dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Michu napisał/a:
Trochę mnie zaskoczyłeś. Ja nie dostrzegałem aż takiej rozbierzności między skalą a "wizjerem".

Mam nadzieje, ze zdjecia pokaza, co jest bardziej wiarygodne. Poczynilem stosowne notatki.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Pierwsze pytanie - czy zamierzasz kupic swiatlomierz - czy tez wystarcza to co jest w puszce i wlasna praktyka?

Drugie - moze ktos ma swiatlomierz i patrzy juz na niego ze wstretem? :mrgreen:

Trzecie pytanie, tabelka z http://free.polbox.pl/r/r..._naswietlen.htm fajna jest ale przydalaby sie taka nowsza. Zamiast czulosci filmu to ISO, no i dalej nie wiem jak w zalaczonym na tamtej stronie przykladzie wyszedl im czas 1/100 :mrgreen: Ten przyklad potwierdza, ze fotografia to sztuka :lol:

Z uwagi na zlozonosc problemu - poszukuje programu edukacyjnego "Swiatlomierz", ktory bedzie latwiejszy niz tabelki i koleczka. Kto sie da sprowokowac do napisania takowego... ? :mrgreen: Fajna zabawa w sumie ...

BTW, fajnie napisal Spiner na http://tinyurl.com/yvx66c :mrgreen: Moze czas na rybki...? :-D

[ Dodano: 2007-03-08, 10:12 ]
W sumie znalazlem namiastke takiego programu i to PL ;-)

http://info.radom.pl/spot/spot.exe
 

bob*  Dołączył: 22 Kwi 2006
Pytanie odnośnie GX-1S z innej beczki:
Czy exif pokazuje liczbę zdjęć zrobionych danym aparatem, coś jak <total picture> w Nikonie, bo jakoś nie mogę się dokopać?
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
podobno Opanda pokazuje, ale nie wiem gdzie bo nigdy mnie to nie interesuje

http://www.opanda.com/en/iexif/index.html
 

tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
a ja mam pytanie, w zasadzie odnosnie DL2, ale..
czy da sie w DL2/DS2 ustawic wlasciciela aparatu, w exifie "owner name"?
jesli tak to jak i gdzie?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
tomos, nie da się. A przynajmniej nigdy o tym nie słyszałem.
 
gatto_nero
[Usunięty]
cadman napisał/a:
A ja przypuszczam, że inni producenci dslr-ów pójdą za przykładem Olka i wstawią podgląd Live, na którym można zobaczyć efekty zmiany parametrów ekspozycji.


Zapewne za pomysłem podążą wszystkie "porządne" firmy które swoich użytkowników zmuszają do kupowania firmowych akumulatorków - Live View i marne filmy zrobią ale cen nie obniżą :)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
A ja przypuszczam, że inni producenci dslr-ów pójdą za przykładem Olka i wstawią podgląd Live, na którym można zobaczyć efekty zmiany parametrów ekspozycji.

cadman, eee tam. Miałem hybrydę i guzik można za przeproszeniem zobaczyć, a nie zmianę parametrów. No chyba, że chodzi Ci o to, że zwiększasz czas - jaśniej, zmniejszasz - ciemniej. To się mniej więcej zgadza. Ale przełożenie na to, co wyjdzie po cyknięciu migawką jest żadne - obraz wygląda na tyle inaczej, że dużo, dużo więcej informacji daje prosta cyferka w wizjerze pokazująca, o ile EV prześwietlamy czy niedoświetlamy... Dla mnie ten LiveView jest do kadrowania nad głowami tłumu lub do makro i raczej chyba nikt nie wpadnie na pomysł dobierać na nim ekspozycję...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Dla mnie ten LiveView jest do kadrowania nad głowami tłumu lub do makro i raczej chyba nikt nie wpadnie na pomysł dobierać na nim ekspozycję...

No chyba, że ma się włączony podgląd na żywo z histogramem.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
plwk, a to ja nie miałem takiego bajeru w mojej hybrydzie :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja miałem, a właściwie nadal mam (C-4000Z) i oczywiście z tego korzystałem.
 
gatto_nero
[Usunięty]
Niech robią co chcą tylko niech nam nie każą za to płacić.
Idąc dalej takim tokiem myślenia - jak już dają jakiś obiektyw na start to powinien być to 18-200. Aparat powinien też kręcić filmy, służyć jako dyktafon, i mieć głośniczki stereo. Najlepiej jakby się dało wgrać mp3 i słuchawki do niego przyczepić żeby nie było nudno w plenerze. Powinien nagrywać filmy w formacie xVid i mieć możliwość ich odtwarzania - oczywiście z polskimi napisami. Powinien mieć wyjście tv out i gry java. Ostatnią rzeczą z tego co bym chciał to transmisja danych GPRS i EDGE GPRS klasy 10 oraz UMTS oraz bluetooth.
Nowości służą jedynie celom marketingowym. Producenci aparatów, najzwyczajniej w świecie, zabiegają o przyciąganie i przeciąganie nowych klientów. I robią to ostatnio poprzez wymyślanie takich śmiesznych bajerów.
Możemy dostrzec analogie patrząc na to jakie są dzisiaj, a jakie były kiedyś telefony komórkowe. Aparaty są jednak rynkiem podzielonym na sprzęt dedykowany do konkretnych grup odbiorców. Oczywiście proces ten szybciej zachodzi w sferze aparatów kompaktowych. Dziwi jednak fakt, że w cyfrankach bajery zaczęto wprowadzać jakby odgórnie, w topowych modelach. Może to oznacza nieuchronność losu albo jakąś pomyłkę producenta?

To już jest jakiś totalny offtopic, przydałby się nowy wątek :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
gatto_nero, nie podałeś najważniejszej funkcji - musi podawać chłodne piwo.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
gatto_nero, zapomniałeś o radiu i GPSie 8-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Eeee tam. Nikt nie każe płacić, bo nikt nie każe kupować. Poza tym ceny idą ciągle w dół - m.in dlatego mogłemn kupiłem kasetkę, która ma pewnie więcej niepotrzebnych "bajerów" niż EOS300, który kosztował 6 tys. zł. Z funkcji niepotrzebnych korzystać nie trzeba (ja nie korzystam z trybów twmatycznych w kasetce ani z jpgów). Wczoraj np kupiliśmy nowy telefon dla żony i decydujące o wyborze było to, że ten model ma radio FM, bo to akurat fajna sprawa :-) Innym może marzy się taki, co wygląda jak słuchawka od bakielitowego aparatu z lat 60-tych, sms-y nadaje morsem, a numer wybiera się kręcąc korbą i dyktując telefonistce. Ja tam się cieszę, że jest postęp ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach