grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
a aparatu :!: :?: :evilsmile:
 

dexter  Dołączył: 09 Lis 2009
Nawet mnie nie strasz :mrgreen: trzymajmy się bardziej łagodnej wersji :-P
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
:lol:

[ Dodano: 2010-04-22, 21:33 ]
:lol: :shock:
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
Mam takie pytanko do posiadaczy Takumara 50mm 1.4. Interesuje mnie przełącznik przesłony A/M. Czy w położeniu M przesłona od razu przymyka się do wybranej wartości? Czy może dopiero przy wyzwoleniu migawki? Czy w położeniu A przymknięcie następuje przy wyzwalaniu migawki (oczywiście w zależności od puszki - przypadku K10D zielony guziol. ) Czy może jest tak, że aby przymknąć przysłone do wybranej wartości muszę przytrzymać przełącznik tak jak np. w Pentaconie? Oczywiście pytanie dotyczy wszystkich wersji jeśli istnieją jakieś różnice w mechanizmie. Mam na myśli Super, S-M-C i SMC. Dzięki.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
sioux napisał/a:
Czy w położeniu M przesłona od razu przymyka się do wybranej wartości?

Tak

sioux napisał/a:
Czy w położeniu A przymknięcie następuje przy wyzwalaniu migawki (oczywiście w zależności od puszki - przypadku K10D zielony guziol. )

Tak, ale tylko w Spotmaticach i może jakichś innych m42.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
oooooooooooo witam kolege dexter. Troche czasu mineło , czy dowiem się wreszczie czy rzeczonego takumara udało się odkręcić» :?:
 

dexter  Dołączył: 09 Lis 2009
poszedł do "serwisu" już dawno dawno temu. był rozkrecany obiektyw i zablokowano bolec. Takumar śmiga dalej jak szalony, ale niestety Pentax już zaczyna "kaszleć" ze starości

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach