mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jaka... destylarka do nieintensywnej eksploatacji?
Chciałabym kupić co destylacji.
Na chwilę obecną chcę destylować rośliny - w celu uzyskania tzw. hydrolatów. Mieszkam w pięknym zakątku Polski i wszędzie dookoła widzę tony roślin do przerobienia - krwawnik, piołun, rumianek, bez. Kiedyś robiłam kosmetyki i chętnie bym do tego wróciła.

W przyszłości, gdy kwestia będzie już legalna [bądź gdy przeprowadzę się do kraju, gdzie jest legalna] - również do bimbru.

Pytam się jako zupełny laik. Oczywiście rozumiem, że raczej nikt nie będzie miał praktycznych doświadczeń, ale chętnie posłucham wywodów teoretycznych...

Wymagania - ma być czyste i nie śmierdzieć :-)

Słyszałam, że niektóre produkty wymagają, aby cała instalacja była pokryta miedzią?

Z racji życia w rytmie "slow" oraz skojarzeniem z wiedźmą i alchemią - kuszą mnie miedziane alembiki.
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Pogięło Cię? Pytasz na Forum, a nie u źrodła? Czuję się niedopieszczony :cry:
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Nadworna Wiedźma i nadworny Alchemik :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Uderz w stół... 8-)
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Nie uderzaj w stół, ale wal prosto do celu :oops:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Iza napisał/a:
Nadworna Wiedźma i nadworny Alchemik :mrgreen:
I jeszcze Królowa Zajęcy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Posiadaczka instrukcji obsługi malutkiej rzezienki.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Hydrolaty, bimber... Oj tam, tam... Teraz to warto mieć możliwość samodzielnego przygotowania płynu odkażającego od zera. :)
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Najlepsza oczywiście jest szklana kolumna rektyfikacyjna .W dawnych czasach kiedy byłem jeszcze młodym i dobrze zapowiadającym się człowiekiem pracowałem w kraju arabskim i zgonie z powiedzeniem że Polak potrafi zawiozłem na zaprzyjaźniony kamp 80 litrowy pojemnik z bojlera ,Zaprzyjaźni spawacze przecięli go na pół ,odpowiednio grubą blachą zaspawali dno ,u góry był zakręcany otwór i dwie wystające rurki.Jedna na termometr druga na wąż odprowadzający parę. Jako chłodnicy używałem 6 słoików twist połączonych ze sobą wentylami (aparatami do utrzymywania powietrza w oponach samochodów ciężarowych-chodzi o ich kształt) połączonych rurkami i umocowanych na desce. Wystarczyło tylko zrobić zacier i dalej postępować zgodnie z procedurą. Należy tylko uważać aby zacier się nie przeziębił bo wtedy operacja zmierza w kierunku acetonu. zatem powodzenia.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Kieeedyś, gdy w ramach pracowni mieliśmy jeszcze laboratorium, woziliśmy ze sobą w teren "zapasowy komplet" aparatury - czyściutkie szkło analityczne, nie żadne tam spawane baniaki, co w latach 80-tych było wyczynem. Z tego co pamiętam, najbardziej intensywna produkcja kwitła pod samymi murami klasztoru na Świętym Krzyżu 8-)
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Jakoś dyskusja siadła. Czy naprawdę nikt nie ma już nic do dodania?mygosia, nie łam się, wiedz, że jak już wyczerpane zostaną wszelkie możliwości, to na koniec zostanę zawsze ja i ja, jak ten Anioł Stróż, uchronię Cię od uczynienia tego fałszywego kroku. Miej wszakże wiarę i nie wahaj się do pisania na pw, coś mi też mówi, że potrafisz też zadzwonić do mojej kieszeni. Jakbyś była owładnięta jakąś taką nieśmiałością, to wiedz, że jestem bardzo podekscytowany tym projektem wydestylowywenia olejków z ziela wszelakiego :-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
teta napisał/a:
wiedz, że jak już wyczerpane zostaną wszelkie możliwości, to na koniec zostanę zawsze ja i ja, jak ten Anioł Stróż, uchronię Cię od uczynienia tego fałszywego kroku. Miej wszakże wiarę i nie wahaj się

Zabrzmiało prawie jak na kazaniu siedmiu adwentystów któregoś tam dnia :mrgreen: :-P
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
teta drogi!

Na początek rzuciłam temat na forum, aby różni ludzie się powypowiadali, abym wiedziała co się z czym je i o co w ogóle Cię pytać :-)

Tak więc nie martw się - na pewno skorzystam w Twojego mózgu ;-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Suszyć skruszyć! Zmielić zważyć! Podgrzać zalać i zaparzyć!

(tudzież zwarzyć - zależy co autor miał na myśli)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Zważyć

SNL Poland :-B
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Nie znam SNL Poland, ale chodziło oczywiście o Pana Kleksa ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach