beagle2  Dołączył: 16 Lut 2007
[K100D] Kupilem K100D, teraz trzeba sie przywitac!+pierwsze
Witam!
Czytalem to forum od jakiegos czasu poniewaz planowalem zakup K100
No i stalo sie, wczoraj zakupilem K100, wiec sie zarejestrowalem i chcialem sie przywitac!

Pierwsze wrazenia z uzytkowania K100D:
1. Auto WB nie dziala w pomieszczeniach ze sztucznym oswietleniem i zdjecia sa zoltawe.
Po ustawieniu WB recznie wszystko jest ok.
2. Jestem mile zaskoczony niskimi szumami matrycy(a moze algortytmem odszumiania)
Szumy do ISO800 sa akceptowalne i ich nie widac, dla ISO1600, ISO3200 juz niestety sa duze, ISO3200 jest nieakceptowalne.
3. Kabel USB jest niestadartowy (tzn inny niz dotychczas uzywalem Canon/Olympus/Sony)
4. SR pozwala zrobic ostre zdjecie z reki przy 1/20 1/15. Ponizej tych wartosci pomaga, ale nie daje pewnosci.

Jeszcze nie sprawdzalem BF/FF, mam nadzieje, ze bedzie ok, aczkoliwek jezeli mamy dostem do menu serwisowego, mozna to sobie naprawic samemu ;-)

Mam teraz pytania do doswiadczonych uzytkownikow K100:
1. Jakie proponujecie kupic akumulatory i ladowarke
2. Jaka pamiec?
3. Jaki konwerer K->M42, chcialem polaczyc moj podczciwy Helios ze staruszka Zenitha ;-)
4. Szukam jakies niedrogiej stalki np 50mm. Co kupic?

Jeszcze raz pozdrawiam
beagle2
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
beagle2 napisał/a:
No i stalo się, wczoraj zakupilem K100, wiec się zarejestrowalem i chcialem się przywitac!
Gratuluję, witam!
beagle2 napisał/a:
Mam teraz pytania do doswiadczonych uzytkownikow K100:
Przejrzyj forum, wszystko było i to nie tak dawno.
1) baterie LINK DO PROBLEMÓW
2) pamięć do K10D, ale nie zaszkodzi LINK i to LINK do Fake
3) Przejściówka M42 LINK
4) Szukaj na forum. Jakaś A50/1.7 lub tańsza M50/1.7 (ale poczytaj co i jak z obsługą, żebyś wiedział, że nie zawsze wygodnie pracować na M-kach, ale ja robię i nie narzekam! Poza tym to świetna seria.) Oczywiście polecam tylko SMC, kundelków nie biorę pod uwagę. ;-)

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Siemanko
1. Zgadza się.
2. Jesteś zaskoczony niskimi szumami matrycy, nie algorytmem, to nie kompakt :-)
3. Nie ma niestandardowych kabli USB, bo USB to standard
4. Zgadza się.

Teraz pytania:
1. Dobre opinie są o Sanyo Eneloop i ładowarce BC700 (do wyjęcia na Allegro)
2. Nie znam się, no chyba, że pytasz o rozmiar, to min. 1GB, a najlepiej od razu 2GB
3. Taki: http://www.allegro.pl/ite...nczonoscia.html (tzw bez blaszki)
4. Jedną już masz ;-) Zależy co chcesz robić. Pamiętaj, że w kasetce 50-ka to nie jest stadard.
 
kliford  Dołączył: 10 Lut 2007
Cześć, nie śmiejcie się, ale czy mógłby ktoś mi wyjaśnić skrót BF/FF?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Back Focus/ Front Focus, a teraz przeszukaj forum :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
kliford napisał/a:
czy mógłby ktoś mi wyjaśnić skrót BF/FF

Back Focus, czyli ostrzenie ZA obiektem, który miał być ostry
Front Focus, czyli ostrzenie PRZED obiektem, który miał być ostry
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
http://www.skapiec.pl/site/cat/16/comp/92505

Tu masz szybką, raczej pewną kartę pamięci w przyzwoitych cenach :mrgreen:

Akumulatorków Energizer używam (2500) i jestem baaardzo zadowolony (ok. 1000 zdj. na jednym ładowaniu). O ładowarce niech sie bardziej doświadczeni wypowiedzą, bo ja miałem szczęście - kupiłem i tanią i dobrą . :mrgreen:

A szumy będziesz miał i na 1600 zadowalające jak przełączysz na początku menu Image Tone na Normal.[/i]
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
beagle2 - witaj na forum :mrgreen: :-B

Ad. 1. - w przypadku takiego oświetlenia (a w zasadzie to zawsze) trzaskaj RAW'y, w końcu trzeba korzystać z dobrodziejstwa tego formatu (fakt - trzeba potem na kompie trochę się pobawić, ale już nieraz uratowało mi to d**ę :mrgreen: )
Ad. 2. - nawet iso 3200 będzie akceptowalne przy odrobinie obróbki
Ad. 3. - nie wiem, co jest standardem, ale taką samą wtyczkę ma np. kabel od Nikona
Ad. 4. - co do SR'a nie wypowiem się, bo go nie mam :-P

Pytania
Ad. 1. - ja używam TDK 2300 i wg mnie są w porządku - 500-600 fotek
Ad. 2. - tu nie ma reguły (ja używam krytykowanego Kingstona Elite Pro - bez żadnych problemów, a mam 3x1GB i 1x512MB)
Ad. 3. - tu niech inni się wypowiedzą (nie używam m42)
Ad. 4. - jak już bEEf napisał - 50 nie jest standardem dla APS-C, szukaj raczej czegoś w okolicach 28-35, chociaż 50 też często jest potrzebna; KAŻDA "50" Pentaksa jest dobra
Wow - ale się rozpisałem 8-)

Pozdrówka
Marucha
 
marcin711  Dołączył: 08 Sty 2007
Dzisiaj kupiłem GoodRAM 2 GBx100 za 87,- wchodzi 190 RAW'ów i tysiące *.jpg :-)

na www.helios-bp.pl , teraz nie mają ale polecam www.skapiec.pl

pozdro Marcin.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Goodrama 2GBx100 mozna także kupić w Agito za 72 zł.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
A może używa ktoś tego Goodrama tak z rok albo dłużej?
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Na Allegro te Goodramy sa już po 64zł (z gwarancją i fakturą VAT).
 
marcin711  Dołączył: 08 Sty 2007
Tak, tak były po 69,- :-) + 18,- koszty wysyłki :-( niestety.

pozdro Marcin.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Może były. Teraz masz np. http://www.allegro.pl/ite...arta_sklep.html - cena 63.99zł + 9zł wysyłka pocztą (10.50 jesłi chcesz priorytetem).
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Ja się przymierzam do zakupu K100D,tak naprawdę to został mi dla niego tylko jeden konkurent Sony A100,chodzi mi oczywiście o konkurencje do 2500zł.

W związku z tym mam pytanie a nigdzie nie mogę znależć odpowiedzi.

Czy można dokupić do K100D gripa???I jeżeli tak to proszę o jakiegoś linka,z dobrą ceną.

A i przypomniało mi się jeszcze drugie pytanie,odnośnie najlepszej ceny kasetki,oferta Piotra Sawickiego na allegro 2400 zł z kitem 18-55 wydaje się godna uwagi,a pewnie jest jeszcze możliwość zniżki dla forumowiczów :) Czy może ktoś zna lepsze ceny????
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Stich napisał/a:
Czy można dokupić do K100D gripa???
Nie ma do K100D gripa. jest tylko taka niby proteza, by się lepiej trzymało, z gripa/statywu od Canona. Zresztą poszukaj na forum, nawet dość długi wątek był o tym. Są nawet zdjęcia.
Osobiście posiadałem i sobie chwaliłem, koszt to 33 złote.

[ Dodano: 2007-02-17, 19:00 ]
Stich napisał/a:
2400 zł z kitem 18-55 wydaje się godna uwagi,a pewnie jest jeszcze możliwość zniżki dla forumowiczów :)
tego nie wiem, pytaj się u źródła.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Stich napisał/a:
Mogę liczyć na wasze obiektywne zdanie na ten temat????

Na zdanie tak, na obiektywne nigdy ;-) tak poważnie do użyj szukaczki jest wiele wątków o kasetce, w skrócie - warto :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
moje zdanie jest baaaardzo obiektywne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (zobacz co mam pod nickiem :-P )
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
A moje zdanie jest jeszcze bardziej obiektywne, zobacz, co mam w Avatarze :mrgreen:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A moje zdanie jest kompletnie nieobiektywne. I powiem tak:
K100d nie obraca automatycznie zdjęć zrobionych "pionowo".
K100D nie ma podświetlania górnego wyświetlacza.
K100D nie ma pryzmatu.
K100d ma synchronizację z wbudowaną lampą do 1/180", a że nie współpracuje z TTLem to wybór lamp zewnętrznych na rynku ogranicza się do trzech modeli.
K100d ma menu tak ułożone, żeby użytkownikowi życie mocno skomplikować z dostępem do istotnych funkcji.
kSTOd nie ma takiego fajnego ASA jak 100, za to ma zaszumione zdrowo 3200.
k100D jest tak filigranowe, że jak masz fest grabę to... nie wiem jak chcesz to trzymać, zwłaszcza w pionie! Czy ktoś na własne oczy widział gripa do kasetki???
Kastode ma wbudowany taki fjuczer, że robiąc zdjęcia muchy odstrasza. I wszystko inne, co się słuchem legitymuje. W ogóle kłapie tak głośno lustrem, jak... aż mi porównania zabrakło.
KstoD produkuje RAWy, co są, delikatnie mówiąc średnio wspierany. Nawet MałyMiękki nie widzi powodu, żeby ich obsługę w swoim systemie operacyjnym zaimpelmentować.


Jednym słowem: naprawdę sądzisz, że alfa może być jakąkolwiek konkurencją dla kasetki :?: :shock: :?: [/i]


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach