Jazzman  Dołączył: 23 Gru 2006
Panowie jak w Camera Raw wyłączyć opcję automatycznego "dostrajania" jasności, kontrastu itd. ? Wolałbym gdyby domyślnie były wszystkie opcje wyłączone i RAW był bez korekcji ze strony CR.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jazzman napisał/a:
Panowie jak w Camera Raw wyłączyć opcję automatycznego "dostrajania" jasności, kontrastu itd. ?
Ustaw co chcesz i z rozwijalnej listy wybierz "Set Camera RAW Defaults", czy jakoś tak podobnie.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
alkos napisał/a:
Dostepna jest opcja Pentax 1.0 w zakladce Calibration


Zmieniają się ustawienia na poszczególnych suwaczkach, czy to jakoś inaczej działa? Jeśli tak, to o ile i w którą stronę?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Stachu napisał/a:
Zmieniają się ustawienia na poszczególnych suwaczkach, czy to jakoś inaczej działa?
Z tego co widziałem, to wizualnie suwaki stoją w miejscu, ale po prostu ACR wtedy inaczej interpretuje dane z RAWA - trochę inaczej wyświetla kolory i balans bieli.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Mam PS 8 CS jakiś czas temu dograłem tego ACR3.7 i wszystko działało tzn. RAW-y z K10 otwierały się. Zgrałem jeszcze raz tego ACR-a, bo ostatnio czyściłem dysk ze śmieci (TEMP i inne) i może coś niechcąco wywaliłem, ale niestety nadal komunikat przy próbie otwarcia RAW-a
"Could not complete your request beacuse this version of
Photoshop does not supply the services required by this
plu-in module"

Wcześniej działało teraz nie ma ktoś jakis pomysł co sprawdzić zanim wywalę go i wgram z płyty jeszcze raz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zenza napisał/a:
Wcześniej działało teraz nie ma ktoś jakis pomysł co sprawdzić zanim wywalę go i wgram z płyty jeszcze raz


Taki wlasnie mam pomysl... ;-)
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Dzięki! :) tak czułem:)

[ Dodano: 2007-10-12, 20:54 ]
Niestety to nic nie dało szlag mnie trafia wgrałem ponownie i to samo nie działa! Może to nie ten ACR do 8 wersji PS?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach