AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
To kurna nie patrz to zeza nie dostaniesz, a i spokojniej będziesz spał :evilsmile: . Mi wystarczy popatrzeć na fotkę pod kątem podobania się lub nie. Na starych obiektywach obok kreski oznaczającej odległość była czerwona literka R oznaczająca, że dla fotek IR należy dokonać korekty w odległości. Wybrałem kompakty do fotek IR, bo zakres ostrości jest nie do porównania z APS-C z nadzieją, że optyka sobie poradzi.
 
sajmon1100  Dołączył: 08 Lut 2012
HEHE ,zeza i tak mam od urodzenia.... :mrgreen:
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
sajmon1100 no to mnie pocieszyłeś, że ulubione zajęcie jedna wpływa na pogorszenie stanu zdrowia. :-/

[ Dodano: 2013-03-06, 14:41 ]
Jest 2013 - czyli pobudka:
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Mam ciągłe kłopoty z dodawaniem fotek'
To też pobudka wiosny:
 
sajmon1100  Dołączył: 08 Lut 2012
za wczas jeszcze :-P
 

kerrad  Dołączył: 15 Lip 2008
Trzeci dzień wiosny A.D. 2013 w wersji IR... Pentax K100D + A28/2.8 + Hoya R72

 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
kerrad jak długo naświetlałeś bo exifów niet.
 

kerrad  Dołączył: 15 Lip 2008
Zgadza się - zauważyłem, że podłączenie zdjęć na forum z albumu Picassy wyrzuca Exify (nie wiem, czy można z tym coś zrobić?). Jeśli chodzi o naświetlanie - przysłona 5,6, czasy od 1/8 do 1/15 s przy ISO200. W dobrym słońcu da się jeszcze utrzymać w ręce (z obiektywem 28mm) dzięki włączonemu SR. W tym zastosowaniu K100D wypada bardzo fajnie- ma słaby filtr przed matrycą. Gorzej z kadrowaniem bo LV nie ma, a w wizjerze jest bardzo ciemno. Tak czy inaczej takie zabawy z nowszymi lustrzankami raczej nie przejdą (statyw obowiązkowy...). Przerobiony kompakt zapewne da więcej swobody.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kerrad napisał/a:
że podłączenie zdjęć na forum z albumu Picassy wyrzuca Exify

Exif wyrzuca chyba silnik forum przy przeskalowaniu lub Picasa jeśli zdjęcie przeskalowujemy (szersze niż 700 pikseli linkujemy z parametrem s700). Jeśli podlinkujemy zdjęcie o szerokości do 700 pikseli to Exif pozostaje.
 

kerrad  Dołączył: 15 Lip 2008
Dzięki za informację! Na pewno spróbuję jak to działa.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
kerrad niestety ja przećwiczyłem na K200D i zanabyłem Olympusa SO 320 do fotek IR bo mogę
focić z ręki. Z obiektywu jednak do końca zadowolony nie jestem, ale zabawa przednia. Wszystkim, którzy mają nowsze lustrzanki niż K100 polecam takie rozwiązania, chyba że rozmazanie lisci i chmur jest planowane, to 20s i dłuższe naświetlanie będzie OK.
 

kerrad  Dołączył: 15 Lip 2008
AChmiel - co do obiektywu to pewno masz rację. Moje stałki Ricoh 50/2 i Pentax A28/2,8 są ostre w IR (inna sprawa jak ustawiać ostrość po omacku - zostaje skala z punktem IR i potwierdzenie ostrości). Kitowy DA18-55 daje słabe obrazki na brzegu - trzeba mocniej przymknąć a wtedy już tylko statyw. Ponieważ statywu z prawdziwego zdarzenia nie mam swojego (mogę pożyczyć z pracy) i nie lubię targać ciężkich klamotów, to ta wersja odpada.

Swoją drogą ciekawe, czy są jakieś zestawy do modyfikacji "kasetki" (jakiś zamiennik filtra na matrycy). Ciekawe ile to by mogło kosztować...
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
kerrad taka wymiana filtra to jednak trwała jest. Później to już tylko w IR trzeba focić. Masz K30 to pewnie dasz radę. Pogadaj z sajmon1100 - on przerabia wszystko co mu w ręce wpadnie.

Wróć w maju w te miejsca (jeśli nie będzie śniegu).
 
sajmon1100  Dołączył: 08 Lut 2012
Aktualnie będe walczył z panasem G1 .Co prawda to nie lustro ,ale bez lusterkowiec w mikro 4/3.Zobaczymy co z tego będzie.Co do K100 to faktycznie czasy na pełnej dziurze dobre ,jednka aby ostrość byla lepsza trzeba niestety przymykać dość mocno i wtedy juz potrzeba statywu .

[ Dodano: 2013-04-06, 14:31 ]
tym razem nie krajobrazy.
Wykonane panasem dmc-g1



Paranormal activity
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Krokusowe żniwa - Jasne Błonia Szczecin
 
sajmon1100  Dołączył: 08 Lut 2012
Krokusik 720nm


oraz znowu krokusik a w nim bonus (590nm filtr R25A)
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Wiosennie:


 
sajmon1100  Dołączył: 08 Lut 2012
No ładne cacko fiu fiu fiu
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Przecław z okna:
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Moje okolice:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach