Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
UFRAW - nowa wersja
Wczoraj sobie ściągnąłem i testuję.
Jak na razie program ma same plusy.
Prosta obsługa, świetne Auto WB (najlepiej bilansuje zdjęcia z wszystkich programów do obróbki rawów).
Działa samodzielnie lub jako wtyczka do GIMP.
Ma też opcję bezpośredniego eksportu do GIMP.
Ustawiasz sobie parametry RAW-a i naciskasz przycisk uruchamia się automatycznie GIMP z Twoim zdjęciem i tam kończysz edycję.
Jak dla mnie rewelacja..polecam MK
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
nie wiem jak wersja 0.13, ale wersja 0.11 jak dla mnie nie nadaje się do użytku :)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Używałem UFRaw (właśnie w kombinacji z Gimpem) do wołania rawów z mojego Fuji i potwierdzam, że bardzo wygodnie i trafnie się tam ustalało balans bieli. W dodatku program był dość szybki (jak na ciężkie rawy sccd). Teraz używam jednak RawTherapee ze względu na duże możliwości wyciągania szczegółów z cieni/niedopuszczania do przepaleń.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
nie zebym sie czepial, ale poprawna forma to "the best" ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Faktycznie mój błąd :-)
A ufrawa chociaż próbowałeś używać ?

Ma on ciekawą funkcję, pozwala na wczytanie czarnego zdjęcia z klapką na obiektywie zrobionego w warunkach zbliżonych do tych w jakich robiono fotkę.
Pozwala to usunąć wszystkie szumy, skuteczności działania jeszcze nie sprawdziłem.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
Markus napisał/a:
Ma on ciekawą funkcję, pozwala na wczytanie czarnego zdjęcia z klapką na obiektywie zrobionego w warunkach zbliżonych do tych w jakich robiono fotkę.

czy czegos takiego nie robi juz samo body K10D/GX-10 ?? ( tzn oprogramowanie w tych aparatach :mrgreen: )
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W ten sposób działa redukcja szumów przy długich czasach (jeśli jest włączona :mrgreen: ). Stosowane jest to od dosyć dawna i zapewne już *istD to miał wbudowane.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jak słusznie zauważył Plwk działa to przy długich czasach naświetlania ale przy krótkich się nie włącza ...
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Co więcej, nie da się po zrobieniu zdjęcia "dograć" zdjęcia dekielka w celu redukcji wad matrycy.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
dobrze wiedziec
 
Zbyma72age  Dołączył: 22 Kwi 2008
Nowa wersja UFraw - 0,15
Ukazała się nowa wersja UFraw
Co pisze autor:
24/12/2008 - UFRaw-0.15 released, based on DCRaw v 8.89.
* Multiprocessing support using OpenMP. Patch by Bruce Guenter.
* Add progress report during the loading of raw files.
* Add JPEG optimization to reduce the file size without effecting image quality.
* Compatibility with the just released Exiv2-0.18.
* Support sRAW1 and sRAW2 formats of the Canon 50D and 5D Mark II.
* Some annoying bugs got squashed.

http://ufraw.sourceforge.net/Install.html
Pozdrawiam
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Scaliłam z podobnym tematem - raczej lepiej będzie jak wszystko "w kupie" będzie o nowych wersjach :)
 
Zbyma72age  Dołączył: 22 Kwi 2008
  Nowa wersja UFRaw 0.17
Dnia 01-04-2010 ukazała się nowa wersja UFRaw-0.17, bazująca na DCRaw v 8.99
Co nowego:
* Lens distortion corrections using lenfun. This feature is now fully implemented and enabled by default.
* Added a despeckling/denoising algorithm to solve issues with images taken under very difficult lighting conditions, like deep sea diving. It may be useful in other situations too.
* Enabled hot pixel elimination by default.
* Calculate live histogram from working color-space instead of display color-space. Calculate live histogram from cropped area only.
* Added auto-crop option.
* Allow upto 400% zoom.
Lista obsługiwanych aparatów:
Below is the list of the 363 cameras supported by DCRaw 8.99
Jak zawsze długa lista obsługiwanych systemów operacyjnych.

Pewnie będę musiał zacząć myśleć o nowej wersji poradnika
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach