modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
W dzisiejszej gazetce "Oszą" także można znaleźć E90 za 199zł, oferta ważna od 05.05 do 16.05 ;-)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
volender, dopiero teraz przed kompem po urlopie, więc nie wiem czy będę pomocny. Niestety byłem bardzo niezadowolony z efektów, choć nie miałem wielkich wymagań. Szkoda, ze z tymi megapixelami robią taki krok w tył. Kumpel ma prastarego pentaxa 5Mpx i zdjęcia są przepiękne!

Tytułowy maluch szumi przeokropnie zdjęcia są maksymalnie zażółcone. Bardzo mała dynamika. Filmiki straszne. Ale z tego co wiem mój 8-letni jest zadowolony. :-P

Jednym słowem - są lepsze kompakty ale raczej w tej cenie chyba się nie znajdzie. Szkkoda wielka, bo aparat jest genialnie wykonany, zaprojektowany. Bardzo przyjemnie się go trzyma i obsługuje. No i te ramki mnie też urzekły - szczególnie postać lwa z własną twarzą :mrgreen:
 
Krolikova  Dołączyła: 11 Maj 2010
Chciałabym zapytać, czy filmy oglądane bezpośrednio z aparatu mają dźwięk czy nie?
 
503
[Usunięty]
Krolikova napisał/a:
Chciałabym zapytać, czy filmy oglądane bezpośrednio z aparatu mają dźwięk czy nie?

Witaj na forum ;P
Tak. Mają dźwięk otoczenia :evilsmile:


O i jeszcze jeden ficzer do Pentaxa FF
Postuluję o wbudowanie 5+1 koniecznie z aktywnym subwoferem :lol:
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
503, a Ty to kto?
Podobno na naszym forum nie ma już "pieńćset czy" :-P .
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
503 napisał/a:
Krolikova napisał/a:
Chciałabym zapytać, czy filmy oglądane bezpośrednio z aparatu mają dźwięk czy nie?

Witaj na forum ;P
Tak. Mają dźwięk otoczenia :evilsmile:

O i jeszcze jeden ficzer do Pentaxa FF
Postuluję o wbudowanie 5+1 koniecznie z aktywnym subwoferem :lol:

Skoro są komórki z subwooferem to czemu Pentax ma tego nie mieć? :->
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Krolikova napisał/a:
Chciałabym zapytać, czy filmy oglądane bezpośrednio z aparatu mają dźwięk czy nie?

Mają ale dość cichy.
 
Inemuri  Dołączyła: 13 Maj 2010
Witam,
a jak ze zdjęciami we wnętrzach? Np. w kościołach, czy innych kiepsko oświetlonych pomieszczeniach?
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Inemuri napisał/a:
a jak ze zdjęciami we wnętrzach? Np. w kościołach, czy innych kiepsko oświetlonych pomieszczeniach?

lepiej nie próbować :-?
 
Inemuri  Dołączyła: 13 Maj 2010
Niestety, tego się obawiałam:( Czy jakikolwiek kompakt robi przyzwoicie dobre zdjęcia w takich wnętrzach? Nie chodzi mi, rzecz jasna, o zdjęcia profesjonalne, ale takie "wycieczkowe" dobrej jakości. Aż boję się myśleć, jaka będzie odpowiedź...
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Inemuri, O tak da się takie aparaciki znaleźć. Zapewne te fujiki z nową matrycą dają radę. Wspomniany przeze mnie stary kompakt pentaxa kolegi bardzo daje radę. Myślę, że mógłby też z tanich dawać radę samsung MV8 nad którym sam się zastanawiałęm, ale chyba już zniknął z internetowych sklepów. Może allegro. Ma bardzo dobrą i dużą matrycę i 8 Mpx. Jak widać to nie jest do końca tak., ża obecna technologia pozwala mało szumieć napakowanym matrycom. Nie w tanich kompaktach.

[ Dodano: 2010-05-14, 14:15 ]
poprawka: chodzi o samsunga NV8
 
Inemuri  Dołączyła: 13 Maj 2010
Bardzo dziękuję za rady. Mam porządną lustrzankę cyfrową, ale noszenie jej codziennie przy sobie jest niemożliwe, dlatego szukam czegoś kieszonkowego.
Prześledziłam wątki na forum i mam teraz jeszcze większy mętlik w głowie, niż przedtem;) Pewnie nie znajdę idealnego aparatu - stosunkowo niedrogiego i lekkiego kompakciaka z ustawieniami manualnymi, który robi dobre zdjęcia w kościołach.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Kupiłem tego malucha E90 całkiem przyjemny, a AFC Śledzenie to do pozazdroszczenia, czemu nie ma tego w lustrzankach !
 

Havoc  Dołączył: 24 Lip 2009
AutoFocus Continous...jak to nie ma tego w lustrach? Jest ;]
 
deco  Dołączył: 20 Cze 2010
Widze że niektórzy nie maja pojecia i pisza głupoty.
Sporo sprzedaje tego sprzetu i mam mozliwosc porównania z innymi producentami więc obiektywnie moge stwierdzic ze ten aparat to najlepszy wybór w tej grupie cenowej. Napewno dużo lepiej wypada w porównaniu np do Benq całej serii 10.. ,12.. ,tandetnych Kodaków czy Samsungów. Jakość filmów porównywalna z wyżej wymienionymi aparatami Jedynym dużym minusem tego aparatu jest dżwięk. Jego jakość (lub brak) podczas nagrywania sekwencji wideo oraz brak zoomu optycznego (przy opcji film). Poza tym bardzo przejrzyste menu z wieloma ciekawymi funkcjami których brak u konkurencji. Dużą zaleta aparatu jest wyjscie TV i tu Pentax gromi rywali. Po podłączeniu do TV LCD obraz na Pentaxie znacznie ładniejszy niż konkurencja. W takiej cenie napewno nie znajdzie sie lepszej cyfrówki.
 

kkem  Dołączył: 25 Lut 2009
deco napisał/a:
Widze że niektórzy nie maja pojecia i pisza głupoty.
Sporo sprzedaje tego sprzetu i mam mozliwosc porównania z innymi producentami więc obiektywnie moge stwierdzic ze ten aparat to najlepszy wybór w tej grupie cenowej.znacznie ładniejszy niż konkurencja. W takiej cenie napewno nie znajdzie sie lepszej cyfrówki.


mam pytanie, jak wygladaloby porownanie tego pentax'a do Samsunga ES20? szukam aparatu dal 8letniej corki i mam dylemat.
 

Fazi  Dołączył: 06 Cze 2010
Czytając odpowiedź która zacytowałeś masz odpowiedź "...W takiej cenie napewno nie znajdzie sie lepszej cyfrówki."

Lecz zawsze można użyć porównywarki
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
kkem napisał/a:
mam pytanie, jak wygladaloby porownanie tego pentax'a do Samsunga ES20? szukam aparatu dal 8letniej corki i mam dylemat.

E90 nie mialem, ale wlasnie nabylem Szajsunga ES25 za niebagatelna kwote 255zł - za jakis czas wstawie przykladowe foty i podziele sie wrazeniami z uzytkowania tego cuda ;)
 

kkem  Dołączył: 25 Lut 2009
cube007 napisał/a:
kkem napisał/a:
mam pytanie, jak wygladaloby porownanie tego pentax'a do Samsunga ES20? szukam aparatu dal 8letniej corki i mam dylemat.

E90 nie mialem, ale wlasnie nabylem Szajsunga ES25 za niebagatelna kwote 255zł - za jakis czas wstawie przykladowe foty i podziele sie wrazeniami z uzytkowania tego cuda ;)


z checia obejrze foty i przeczytam o wrazeniach z uzytkowania, moze pomoga w podjeciu decyzji :-)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
volender, No nie zostawiłem sobie go pomimo ceny 180 zł. Alw siostrzeniec zadowolony :-P

Niestety widziałem o wiele lepsze zdjęcia z dużooo starszych kompaktów. Niepolecam. A szkoda, bo aparat to wzór ergonomii i urody. Generalnie organoleptycznie to mistrzostwo świata. Wykonanie tip top, ale te zdjęcia...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach