Lepszą jakość obrazu zapewnia:
K10D
37% Complete
6 (37%)
GX-20/K20D
62% Complete
10 (62%)
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
[Ankieta] Subiektywna ocena jakości obrazu GX-20/K20D i K10D
Chodzi mi po głowie chytry plan wymiany gx-20 z kiciorem na kadyszkę + 16-45/4. Jest realna szansa że się to uda zrobić prawie 1:1, ewentualnie z małą dopłatą. I teraz mam pytanie: czy jakość obrazu (w szczególności jpg), który tworzą oba korpusy jest na zbliżonym poziomie, czy może gx-20/k20d przewyższa zdecydowanie w tym względzie k10d i nie warta skórka wyprawki? Oczywiście z zastosowaniem identycznego obiektywu w obu przypadkach. Interesują mnie wrażenia użytkowników obu tych korpusów po przesiadce na nowszy model. Czy wiele stracę dokonując taki downgrade? I nie mam tu na myśli liczby pikseli ani rozmiaru szumu. Wymiana samego kita na 16-45/4, z finansowych względów, nie wchodzi w rachubę. Ankieta będzie aktywna 3 dni.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Miałem K10D, teraz mam K20D i jeśli chodzi o jakość zdjęć to na niższych czułościach jest podobnie, choć oczywiście z dobrym szkłem ilość szczegółów jest większa na matrycy K20D. Inaczej jest powyżej 800 ISO. Tutaj przewaga K20D jest bezsprzeczna ze względu na niższe szumy. Przy 3200 i 6400 ISO rzekłbym że ta przewaga jest miażdżąca, bo przy tych czułościach K20D daje jeszcze jakiś obraz (przy 3200 całkiem ok) a K10D już w ogóle nie rejestruje obrazu. :mrgreen:
Natomiast kolorystyka zdjęć to już sprawa gustu. Mnie podoba się zarówno to co daje K10D jaki i K20D.
Głosuję więc na K20D/GX20.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Patrząc od strony finansowej, K10D z 16-45 jest trochę więcej wart niż GX-20 nawet z kitem. Ale od strony praktycznej (a zmieniałem właśnie K10D na GX-20) na pewno bym takiego downgrade'u nie zrobił. :-) Nie dla takiego szkła. Jakby to było FA 50/1.4, to jeszcze. :-P

Na niskich ISO (100 i 200) K10D robi ładniejsze zdjęcia. Kolorystycznie i ogólnie. Na wyższych to już Ci powiedziano.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
No właśnie ... na niskich ISO K10D bedzie zadowalało kolorami ale K20D/GX20 daje wieksza matryce i wyzsze ISo które czasem sie przydaje :-) ot i dylemat , ja Obamam wiec nie mam problemu :-P
Tak na poważnie janek_wu, "u mnie" w jednym sklepie jest jeszcze do kupienia nowa K10D za 400$, moze nie zamiana ale dokupic drugie body ?
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Większość głosów rozsądku jak na razie przeciwko pomysłowi uwstecznienia puszki. ;-)
dsk napisał/a:
Ale od strony praktycznej (a zmieniałem właśnie K10D na GX-20) na pewno bym takiego downgrade'u nie zrobił. :-) Nie dla takiego szkła.
Czyżby główny filar mojego planu miał legnąć w gruzach? Sądziłem, że 16-45 miażdzy kita, ale jeżeli tak nie jest, to cały ten pomysł mija się z celem.

wuzet napisał/a:
Tak na poważnie janek_wu, "u mnie" w jednym sklepie jest jeszcze do kupienia nowa K10D za 400$, moze nie zamiana ale dokupic drugie body ?
Cześć wuzetka. Może się wybierasz na święta w nasze strony? :mrgreen: Cena kadyszki w NYC marzenie, ale jak dojdzie koszt przesyłki, cło i podatek to niewiele zostanie z uzyskanych za gx-a funduszy, a o dodatkowej puszce nie ma mowy.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Jeśli nie potrzebujesz wyższych czułości i korekty dla szkieł to zmieniaj.
Z 16-45 problem jest ten, że kit jest b dobrym szkłem. Różnice zobaczysz i w czerokości i w jakości, ale nie będzie ona powalająca.
Ja bym nie zmienił.

[ Dodano: 2010-03-31, 23:30 ]
Ewentualnie zmień ka kiksa :mrgreen:
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Do krajobrazu wybrałbym zdecydowanie K10 + da 16-45, w pozostałych przypadkach absolutnie nie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach