opiszon  Dołączył: 29.01.2008
Troszkę mało...

greentrek  Dołączył: 14.08.2012
Po dzisiejszym poranku - lepiej z wymianą poczekać na WIOSNĘ :evilsmile:
Wokół domu 10cm świeżego puchu, przed drzwiami półmetrowa zaspa. Tyle że mnie to niewiele robi, zjechany bieżnik letnich Geolandarów i tak jest trzy razy głębszy niż w nowiutkich zimówkach szosowych :-P

Galus81  Dołączył: 16.07.2008
tref napisał/a:
dunlop blueResponse to klasa wyżej pozycjonowana. Też rozważałem rainExpeety, bo są polecane dość szeroko, ale dunlopy zjadają je na śniadanie. Jeśli testy rainExp3 pokazują, ze są to opony świetne na mokrym, to BlueResponse trzeba określić jako genialne. Do tego na suchym też są lepsze. A cenowo da się kupić w tym samym budżecie.

I tutaj nie do konca sie zgodze - to ze niby opona z klasy wyzej nie oznacza ze bedzie sie zachowywac zawsze lepiej w roznych warunkach od opony z klasy nizej. I w tym przypadku wlasnie takze tak jest, testy opon (i ADAC i AutoBild czy na tyrereviews.co.uk) wyraznie pokazuja ze Dunlop na powierzchni mokrej gorzej zachowuje sie od Uniroyala RainExpert3a nawet Hankook'a Kinergy eco K425.
Plusem Dunlop jest to ze jest cicha i ma mniejsze opory toczenia.
Za to ze swojego doswiadczenia i moich znajomych wiem ze Dunlopy sa jednak delikatniejszymi troche oponowami.
chyba najtaniej na allegro w ich oficjalnym sklepie:
-> http://allegro.pl/listing...-opony=195%20mm

Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
Jeśli chodzi o Uniroyal RainExpert 3, to miałem okazję przetestować je w mocnym deszczu na trasie Kraków-Praga w wielkanocny poniedziałek. Żadnych problemów na autostradach przy 130-140 km/h oraz na krętych odcinkach drogi krajowej nr 46.

tref  Dołączył: 05.09.2006
Galus81 napisał/a:
I tutaj nie do konca sie zgodze - to ze niby opona z klasy wyzej nie oznacza ze bedzie sie zachowywac zawsze lepiej w roznych warunkach od opony z klasy nizej. I w tym przypadku wlasnie takze tak jest, testy opon (i ADAC i AutoBild czy na tyrereviews.co.uk) wyraznie pokazuja ze Dunlop na powierzchni mokrej gorzej zachowuje sie od Uniroyala RainExpert3a nawet Hankook'a Kinergy eco K425
jeździłem na obu i to, co pokazuje test mnie nie interesuje. Sponsorów testów samochodów, opon i akcesoriów już poznaliśmy w ostatnich latach. Nawet ADAC brało kasę za oceny.
Dlatego podtrzymuję:
Cytat
tref napisał/a:
dunlop blueResponse to klasa wyżej pozycjonowana. Też rozważałem rainExpeety, bo są polecane dość szeroko, ale dunlopy zjadają je na śniadanie. Jeśli testy rainExp3 pokazują, ze są to opony świetne na mokrym, to BlueResponse trzeba określić jako genialne. Do tego na suchym też są lepsze. A cenowo da się kupić w tym samym budżecie.

miyako  Dołączyła: 05.04.2014
Na letnich Uniroyalach RainExperty 2 i 3 jeździłam w trzech autach [w jednym z aut miałam też zimowe Ms Plus 77 ;)]. Ja akurat jestem nimi zachwycona i z tego co widzę po znajomych nie tylko ja. Wybierając opony szukam głównie takich, które dobrze się trzymają na mokrej nawierzchni. Uniroyale mi się sprawdzają, trzymają się drogi w momentach, w których inne opony traciły przyczepność, jak chociażby przy najechaniu na kałużę, co w Dębicy, Kormoranach i bieżnikach było normą. Sprawdzałam je w jeździe miejskiej, na dłuższych czasach, w deszczu, na mokrej i suchej nawierzchni i... ostatnio w śniegu. Jako, że w samochodzie męża już mam letnie, a zima postanowiła wrócić.
Do czwartego auta poszłam za ciosem i kupiłam RainSporty 3 i też z nich jestem zadowolona, ale na nich jeździłam stosunkowo mało, bo auto poszło do remontu :D

tref  Dołączył: 05.09.2006
Zdaje się, ze po Dębicy i Kormoranach większość opon będzie stanowiła progres w przyczepności :evilsmile: także porównanie słabe.

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
Akurat Uniroyale są chwalone za przyczepność na deszczu.
Moja zasada jest taka- lepiej kupić całkiem nowe opony że średniej półki (np te Uniroyale) niż leżaki magazynowe premium.

Skocz do: