krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Zbynio napisał/a:
Kytutr, Dunlop Bluresponse. Dość ciche i trwałe a co ważne, to dobrze prowadzą na mokrym.
Gdybyś nie reflektował na sprawdzone Dunlopy to zerknij na Pirelli P7 Cinturato i Goodyear Efficientgrip Performance. Porównywalne jakościowo wszystkie z wymienionych. Zwracaj uwagę na długość gwarancji. Ja w tym roku celuję w Goodyear.
https://www.oponeo.pl/mod...rip-performance

Nie do końca zgodzę się z trwałością Dunlopów. Są bardzo ciche, świetne na mokrym i bardzo dobre na suchym, ale mniej trwałych opon nigdy nie miałem. Dunlopy zmieniłem bezpośrednio na wymienionego przez Ciebie Goodyeara i oceniam je nieco wyżej. Prawie tak samo dobre na mokrym, równie ciche ale (takie odniosłem wrażenie) Goodyeary miały lepszą przyczepność poprzeczną i były trwalsze. Tym nie mniej obie te marki biły na głowę Continentale Eco Contact które miałem wcześniej. Wszystkie te opony miałem od nowego w tym samym aucie, więc porównanie jest dość miarodajne. Nie testuje opon z niższej półki ponieważ dla mnie jest to najważniejszy element wyposażenia samochodu. Mogę oszczędzać na wszystkim oprócz oleju i opon.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Trzymajcie kciuki, zamówiłem komplet opon Dębica Presto UHP 2 (w rozmiarze 215/55/R17). Co najciekawsze: w Czechach są wyraźnie tańsze niż w Polsce, tylko trzeba dłużej czekać na dostawę (ale do PPD będę je już miał i będę mógł szpanować ;-) ). Teraz czekam na głosy krytyki ;-)
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Od kilku sezonów używam Fuldy Ecocontrol i jestem więcej niż zadowolony - cichutkie, świetnie się prowadzą tak na mokrym jak i suchym - no i są trwałe i niedrogie. Chyba się będę ich trzymał nawet po zmianie auta.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Kytutr napisał/a:
Dębica Presto UHP 2

To wcale nie jest słaba opona, ba w niektórych rozmiarach wypada lepiej od Continentala, czy macierzystego Goodyear-a. Reszta okaże się w czasie ekspolatacji.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chyba zamówię Nokiany. Do mojej Feli są po 149 zeta.... C C 67dB
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Zastanów się, mam Line'y i nie jestem zadowolony. Dużo lepiej wspominam Vredestein Sportrac.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Kytutr napisał/a:
Trzymajcie kciuki, zamówiłem komplet opon Dębica Presto UHP 2 (w rozmiarze 215/55/R17)
Dębica Presto UHP 2, Sava Intensa UHP2, Fulda SportControl 2... jeden pies, z tej samej linii produkcyjnej ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
No i mam zrobione pierwsze 500 kilometrów na oponach Dębica Presto UHP 2. W tym czasie się dotarły i pod koniec PPD pokazały pazur. Na krętych drogach pomiędzy Karpaczem a Turnovem bez problemu mogłem utrzymywać wysokie prędkości (choć cały czas w granicach obowiązujących ograniczeń) i auto trzymało się drogi jak przyklejone. Na autostradzie z Turnova do Pragi zaskoczyły mnie niskim hałasem i dalej trzymały się drogi niczym ośmiornica mackami. Teraz czekam na deszcz, żeby zobaczyć, jak dają radę na mokrym.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Jak kupowałem auto (2014) auto min miało Presto 2szt, do dziś na nich jeżdżę, natomiast kupione wtedy 2szt Hancooka Ventus Prime 2 w tym roku wymieniałem na nr 3 :) bo się zdarły. Natomiast poza szybkim zużyciem, świetne opony (ja mam 215), super trzymają się drogi i na suchym i na mokrym. A ja często jeżdżę tak, że wiraże pokonuję z włączającą się kontrolą trakcji.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Gdyby ktoś chciał kupić w przyszłym roku opony letnie na oponeo jest fajna promocja opon Pirelli P1 Cinturato Verde.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja właśnie zmieniłem na zimówki, czekam na śnieg...
Skończyło się na Dunlopach Winter Sportach 5 na nowych 16 calowych felgach w kolorze grafit i całkiem fajnie to wyszło z kolorem auta (kto widział ten wie ;-) ) i drugim komplecie czujników zakupionych w dobrej cenie w serwisie (oryginały w cenie zamienników). Koszt był, na szczęście udało mi się trochę lepsze ceny dorwać i allegro dało mi raty zero procentowe.
To kiedy te śniegi?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wróżący ze szklanych kul twierdzą, że w grudniu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W obecnym samochodzie mam zimowe opony Pirelli SnowControl 3. Po trzech sezonach zimowych opony z prawej strony samochodu zużyły się o 0,5 mm bardziej niż po lewej. Wadą tych opon jest ich głośność.

 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Arti napisał/a:
na nowych 16 calowych felgach w kolorze grafit i całkiem fajnie to wyszło z kolorem auta

To jak u mnie :-D
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kytutr napisał/a:
Napisz co wybrałeś.

Goodyear EfficientGrip Performance. Postanowiłem zmienić Yokohamy na coś mniej twardego (w założeniu).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
To trzeba było kupić Dębicę Passio ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
opiszon, nie mam takiej małej felgi :-/
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czy całoroczne to tutaj czy bardziej w zimowym wątku?
Ale że za oknem niebłaglanie wiosnę czuć to zacznę tu. Żonine C3 ma wprawdze 2 komplety, ale one już dogorywają ale powinny sezon jeszcze opędzić, chyba że przy montażu coś wyjdzie. Chociaż już się umówiłem na wymianę na te co są w garażu. mądry ja... to tak mnie naszło, że może zmienić na całoroczne, po mieście tylko, śniegu nie ma, zimy nie ma, dużo kilometrów nie robi. No może teraz ciutkę więcej bo córka prawko robi. Dwa komplety nie mają kompletnie sensu.
Macie jakieś godne polecenia?
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Arti, Dobry pomysł. Na Octavii miałem Kleber Quadraxer 2. Zimą w Zakopanem na wyjeżdżonym śniegu (bardziej lodzie chyba) na parkingu bez problemu manewrowałem i ruszałem. Na Volvo mam Bridgestone Weather Control A005, na suchym i mokrym bajka, na śniegu nie wiem, bo go nie było :/
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Arti, jakiś czas temu w "drugim" samochodzie naszej rodziny, która potrzebuje tak naprawdę 1,5 samochodu, założyłem całoroczne, bo uznałem, że dwa komplety do auta, które przejeżdża 30 km. tygodniowo i z rzadka rusza się poza miasto są bez sensu - prędzej sparcieją niż im w widoczny sposób bieżnika ubędzie. Więc założyłem goodyear cośtam cośtam całoroczne z oznaczeniem M+S (mud+snow) i dają radę w warunkach tak letnich, jak i zimowych. Łącznie z nieodśnieżoną szosą. Pisałem o nich stronę wcześniej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach