ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Re: Opony samochodowe
bocian77 napisał/a:
Jakie opony polecacie? Wstępnie wybrałem:
(...)
3. Fulda Carat Progressio

Miałem już różne opony ale ostatnio jak zmieniałem to założyłem właśnie te Fuldy Carat Progressio z których jestem bardzo zadowolony. Są ciche i mają dobrą przyczepność na suchym i mokrym asfalcie. Jako ciekawostkę dodam że w moim samochodzie jest silnik 90KM czyli niezbyt mocny ale z wszystkimi poprzednimi oponami na suchej nawierzchni bez problemu ruszałem z piskiem opon a z tymi Fuldami jest to bardzo trudne. Mają tak dobrą przyczepność że niezbyt mocny silnik nie jest wstanie jej zerwać. Podobnie z ABSem, także on przy gwałtownym hamowaniu na tych oponach włącza się jakby rzadziej i z mniejszą częstotliwością.
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Też jeżdżę na Yokohamach Adrive (opony letnie). Jestem bardzo zadowolony, używam ich 3 sezon.
 
bocian77  Dołączył: 13 Lip 2008
Toscie mi Koledzy pomogli... :)
Pzdr.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
bocian77, czyżbyś był zdziwiony, chciałeś porad, no to je dostałeś :evilsmile: :-B
 
bocian77  Dołączył: 13 Lip 2008
Hermes napisał/a:
bocian77, czyżbyś był zdziwiony, chciałeś porad, no to je dostałeś :evilsmile: :-B

I wielkie dzięki za nie :). Generalnie - już nic nie wiem :shock: .
Wyszukałem wyniki testów ADAC i innych "specyjalistów" z roku bieżącego dot. Bridgestone Turanza T001 - ktokolwiek z obecnych na forum śmiertelników/zwykłych zjadaczy chleba użytkuje te opony?
Pzdr.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
bocian77, kurcze, nie pamiętam na którym modelu Turanzy jeździły VW i Ople w mojej poprzedniej robocie. Były ordynarnie fatalne..
 
kindUp  Dołączył: 01 Kwi 2009
Również polecam polecam Yokohamy, A.drive, C.drive. Używam C Drive AC 02 215/55 R16 97 W.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Możeby to tak przenieść do HP, żeby nie zniknęło?
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Yokohama jak najbardziej godna polecenia, niestety niezbyt tania. Ja przekonałem się do Continentala - nawet budżetowe EcoContact są niezłe i jak na markowe opony stosunkowo tanie, niestety są dośc miękkie i w autach z ciężkim silnikiem (np diesla) przednie ciągle wyglądają na niedopompowane. Nie wpływa to jednak na zużywanie brzegów opon. Miałem również opony Avon, niestety w Pl chyba nie dostępne i również b. dobre opony za umiarkowane pieniądze.
Kiedyś kupiłem komplet felg z oponami w komplecie. Były to Wanli czy coś takiego od tego czasu za żadne pieniądze nie kupie chińszczyzny.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jest stary wątek oponiarski i nie związany z ostrością gum na zdjęciach
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=29881
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
Jest stary wątek oponiarski
To może po prostu scalić?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Minęło kilka wiosen, czas zmienić opony.
Do tej pory miałem Firestone TZ300 - mógłbym powtórzyć, ale kusi zmiana.
Kupowałem ojcu Dunlopy Streetresponse - nie narzeka, ale ja na nich za dużo nie pojeździłem i się nie wypowiem.

W tym wątku się pojawiły Uniroyale, ale w starszej wersji. Ktoś może testował nowe Uniroyal RainExpert 3? Podobno ludzie chwalą. W zasadzie to chodzi mi o to, żeby nie były głośne.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Jeśli mają być ciche to Dunlop. W zeszłym roku kupiłem Sport Response i po Continentalach to był szok jeśli chodzi o głośność. Następne jakie będę kupował do nowego auta też będą Dunlopy, SportBlue Response.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
tref napisał/a:
chodzi mi o to, żeby nie były głośne

Yokohamy Blue Earth. Poprzednio miałem A.Drive tej samej firmy, teraz zmienili nazwę modelu. Ciche, twarde i wg. parametrów trochę lepsze od Uniroyali.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy obowiązkowo podawana głośność opon zgadza się z odczuciami użytkowników?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
plwk napisał/a:
Czy obowiązkowo podawana głośność opon zgadza się z odczuciami użytkowników?

Moje wg. danych producenta mają być ciche i są ciche. Z odprowadzeniem wody też wg. powyższych danych powinny sobie dobrze radzić i tak jest.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Chyba skuszę się na dunlopy blue..
Jacka trzeba słuchać, poczytałem opinie i gumki wydają się być warte ceny. Dunlopowu ufam po zimowkach.
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
Ja z oponek moge polecic:
zimowe -> SAVA (tylko musialbym rzucic okiem czy mam HP czy S3+ bo nie pamietam)
letnie -> BARUM BRAVURIS II (a teraz sa juz III)
dlugo zawsze szukam opon - kiedys szukalem do Renault Grand Scenica (dwa fora renówek przewertowalem) i te polecali - znajomi co maja dwa sklepy motoryzacyjne takze,
w tej chwili takze szukam ale do Octavi i widze ze na forach (Skoda/vw-Passat) tez Barum polecaja - pewnie jeszcze troche poczytam ale raczej znow kupie Barumki na lato ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Mam sport blueresponse, ale ciężko mi stwierdzić, czy są ciche, bo i tak silnik zagłusza. Zastrzeżeń do nich żadnych w każdym razie nie mam, trzymają się jak trzeba na mokrym i suchym.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
tref napisał/a:
W zasadzie to chodzi mi o to, żeby nie były głośne

Twardym być, nie mientkim :evilsmile:
Nie chce mi się do Zawoi gonić na typowych "błotnych" MT-kach, założę uniwersalne AT - przejedź się ze mną, potem wszystko będzie ciche :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach