Setmag  Dołączył: 19 Kwi 2009
izbkp napisał/a:
Dla mnie to debata akademicka bo mnie na PS-a zwyczajnie nie stać i jeszcze długo stać nie będzie ;) Poczekam, aż dodadzą takie bajery do PSE ;)

Pewnie niestety parę wersji PSE jeszcze minie zanim zdecydują się dodać takie narzędzia ;)
izbkp napisał/a:

Swoją drogą to nawet gimp dorobił się już wtyczki klasy content-aware resizing (jest TUTAJ).

Tym mnie pozytywnie zaskoczyłeś :) - nie monitoruje już od pewnego czasu GIMPa, może czas go w końcu do "zadań specjalnych" uruchomić i zaopatrzyć się między innymi w tą wtyczkę.
Zasada działania wydaje się być podobna... - jak to dobrze ze są jeszcze na tym świecie ludzie ,którzy w czynie społecznym tworzą takie cudeńka.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
tref napisał/a:
Czy to oznacza, że mój powiększalnik i trochę tajemnej wiedzy japońskich ciemniaków powinienem wyrzucić, bo zniekształcam rzeczywistość?

Nie, nie musisz. Mnie najbardziej ruszyła akcja domalowania białych obszarów w posklejanej panoramie. To już jest kreowanie rzeczywistości zbyt daleko jak dla mnie posunięte.
 

Havoc  Dołączył: 24 Lip 2009
Czemu w nazwie tematu jest SC? Literówka czy zmieniają nazewnictwo? ;)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
dżizas, ale macie problemy... ingerencja w rzeczywistość... automatyczne narzędzia...
może górnikom też powiecie, że oszukują, bo wgryzają się w skały wiertarkami i innymi maszynami, a powinni młotkiem i dłutem... a najlepiej gołymi pazurami...

otwórzcie sobie dowolne pismo kobiece, obejrzyjcie reklamy kosmetyków, perfum, ubrań... od kiedy zobaczycie tam rzeczywistość? to raz.
a dwa - przecież te narzędzia ułatwiają tylko robotę, w wielu przypadkach ich użycie, to dopiero początek, żeby dana przeróbka naprawdę wyglądała trzeba jeszcze sporo nad nią posiedzieć... poza tym jak ktoś nie chce, to nie musi tego używać.
a nawet trzy - jak ktoś ma kasę, żeby kupić PSa do likwidowania kominów ze zdjęć z wakacji, no to dla historii fotografii szkody nie będzie...
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
a potem ludzie zdjęcia i tak doszumiają, dodają rysy
może następne wtyczki będą generować losowo bliki i drzewka w kadrze psujące kompozycję?
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Seem Carvinv juz jest przecież w CS4 i PSE. Tu chodzi raczej o możliwościnteligetnego dobudowywania fragmentówktórych brakuje np pod czas składania panoram niebo etc.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Havoc napisał/a:
Czemu w nazwie tematu jest SC? Literówka czy zmieniają nazewnictwo? ;)

o rzeczywiście, literówka :oops: ale chyba już nie mogę zmienić. Jeśli ktoś mógłby poprawić było by fajnie :-) .
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Chyba niektórych bardzo boli to, że już niedługo zwykły niedzielny pstrykacz za pomocą małpki mieszczącej się w kieszeni będzie w stanie zrobić podobną fotografię jak oni.
Bez posiadania lustra, drogich stałek i mozolnego kadrowania. Cyknie się fotke, byle jak, następnie poprawi w PS10 i będzie ok.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
A tu proszę, Adobe podało już datę premiery i oczywiście modne ostatnio odliczanie na stronce:

http://cs5launch.adobe.com/
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Obejrzałem wszystkie filmiki o ps5 i muszę przyznać ze niektóre efekty aż szczęka opadła...
Jednym słowem musze go mieć !

Wyobrazcie sobie że w końcu... bedziecie mogli w łatwy sposób zbudować swobie miasto bez znaków, bez gryzmołów na ścianach....
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Oczywiście kupisz go w sklepie....
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
taaa, PS to na pewno super program i zdjęcia będą jeszcze lepsze, i w ogóle warto go mieć...
jest tylko jeden problem, jeden ale za to duży problem, kto zgadnie jaki???
a zgadnąć jest łatwo.
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
No właśnie. Podejrzewam, że gdyby cena była 3 razy niższa to sprzedali by 10 razy więcej kopii.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
gezaj, generalnie to tak jak byś kupił limuzynę mercedesa i narzekał ze drogie ubezpieczanie i furę paliwa pije ....
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Thadeus napisał/a:
Oczywiście kupisz go w sklepie....


niekoniecznie.... ale...

Jaka była by cena dla studenta ?

Szukałem w google ceny cs5 al nigdzie nie piszę...
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
ok 3200 zł upgrade ok 1000 zł - zapewnie tyle ile poprzednie wersje w podobnym okresie - Cena CS4 spadnie na około miesiąc jak będzie dostępny do ok 2800 zapewne.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Thadeus napisał/a:
ok 3200 zł


Czy w tej cene będe mógł używać komercyjnie prace ?sprzedaż itd ? czy tylko do użytku własnego ?
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Thadeus napisał/a:
generalnie to tak jak byś kupił limuzynę mercedesa i narzekał ze drogie ubezpieczanie i furę paliwa pije ....
toteż nie mam mercedesa ;-)
 

venice  Dołączył: 05 Mar 2008
piotrek0001 napisał/a:
Czy w tej cene będe mógł używać komercyjnie prace ?sprzedaż itd ? czy tylko do użytku własnego ?


Do użytku komercyjnego przeznaczona jest tzw. "pełna licencja". Na ogół jej cena oscyluje w granicach 3500zł. Powiem w ten sposób - nie kupuj licencji studenckiej jeżeli zależy Ci na użytkowaniu komercyjnym.

W każdym razie, doszły mnie słuchy, że w USA cena za upgrade ma wynieść 149$. "Pierwszą licencję" (nie powiedziano czy extended) sklepy mają sprzedawać za 699$. Nie jest to informacja z oficjalnego źródła. Amazon jeszcze nie ma przedsprzedaży. Jutro powinniśmy jużchyba wszystko wiedzieć. Oficjalna premeira za ok 7h.

pozdr.


Update

Adobe Photoshop CS5 689 UER + VAT, aktualizacja 199 EUR + VAT.
Adobe Photoshop CS5 Extended 999 EUR + VAT lub 349 EUR + VAT w przypadku aktualizacji.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
piotrek0001 napisał/a:
Jaka była by cena dla studenta ?


http://www.corsoft.pl/?adobe-program-akademicki,44

Można upgrejdować do wersji komercyjnej CS5

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach