pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Okazja, czy podpucha - Allegro.
Właśnie szukam sobie systemu operacyjnego do kupienia i mam taką zagwozdkę - czy to okazja, czy podpucha - Windows Vista Home SP1 BOX za 329zł, natomiast BOX XP jest za 500zł. Zresztą ceny bardzo różne, przeważnie XP OEM w cenach w okolicy tej Visty.
Informacje do Visty i innych rozpatrywanych przeze mnie ofert zawierają między innymi takie sformułowanie:

Wersja bez dedykacji na konkretną markę komputera.

I tu mam zagwozdkę w kwestii tej Visty w szczególności, bo to BOX, a nie OEM. Teraz trochę upgradeowałem swój komputer z Durona 1800 do Athlona 2700+ i z 750MB RAM do 1500MB RAM, więc Vista nie powinna sprawiać większych problemów, ale zawsze...
 

BuR-ToN  Dołączył: 18 Cze 2008
Osobiście personalnie normalnie nie widzę sensu upgradeowania XP do Visty. Polecam 7 albo którąś z dystrybucji Linuxa.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
BuR-ToN napisał/a:
Polecam 7 albo którąś z dystrybucji Linuxa.


Mam XP spiratowanego i chcę go zalegalizować, bo mi się podoba i podobają mi się wymagania systemowe (1,5GB na instalację w przeciwieństwie do 15GB w Viście i wymogu 40GB wolnego miejsca), ale Vista, którą mam jako OEM do notebooka ma parę fajnych opcji, które fajnie działają (nie ma tych głupich komunikatów przy wyjmowaniu urządzeń USB, możliwość przyspieszenia systemu przy pomocy pamięci USB) i nie wiem, czy XP z SP3 to ma.
O W7 boję się myśleć nawet ze względu na wymagania systemowe i potrzebne miejsce na dysku.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
w7 powinien lepiej działać niż vista i potrzebuje mniej ramu
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Zawsze przecież można wyłączyć ten cukierkowy Aero i mieć coś na wzór Windows 2000. Tak jak przedmówcy polecam albo XP SP3 albo W7, Vista za bardzo nie jest udanym systemem.
 

kataryniarz  Dołączył: 19 Gru 2009
pawelek-79 napisał/a:
potrzebne miejsce na dysku.

Zapomnij o Viscie - jeśli chodzi o miejsce na dysku ten system bije wszystkie rekordy. Po zainstalowaniu jest jeszcze dobrze, ale im dłużej pracuje tym staje się większy. Osobiście mam legalną Vistę Premium i... nadal pracuję na starym XP. Po pół roku sama Vista rozrosła się u mnie do 20GB! Takiego problemu nie ma na W7 (twój sprzęt spokojnie sobie poradzi), używam na laptopie i polecam.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Wybierz system na którym praca będzie przyjemnością a nie męką bo system to tylko system i on sam może chodzić ok ale przy włączeniu PS,Lightrooma, GIMPa, obróbce RAWów różnica może być już zauważalna.
 

BuR-ToN  Dołączył: 18 Cze 2008
pawelek-79 napisał/a:
możliwość przyspieszenia systemu przy pomocy pamięci USB i nie wiem, czy XP z SP3 to ma.


Sam windows jako windows tego nie ma ale są programy które dodają do niego takiego ficzera. Kiedyś takiego używałem. Jeśli Cię to interesuje to poszukam nazwy.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
pawelek-79 napisał/a:
możliwość przyspieszenia systemu przy pomocy pamięci USB
eBoostr
http://www.eboostr.com/download/
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
pawelek-79, Ja mam na sprzedaż licencje z laptopa z wisty jak byś byl zainteresowany kupnem to napisz. < można sprzedawać taką licencję > ?

Btw. Miałem Vista ponad poł roku, mam teraz 7 szczerze ? to dużej różnicy nie ma, to że Vista taka zła jest to najczęściej opinia ludzi którzy nigdy z niej nie korzystali.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Windows 7 to potęga wymaga jednak sporo sterowników . Jest to pierwszy udany program po już starszawym XP . Jednak wymaga sporo cierpliwości przy ściąganiu sterowników . Działa szybciej niż Vista i jest stabilna . Przy Photoshopie CS4 64 Bitowym miożna ocenić różnice . Z Rawów 14 bitowych w D300s (ma wielką chyba najwiekszą z istniejacych lustrzanek rozpietość tonalną nawet D3 ma mniejszą ) przerabiam na 16 bitowe Tify( po wstępnej obróbce) . Zwykle przy przerabianiu na jpg nic nie muszę już robić . Byłem w szoku gdy pierwszy raz przerabiałem w tym systemie zdjęcia . Tify maja po nad 70MB a jpg muszę zmniejszać bo dochodzą do 12 MB . Efekt był widoczny aż mi szczęka opadła jeśli chodzi o jakość . Zobaczyłem co to jest 64 Bity w szybkim systemie jakim jest Windows 7 i co można wycisnąć z D300s a także D700 . Dużo robię w gotowych rozwiazaniach . Obróbka to właściwie Camera Raw 5,6 i 1000 zdjęć obrabiam w ciagu 5 godzin może 7 . Windows XP ani Vista nie dałabymi takiej swobody . Mam 6 GB pamięci ram na możliwe 8 i to jest dla photoshopa najważniejsza informacja Windows 7 jest szybki i stabilniejszy od Visty
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Polecam ostatnie Fot -Video i kilka poprzednich też . Jest tam test D3s bodaj i jest kilka zdań na ten temat . Użyteczna skala czułości jest imponujaca jednak rozpiętość tonalna nie jest taka wysoka . Choć test kart pamięci trochę mnie w tej gazecie zniesmaczył . Kingston którego posiadam jest równie szybki jak Sandisk trzy ekstrema to mało wiarygodna bzdura . Po za tym ostatnio przestałem kupować inne gazety jednak D300s ma taką rozpiętość że HDR nie jest mu potrzebny zwłaszcza przy takiej obróbce
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a zajrzałeś do tego linka co podałem ?
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
pawelek-79, Win7 ma mniejsze wymagania do poprawnej pracy niż Vista.
Jest do tego przyjemniejszy w obsłudze, nie wykrzacza się i działa bardzo stabilnie. Używam i POLECAM!
na prawdę - godny następca XP
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
k33l napisał/a:
Zawsze przecież można wyłączyć ten cukierkowy Aero

Na lapku mam wyłączony, bo jacyś idioci z ASUSa preinstalowali system z aero na komputerze C1,7Mhz 1GB RAM !!! Teraz mam 2 GB i pewnie by to jakoś chodziło, ale nie włączam.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Fafniak, tutaj można skracać linki http://tinyurl.com ;-)

Fafniak napisał/a:
a zajrzałeś do tego linka co podałem ?
nie da się go przekleić do przeglądarki. Mi wyskakuje 404.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Przypominam mój główny problem - cena tych boksów jest podejrzanie niska, choć sprzedawca zaklina się, że system jest legalny i nie sprzedawany z komputerami danej marki.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
... i na tym forum spodziewasz sie pewnie odpowiedzi tylko i wyłącznie zwięzłych, rzetelnych i merytorycznych, pisanych poprawną polszczyzną?

Optymista! :-B ;-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
perl, spodziewam się, że do 4 strony padnie jakaś pomocna odpowiedź, a potem to tylko off topic :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach