanie ręki to jedno a możliwość wykonania nie poruszonego zdjęcia do drugie. U mnie z tym drugim bywają problemy.

[ Dodano: 2018-04-24, 16:35 ]
powalos napisał/a:
Jakaranda napisał/a:
wpadłam w ten nałóg - kupić, pobawić się i ewentualnie sprzedać.

U mnie jest gorzej. Gdy coś kupię to zazwyczaj trudno mi się z tym rozstać. Ale pomału będę musiał pozbyć się części sprzętu.

U mnie jest inaczej: ja to chcę, ja to chcę, co by tu sprzedać, żeby to mieć?
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
Jakaranda, cóż. Jeśli masz tyle ważącego Vivitara to z Kironem (jego odmianami) będziesz miała wrażenie, że trzymasz w ręce piórko. A jeśli masz statyw to w ogóle nie ma problemu. Również uwielbiam te stare, zwarte, metalowo - szklane konstrukcje. Przyjemnie leżą w ręce. A w razie potrzeby można się takim obiektywem doskonale bronić :mrgreen:
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Lekki i plastikowy Tamron 90/2.8 ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
allthatshewants - szczerze nienawidzę chodzenia ze statywem, bo zwykle aparat biorę jak idę z psem. Dlatego oba vivitary już dawno nie były wietrzone ale nie zamierzam się ich pozbywać.
color - lekki i plastikowy świetnie się spisuje :-) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach