maregoc  Dołączył: 06 Lis 2010
To ostatnie bardzo ciekawe - mnie się podoba, a dałbyś takie w kolorze bo temat interesujący!
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
maregoc niestety to tylko IR. Ale planuję tam sfocić przed zachodem.
 

maregoc  Dołączył: 06 Lis 2010
Tak mi się widzi, że to dobra miejscówka!
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Miejscówka dobra - szczególnie jak zakwitnie to co taraz białe na dole. Kierunek fotki mało ciekawy bo nie zachodni ani nie wschodni. Można jeszcze z innej strony podchodzić. Będę kombinował.
 

kerrad  Dołączył: 15 Lip 2008
Wreszcie było trochę słońca. Miejskie obrazki w IR. Niestety Exif-ów znowu nie ma (tym razem Flickr wyciął). Pentax K100D + SMC A28, 1/15-1/8s, f5.6-8, ISO200 (trochę wyciągane później).



 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011


[ Dodano: 2013-05-08, 19:51 ]
K-7, Heliopan IR 715, Takumar 28mm F 2.8 Bayonet @ 8, ISO 100, 13s


K-7, Heliopan IR 715, DA 15mm F 4 Ltd @ 8, ISO 100, 30s


K-7, Heliopan IR 715, DA 35mm F 2.8 Ltd @ 4, ISO 1600, 1/4s


K-7, Heliopan IR 715, DA 35mm F 2.8 Ltd @ 4, ISO 1600, 1/4s
 
sajmon1100  Dołączył: 08 Lut 2012

E-pl1+ 590nm
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Wiosna

mr.ra66it piękne niebo.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Takie dzisiejsze:




 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011


 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
mr.ra66it ostatnie - szczególnie most b.fajne. To ja wstawię parkowe:
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Fajne są te zdjęcia w podczerwieni, ale (nie chcę nikogo urazić, tylko tak pytam) po co, poza ilustracją technicznych możliwości Waszych aparatów, są te wszystkie zdjęcia? Co w tych zdjęciach uzasadnia wybór takiej właśnie metody ich wykonania? Tak tylko pytam, bo nie wiem.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Chyba już na wstępie sobie odpowiedziałeś. Dla mnie obrazy w podczerwieni zawsze są zagadką. Przecież ja tk nie widzę światła. I to mnie wciąga.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Cytat
Co w tych zdjęciach uzasadnia wybór takiej właśnie metody ich wykonania?


W moim przypadku to nie jest ilustracja technicznych możliwości aparatu (używam K-7 bez żadnych przeróbek) ale ciekawość innego spojrzenia na świat. Most z mojego zdjęcia to Północny w Warszawie. Bez filtra podczerwieni wygląda niezbyt ciekawie, bo pomalowane na zielono przęsła nie wyróżniają się zbytnio na tle brązowej, mętnej wody, zszarzałego piasku na brzegach i dość jednolitej zieleni drzew. Przy okazji widać, że zieleń farby może być widziana inaczej niż zieleń drzew.
 

dispar  Dołączył: 14 Kwi 2010
technik219 ... odpowiedź przecież znasz... masz w swojej stopce. Ja też np. nie rozumiem, po co artysta robi "celowo" rozmazane-poruszone foty albo z uchylaną tylną klapką analoga i celowym zafarbem... a nieraz wzbudzają one zachwyt (no nie u mnie akurat). Nie rozumiem teżpo co ludzie zdobywają 8-tysięczniki...ponoć dlatego, że są :lol:
... życie takie i już ;-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
dispar napisał/a:
technik219 ... odpowiedź przecież znasz... masz w swojej stopce. Ja też np. nie rozumiem, po co artysta robi "celowo" rozmazane-poruszone foty albo z uchylaną tylną klapką analoga i celowym zafarbem... a nieraz wzbudzają one zachwyt (no nie u mnie akurat). Nie rozumiem teżpo co ludzie zdobywają 8-tysięczniki...ponoć dlatego, że są :lol:
... życie takie i już ;-)

Tak uważasz...
Zadałem to pytanie, ponieważ oglądając zdjęcia w tym dziale doznałem pewnego znudzenia i opatrzenia. Raz, że nie bardzo do mnie przemawia IR w wydaniu cyfrowym. Dwa, że wszystkie (sorry - znaczna ich część) nic mi nie mówi, nie urzeka ani formą dla samej formy, ani przekazem treści. Jeśli ktoś coś tworząc wybiera określoną technikę wykonania, przez co nadaje temu określoną formę plastyczną, to czemuś ma to służyć: albo samej formie albo przekazowi, albo jednemu i drugiemu razem. No i zastanawiam się nad powyższym w kontekście pokazywanych zdjęć. Rozumiem, że ten dział to nie wystawa w galerii fotografii artystycznej, ale....
Właściwie, to masz dispar rację, mam jeszcze jedno zimne :-B w lodówce.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
 

kerrad  Dołączył: 15 Lip 2008
Przyłączam się do dyskusji o fotografii w IR. Może faktycznie nie jest to bardzo oryginalne ale wciąga. Daje przyjemność z wydobywania świata, którego nie widać. No cóż - nie musi się to przekładać na wartość artystyczną. Trudno...

Przy okazji - bokeh w IR (K100, ISO200, Rikenon P50/2@2, 1/180s + ostrzenie loteria):
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
IR ma swoje ograniczenia co w jakiś sposób znajduje swoje odbicie w tematyce.





(2x K-7, Takumar Bayonet 28mm F2.8 @ 8, ISO 100, 30s)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Zderzacz Hadronów :evilsmile:


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach