Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Re: Samsung GX-1S ->parę pytań...
1GB napisał/a:
Witam!
Prosze o odpowiedzi na ponizsze pytania:
1.Jaka max karte obsluzy mi ten aparat?


Dzisiaj na jednym z rusforow znalazlem informacje, ze GX-1S obsluguje, czyli dziala z kartami SD o pojemnosci 4GB :mrgreen: - jedyny problem, ze trzeba je przed uzyciem formatowac na FAT w czytniku kart wpietym do komputera. Aparat zdjecia zapisze - ale karty 4GB nie formatuje.

Zakres dla formatowania w aparacie to 2GB max.
Teraz trzeba by dopasc taka karte 4GB SD i przecwiczyc - to by bylo ok. 390 zdjec w formacie RAW :mrgreen:

Co prawda, bardziej rozsadnym wydaje sie zakup fotobanku i karty 2GB (planuje wlasnie taki zakup fotobanku).
W praktyce - od momentu wynalezienie konwertera, ktory blyskawicznie przerabia pef-y na jpg, robienie w formacie RAW stalo sie dla posiadaczy GX-1S bardziej jak wygodne - a Łukasz ladnie to spolszczyl, skompilowal - REWELACJA!!! :-B .

W praktyce praca posiadacza GX-1S wyglada tak, ze z 2GB karty SD zrzucam szybko ok. 190 fotek w raw do katalogu na dysku twardym. Nastepnie na AMD 4200+ jednym klikiem "wywoluje" wszystkie (pelen komplet - a ktos pisal, ze jemu na K100 konwersja jednego pef2jpg to ok 30s) - a ja w ciagu ok 15-25 sekund calosc zbioru mam w formacie jpg - mam wiec tak jakby zaimplementowana posrednio fajna funkcje w GX-1S pef+jpg :mrgreen: REWELACJA !!!

Nastepnie, jak mi jakas fota nie pasuje, to moze trafic na warsztat celem obrobienia i wywolania.

Przeciwko robieniu w pefach moze byc tylko ta kwestia, ze mamy ograniczenie do ok. 190 fot.
Natomiast gdy kupimy fotobank z dyskiem twardym (koszt ok. 180 zl fotobank i ok 220 zl dysk np. Samsunga 2.5" :mrgreen: ) - to konieczne sa ok. 10 minutowe przerwy, by te 2GB fotek zrzucic na przenosnego hardziela w fotobanku. Po zrzucie formatujemy w aparacie karte i dalej mozemy spokojnie pracowac... byle energii starczylo :mrgreen: Na to tez juz jest patent... czyli dodatkowe zasilanie do fotobanku :mrgreen:

Fotobank przynosimy po wycieczce do domku, podpinamy do kompa jako zewnetrzny dysk na USB 2.0 - zrzucamy na dysk stacjonarny katalogi z pef'ami - Klikamy w samsungowy konwerter - mamy blyskawicznie komplet jpg - wiemy co zostawic, a co pokasowac.

Tak wiec - my posiadacze lepszej wersji *ist DS2 :mrgreen: - focimy w RAW bez ograniczen. Sens tego taki, ze wywolywac foty w jpg mozemy w duzo wyzszej jakosci, niz oferuje nam to algorytm jpg w aparacie.
Teraz to juz focimy tylko w RAW...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Tok'Ra, cieszę się, że soft z moim skromnym udziałem dobrze służy ;-) Szybkie wyjęcie jpg z pef-a też jest możliwe w pentaxach - ktoś tu podrzucał soft do tego.. Choć jeszcze go nie wypróbowywałem. Spróbuję przerobić ten konwerter na kasetkę, mam już nawet pomysł. Czy umieściłeś go gdzieś tutaj? Fajnie by było dać linka w jakimś miejscu dostępnych dla forumowiczów. Co do opłacalności focenia w rawach - moje pełne poparcie.
 

Lebiad  Dołączył: 20 Lut 2007
Elo Elo A gdzie ta polska wersja?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Ja wolałbym mimo wszystko dwie karty po 1 GB niż jedną dwururkę. Zawsze to bezpieczniej - w razie awarii można stracić połowę zdjęć. No i studzenia aparatu nie ma przy zgrywaniu na databank ;-)
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Tok'Ra napisał/a:
np. Samsunga 2.5"


hie hie hie :-B :-B to ześ wypalił :mrgreen:

Lebiad napisał/a:
Wlasnie zakupilem tego samsunga. Bardzo fajny. I cena fajna


Gratulacje!!!Będziesz zadowolony, tak jak ja jestem
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Do czasu uruchomienia swojej stronki www (a to dluuugo jeszcze) - mysle ze jak ktos do mnie napisze na adres:
samsung.gx1s AT gmail.com
to moge mu przeslac na e-maila (konto na gmail'u wskazane, bowiem to plik spakowany jest o wadze az 303kB :lol: , wiec.... ).

PS.
Ze wzgledu na ograniczenie forum nie wolno tu umieszczac zalacznikow wiekszych jak 300kB :-(
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tok'Ra, jak chcesz, to mogę wystawić u siebie i będzie można ściągać do woli (napisz na PW)
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
piotrecius napisał/a:
Ja wolałbym mimo wszystko dwie karty po 1 GB niż jedną dwururkę. Zawsze to bezpieczniej - w razie awarii można stracić połowę zdjęć. No i studzenia aparatu nie ma przy zgrywaniu na databank ;-)


Jakiego studzenia? :lol: Wyjmuje karte z aparatu, wkladam druga i foce, a fotobank w kieszeni sam zrzuca sobie z karty foty.
 
1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
plwk napisał/a:
Za taką cenę to pewnie coś takiego http://www.fotozakupy.pl/...ct/product/5360 albo jakaś używana.

[ Dodano: 2007-02-23, 11:57 ]
Ewntualnie dołożyć stówkę na http://www.fotozakupy.pl/...t/product/5359#


raczej 250zl :)

...a co do tego Tumaxa 880AFZ to na czym polega jego ustawienie? Z tyłu lampy jest pare suwakow -jak je ustawiac?

...z gory dzieki za wyjasnienia!

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Re: Samsung GX-1S ->parę pytań...
Tok'Ra napisał/a:

Fotobank przynosimy po wycieczce do domku, podpinamy do kompa jako zewnetrzny dysk na USB 2.0 - zrzucamy na dysk stacjonarny katalogi z pef'ami - Klikamy w samsungowy konwerter - mamy blyskawicznie komplet jpg - wiemy co zostawic, a co pokasowac.

Czy zamiast tych kombinacji nie byłoby prościej przeglądnąć pliki PEF z Samsunga pod InfranView :?: Usuwasz wtedy tylko jeden plik a nie dwa. Chyba że nie zrozumiałem idei, za co z góry przepraszam :oops:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
W/g mnie jedyny istotny suwak na tylnej ściance tej lampy to ten dolny ON-OFF. Reszta to kalkulator do wyznaczania zasięgu w żaden sposób nie połaczony z elektroniką lampy. Górnym suwakiem ustawiasz czułość matrycy w ISO, środkowym - ustawienie zooma palnika i z tabelki odczytujesz do jakiej odległości pzry danej liczbie pzrysłony TTL powinien się wyrobić. Musisz oczywiście pamiętać o ustawieniu zooma palnika - pzrypuszczam, że to robisz regulując wysunięcie palnika w górnej cżęści lampy - na moje oko te suwaki same w żaden sposób zooma palnika nie regulują.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Tok'Ra, mi mi mi!! wyślij mi!! (ale spakuj go bo mi poczta wywala exeki)
tomitom (małpa) op.pl
Z góry dzięki!
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Dzieki goscinnosci Jarka spakowany plik konwertera mozna pobrac juz z jego
strony:
http://www.dojarek.com/pu...-1s_2_ds_pl.rar

Program ma intuicyjne GUI - pozwala na bardzo szybkie wygenerowanie plikow jpg w zadanym katalogu - tak jak pokazuje zdjecie ponizej.
Konwersja pef'ow na pefy z DS umozliwia ich dalsza obrobke przy pomocy starych wersji programow, ktore wczesniej nie dostrzegaly tych plikow - przetestowalem na starym trialu Bibble Pro 4.7 i Capture One 3.7.3 oraz na sofcie dodawanym do Pentaxow czyli PPL - mozna bez problemu wczytac i obrobic.

Mozemy juz rowniez nasze pefy wysylac do Jarka na zawody w kategorii Lightroom
:mrgreen:

Jak ktos ma inne programy ktore pozwalaly na obrobke raw plikow od Pentax DS czy DL - to mozna przetestowac ich dzialanie. Znikaja wszelkie ograniczenia narzucone sila przez producentow :mrgreen:
WOLNOSC I SWOBODA !!! :mrgreen: :-B :-B :-B
 

bob*  Dołączył: 22 Kwi 2006
Pytanie z innej beczki: z jaką szybkością GX-1s odczytuje i zapisuje pliki czyli jaką kartę kupić żeby nie przepłacić?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
bob* napisał/a:
czyli jaką kartę kupić żeby nie przepłacić?

SanDisk Ultra II
 
skos  Dołączył: 15 Sie 2006
plwk napisał/a:
bob* napisał/a:
czyli jaką kartę kupić żeby nie przepłacić?

SanDisk Ultra II

lepiej Ultra II Plus to będzie ją można wetknąć w port USB bez zabawy z fotobankami, czytnikami kart itp.
;-)
 

tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
porownywalem na czytniku goodrama x100 i sandiska ultra II i goodram wypadl lepiej, a do tego jest tanszy.

bralbym goodrama.

btw. ale ostatnio ceny kart polecialy w dol...
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
mam goodrama x100 chwale sobie - chodz wykonanie mnie nie przekonuje tej karty :)
 

daro  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Tok'Ra, cieszę się, że soft z moim skromnym udziałem dobrze służy Szybkie wyjęcie jpg z pef-a też jest możliwe w pentaxach - ktoś tu podrzucał soft do tego.

:shock: :shock: ja bardzo przepraszam....ALE GDZIE TEGO SOFTU SZUKAĆ???? Pilnie potrzebny , na gwałt od zaraz.....
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
daro napisał/a:
ALE GDZIE TEGO SOFTU SZUKAĆ????
6 postów wyżej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach