olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Profil kolorów do K-5II w Lightroom 5.6
Witam!
Mam do was koledzy i koleżanki pytanie czy posiada ktoś profil kolorów do LR do aparatu K-5II i chciałby się podzielić?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W zakładce -> Kalibracja aparatu fotograficznego -> Profil -> Osadzony.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Dzięki za szybką odpowiedź :-B wcześniej miałem adobe standard rozumiem że poprawna kolorystyka będzie na osadzony?
i jeszcze jedno czy trzeba za każdym razem na każdym zdjęciu zmieniać z adobe standard na osadzony czy można to zrobić jakoś domyślnie?

[ Dodano: 2014-09-06, 13:46 ]
Jeszcze jedno jak mam plik Nef z nikona to mam do wyboru kilka opcji jak np krajobraz portret itp czy jest taka opcja z K-5II?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Możesz ustawić typowe parametry, w tym profil aparatu, i zapamiętać to jako profil domyślny.
olejx napisał/a:
mam plik Nef z nikona to mam do wyboru kilka opcji jak np krajobraz portret itp czy jest taka opcja z K-5II

Nie.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Jeszcze raz dzieki za info. :-B
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
olejx napisał/a:
wcześniej miałem adobe standard rozumiem że poprawna kolorystyka będzie na osadzony?
IMHO, bardziej poprawne kolory są na Adobe Standard. Embedded sieje magentą.
olejx napisał/a:
Jeszcze jedno jak mam plik Nef z nikona to mam do wyboru kilka opcji jak np krajobraz portret itp czy jest taka opcja z K-5II?
Nie. Jeśli robisz PEF-y, to zamiast Embedded, masz do wyboru Camera Standard. Są też do kupienia dosyć dopracowane pod kątem symulacji pentaksowych kolorów profile Huelight:
http://www.colorfidelity.com/
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Jaad75
Dzieki za info. Czyli twierdzisz ze lepiej pozostać na Adobe standard?

Papcio
Dzięki mam nadzieje ze ten od k-5IIs będzie pasował do wersji bez s. Sprawdzę to dopiero w poniedziałek. Do konca weekendu jestem bez komputera.
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
olejx napisał/a:
Dzięki mam nadzieje ze ten od k-5IIs będzie pasował do wersji bez s.


Możliwe, są to profile robione za pomocą colorchecker passport do światła słonecznego i żarowego, oczywiście dla moich puszek.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
olejx napisał/a:
Czyli twierdzisz ze lepiej pozostać na Adobe standard?
Ja wolę go od Embedded. Mam też profile zrobione przy pomocy Color Checkera dla dziwnych rodzajów światła + Dual Iluminant dla K-5, ale domyślnie i tak używam Adobe Standard, a z IIs nawet mi się nie chciało bawić.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
papcio napisał/a:
Mogę się podzielić dla K5 i 5IIs

http://papcio.pl/klubpentax/PENTAX_K-5_II_s.dcp

http://papcio.pl/klubpentax/PENTAX_K-5.dcp


Do jakiego katalogu wgrywamy ten plik?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Zależy od systemu, ale ogólnie w Windowsach AppData\Roaming\Adobe\CameraRaw\CameraProfiles

 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Mam Windows 8.1 ale coś tel lokalizacji nie mogę namierzyć :-/
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
W Viście i bodaj 7 jest w Users\[user name]\AppData
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
U mnie to wygląda tak C/użytkownicy/użytkownik/roaming/i w tym folderze jest folder intel
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
AppData jest pewnie ukryty - wyłącz "ukrywanie folderów systemowych", czy jak to się tam w polskich wersjach systemu nazywa...
 
Antoni  Dołączył: 27 Maj 2014
albo wyszukać inne pliki z rozszerzeniem .dcp wklepując w polu wyszukiwania *.dcp
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Tak zrobiłem wyszukałem odnalazłem lokalizacje ale w niej nie ma folderu dla pentaxa k-5II jest tylko dla k-7, k-10d k-20d, k200d.
Nie wiem czy tworzyć folder dla k-5ii (moja puszka) czy dla k-5iis skoro plik .dcp mam do k-5iis. Czy może podmienić nazwę pliku .dcp .. :?:

PS. a tak w ogóle to chyba to oleje jak pisał wcześniej Jaad75
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
olejx napisał/a:
PS. a tak w ogóle to chyba to oleje jak pisał wcześniej Jaad75
Zdecydowanie polecam. Robiłem różne próby dla K-5 oraz K-5IIs i dla mnie Adobe Standard był najlepszy. Więc nie ma sensu zmieniać czegoś co jest standardowe. ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
olejx napisał/a:
Tak zrobiłem wyszukałem odnalazłem lokalizacje ale w niej nie ma folderu dla pentaxa k-5II jest tylko dla k-7, k-10d k-20d, k200d.
Odnalazłeś stary katalog ACR-a w innym miejscu. Do tego katalogu o którym piszę wrzucasz wprost dcp.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach