jojoko  Dołączył: 29 Mar 2007
Hm, tego akurat nie wiedziałem
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Planuję w wakacje lot Wizz Airem na trasie Gdańsk-Bergen w jedną stronę. W związku z tym, że po ubiegłorocznym urlopie nie wyobrażam sobie wyjazdu przynajmniej po części fotograficznego bez statywu (Velbon Sherpa 600R) to pojawia się problem jego transportu bowiem nie będę podróżował z walizką lecz dużym plecakiem turystycznym 70+10l. Niby po odwróceniu kolumny centralnej statyw mieści się w kategorii 'duży bagaż podręczny' (56 x 45 x 25 cm) ale to kosztuje 45 zł i muszę kombinować jak zapakować resztę fotogratów bo miałyby w trakcie dalszej podróży być w torbie foto umieszczonej w plecaku. Zastanawiam się nad rozwiązaniem, by wysłać statyw pocztą dużo wcześniej do hostelu w Bergen, gdzie będę nocował - paczka o zdeklarowanej wartości będzie kosztować 80 zł. Nie wiem też czy nie kupić jakiegoś taniego plecaka (zwykły, nawet nie foto) by zmieścić w nim wszystkie fotograty i przytroczony jakoś statyw a potem go wcisnąć na dno do dużego plecaka i zapomnieć o nim do następnego wyjazdu ;-) Ktoś ma doświadczenia z transportem statywu w Wizzair albo może coś podpowiedzieć?
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Trochę się pogubiłem. Nie chcesz wydać 45 PLN na bagaż rejestrowy, więc chcesz wysłać statyw kurierem za 80?
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Chodzi o to, że o ile sam statyw ze zdemontowaną bądź odwróconą kolumną centralną mieści się w wymiarach dużego bagażu podręcznego to może być problem ze zmieszczeniem się w tych wymiarach z resztą dobytku bo przecież cały sprzęt foto muszę wziąć na pokład a zasady w Wizz są takie, że nawet aparatu na szyi nie można mieć. Teoretycznie mogę kombinować z jakimś tanim plecakiem, do którego wrzucę sprzęt na czas lotu i do niego jakoś przytroczę statyw by całość mieściła się w narzuconych wymiarach ale nie wiem jak do tego podejdą na lotnisku - czy ten bagaż nie musi np. stanowić jakieś zwartej całości. Mając w perspektywie użeranie się z personelem na lotnisku chyba lepiej dopłacić te 35 zł i wysłać statyw pocztą, o ile na coś takiego oczywiście zgodzi się hostel.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
z Wizz'em są czasami dziwne problemy. Nawet damską torebkę, która jest dopuszczona regulaminem ostatnio Pani na odprawie była zmuszona na czas odprawy umieścić w bagażu podręcznym ( co stanowiło spory problem ) i zmieścić się w wagowym limicie. Wolałbym się z nimi nie kłócić i polecieć, niż być zmuszonym do pozostawienia części bagażu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach