chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
[obiektyw] Vivitar 70-210 MC Macro Focusing Zoom K10D nie pa
Hej kupiłem takie szkiełko
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=161508498
i kurde normalnie nie pasuje do K10D (lol)
po prostu wkladam je i moge przekrecic obiektyw jedynie o polowe normalnego obrotu potrzebnego do zablokowania... cos jest nie tak....
mam pare szkielek M i jest wszystko OK
co może być nie tak?
 
prozac  Dołączył: 03 Wrz 2006
witam,
prawdopodobnie chodzi o "kołnierz" w mocowaniu-(to takie czarne wystajace:) mam vivitara 70-210 i z k10 (a wczesniej z ds'em)da sie uzywac tylko z konwerterem.
podobno da sie ten element zmniejszyc-obciac(kiedys chyba temat byl na forum....) ale ja nie ryzykowalem -boje sie ze pylki moga sie dostac do srodka.
porownaj wielkosc tego elementu z orginalem pentax'a moze to o to chodzi.
pozdr
prozac
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
jesli masz na mysl tę oslone popychacza przyslony, to faktycznie jakos takos to wystaje... nie boje sie tego obcinac (opilki) bo moge przeciez spokojnie odkrecic bagnet od obiektywu i na spokojnie to przyciac / przyszlifowac. faktycznie wystaje to okolo 3-4 mm bardziej jak w mentax-m
 
prozac  Dołączył: 03 Wrz 2006
widze kolega bardziej zaawansowany w rozbieraniu obiektywow..;)..
3,4 mm ...hm u mnie chyba zdecydowanie wiecej ale sprawdze.
powodzenia i mam nadzieje ze to to przeszkadza w mocowaniu.jak juz zadziala prosze o sample z tego szkielka.
pozdr
prozac
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
nie jestem zaawansowany w rozbieraniu (znaczy sie jestem, ale nie obiektywow :oops: )
w kazdym badz razie mysle ze w niedziele bede mial chwilke to z tym powalcze i jak sie uda to oczywiscie wrzuce sample. pozdrawiam
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Mój Vivitar 70-210 też nie pasował do mojego MZ-5n-a ale wystarczyło podpiłować kołnierz z pół milimetra.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Ja obcialem kolnierz...

 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
sadyści ;)
ja nie musialem kolnierza podpilowywac... u mnie powod byl prozaiczny. To szklo ma 2 styki elektryczne, i przy zakrecaniu bagnetu jeden z tych stykow (takie nieszczesliwe jakby szpileczki - malo toto pozaokrąglane) blokowal sie o dziurę srubokręta z autofocusa ;). Po odkreceniu mocowania i wyjeciu tych 2 szpilek juz sie nie blokuje

[ Dodano: 2007-02-16, 23:25 ]
mam wiec obiektyw w pelni manualny (choć plastikowy...)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach