klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
mam te szklo od kilku dni i zupelnie nie jestem zadowolony z zakupu :( odsetek zdjec z poprawnie tafiona ostroscia jest gorszy niz przy uzyciu szkiel manualnych, autofocus dziala z tym obiektywem jak jakis zart :( wczesniej mialem nikona i nie mialem takich problemow nawet z najtanszym 50mm 1.8 :( aktualnie szklo lub raczej plastik :) lezy sobie w szafie a na jego miejscu jest stary dobry pentax m 50mm 1.7 :)

oczywiscie puszka jest skalibrowana bo pentax ma swoich klijentow za idiotow i wypuscil wadliwa serieeee pentaxa k-r z back i front focus :( wiec zaraz po zakupie bylem zmuszony rozstac sie z moim aparatem na miesiac wysylajac go do serwisu :( sam obiektyw nie ma back czy front focus.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
klincz napisał/a:
sam obiektyw nie ma back czy front focus

więc w czym jest problem, bo nie bardzo rozumiem :?:

klincz napisał/a:
wczesniej mialem nikona i nie mialem takich problemow

bo nikon to nikon, z nim nigdy nie ma problemów
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
autofocus strasznie sie myli... a co do nikona mialem 3 puszki i jakos nie bylo.

powiedzcie mi jak to jest z pentaxem ? w pentaxa fabryce jest jakas kontrola jakosci zanim wysla aparat do klijenta czy nie bardzo :)? pytam sie bo moj aparat przyszedl do mnie fabrycznie nowy :)))) na liczniku mial az 2 zdjecia :))) sprawdzili pewnie na sluch czy migawka dziala i sruuu do klijenta a jak cos to niech sie serwis martwi :))
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
klincz napisał/a:
w pentaxa fabryce jest jakas kontrola jakosci zanim wysla aparat do klijenta czy nie bardzo :)? pytam sie bo moj aparat przyszedl do mnie fabrycznie nowy :)))) na liczniku mial az 2 zdjecia :)))


Na pewno jest. A licznik jest zerowany.
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
nie jest zerowany :(

mialem juz 5 puszek 3 nikona i teraz 2 pentaxa i za kazdym razem byla jakas ilosc zdjec pstryknieta wiec nie zeruja.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nieważne. klincz, w jakich okolicznościach obiektyw nie trafia?
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
klincz napisał/a:
autofocus strasznie sie myli

Może to bardziej wina puszki (albo operatora) - ciężko powiedzieć

klincz napisał/a:
a co do nikona mialem 3 puszki i jakos nie bylo

Ja miałem i mam kilka pentaxa i też jakoś nie było

klincz napisał/a:
w pentaxa fabryce jest jakas kontrola jakosci zanim wysla aparat do klijenta czy nie bardzo

Taka sama jak u innych producentów, swoją drogą: klienta (tylko się nie tłumacz dysczymśtam)

klincz napisał/a:
na liczniku mial az 2 zdjecia :))) sprawdzili pewnie na sluch czy migawka dziala

W trybie serwisowym nie rejestruje licznika

[ Dodano: 2011-09-15, 10:56 ]
klincz napisał/a:
za kazdym razem byla jakas ilosc zdjec pstryknieta wiec nie zeruja.

zerują/nie rejestrują/ od jakiegoś roku, wcześniej nowe puszki ze sklepu miały z reguły po kilkaset pstryknięć
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
nie mieszkam w Polsce stad te klijenta :))))


aparat przyszedl do mnie fabrycznie zapakowany i mial pstrykniete dwie foty. wiec moze dajmy sobie na luz z tymi trybami :)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
daj fotkę i opisz warunki panujące podczas jej robienia (w co celowałeś, rodzaj światła, czy na statywie itp.)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
klincz, nie dziw się że spotkała Cię reakcja powątpiewania. Lud pentaksowy jest z granatów zadowolony, także subiektywne sądy okraszone nikonizmem traktowane są z rezerwą.
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
jorge.martinez napisał/a:
Nieważne. klincz, w jakich okolicznościach obiektyw nie trafia?


zauwazylem ze problemy z nieostroscia wystepuja zwlaszcza gdy temat jest oddalony lub przed teamtem jest cos co jest wstanie zmylic, zaklucic autofocus. autofocus mam ustaiony na punkt wiec cos co stoi np kilka metrow od budynku nie powinno przeszkadzac a jednak jest inaczej.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
klincz, to pewnie kwestia wyczucia wielkości punktu AF.
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
jorge.martinez napisał/a:
klincz, nie dziw się że spotkała Cię reakcja powątpiewania. Lud pentaksowy jest z granatów zadowolony, także subiektywne sądy okraszone nikonizmem traktowane są z rezerwą.


tak... wlasnie zauwazylem ze krytykujac jakas firme na firmowym forum mozna sie spotkac z agresja :)))

pomimo ze krytykuje to ja lubie firme Pentax :)

[ Dodano: 2011-09-15, 11:37 ]
dlugas1982 napisał/a:
daj fotkę i opisz warunki panujące podczas jej robienia (w co celowałeś, rodzaj światła, czy na statywie itp.)


nie fotografuje od dzisiaj i wiem ze autofocus sie myli. a co do przykladow to z wczorajszego spacerku wszystkie foty skasowalem bo wyszly nieostre. ale jak wroce z pracy to zrobie jakies testowe i wrzuce.

sorki ze wolno odpisuje ale jestem w pracy :(( :))
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie masz przypadkiem ustawionego automatycznego wyboru punktu AF?

klincz napisał/a:
przed teamtem jest cos co jest wstanie zmylic

wszystko, co jest w polu "widzenia" punktu AF może go zmylić, sam punkt nie jest wielkości czerwonego wskaźnika, tylko nawiasów dookoła niego, także trzeba na to uważać.
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
jorge.martinez napisał/a:
klincz, to pewnie kwestia wyczucia wielkości punktu AF.





mozliwe ze przez to ze jest to obiektyw 35mm.... obiektyw jest szerszy wiec jest trudniej ale to nie tylko to.

jak wroce z pracy to wstawie jakies foty testowe a narazie uciekam bo jestem w pracy :)

do potem Pozdrawiam.

[ Dodano: 2011-09-15, 11:42 ]
yusuf napisał/a:
Nie masz przypadkiem ustawionego automatycznego wyboru punktu AF?

klincz napisał/a:
przed teamtem jest cos co jest wstanie zmylic

wszystko, co jest w polu "widzenia" punktu AF może go zmylić, sam punkt nie jest wielkości czerwonego wskaźnika, tylko nawiasów dookoła niego, także trzeba na to uważać.



ja mam zawsze usatwiony na punktowy.

[ Dodano: 2011-09-15, 11:44 ]
zeby nie bylo ze zaczynam dopiero przygode z fotografia... ja fotografuje juz od 6 lat.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
klincz napisał/a:
wlasnie zauwazylem ze krytykujac jakas firme na firmowym forum mozna sie spotkac z agresja :)))
A gdzie tu agresja? Poza tym, forum nie jest "firmowe" tylko "społeczne". To forum użytkowników sprzętu, a nie producentów sprzętu.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
SeizeThePicture napisał/a:
klincz napisał/a:
wlasnie zauwazylem ze krytykujac jakas firme na firmowym forum mozna sie spotkac z agresja :)))
A gdzie tu agresja? Poza tym, forum nie jest "firmowe" tylko "społeczne". To forum użytkowników sprzętu, a nie producentów sprzętu.


Napisałem, to co napisałem, żeby uprzedzić wycieczki systemowe.
Jest merytorycznie i niech tak trwa.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Typowe karmienei trola ....

Wątek ma za zadanie zebrać informację i opinie o tytułowym obiektywie.
Nie każdy musi być nim zachwycony ( sam też go nie wychwalam, aczkolwiek jest to mój wycieczkowy standart ) Co do ostrości i AF to nie narzekam.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
pipeman napisał/a:
Typowe karmienei trola ....
Mylisz się.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
pipeman,
Cytat
Co do ostrości i AF to nie narzekam.
Że się wtrącę , może to być wina danego egzemplarza , sam muszę przyznać że AF w moim DA 35 f2.4 jest mniej celny od DA 55-300 co mnie trochę irytuje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach