M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Brassai rozmowy z Picassem

Brassai and Picasso, circa 1966

"Grupa malarzy wyraża sprzeciw wobec produkcji pańskich dzieł, kiczów godnych obłąkanego, choć na wystawie wariatów w Sainte-Anne były rzeczy znacznie lepsze od pańskich. Na nic się zdały wszystkie nasze wysiłki, żeby położyć kres pańskiej zgubnej pracy, która poniża Francję — zwłaszcza w
oczach cudzoziemców, jak o tym świadczy ostatnia debata wśród malarzy angielskich. Wobec tego zdecydowaliśmy o pańskim losie sami, na zebraniu w Dzielnicowym Klubie, tydzień temu: a ponieważ władze nie przeciwstawiają się pańskiej działalności, postanowiliśmy sami działać...
Na zakończenie chciałem osobiście wypalić Panu prawdę w oczy. Ja Pana znam. Pan jest beztalenciem nie umiejącym ani malować, ani rysować.
Niech Pan zestawi swoje śmiecie z dziełami mistrzów, jak Rafael, Michał Anioł, Leonardo da Vinci, a zobaczy Pan, jakim Pan jest śmieciem!
Jest Pan zwykłym niewypałem, beztalenciem, więc znalazł Pan swoją «idiotyczną formułkę» dobrą dla durniów! Prawdziwe nieszczęście dla kraju, że młodzi Pana naśladują!
Biedni kretyni!"

Podpisano: Grupa prawdziwych malarzy.
Paryż, 15 czerwiec 1946

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach