cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Kalina napisał/a:
Witam , i mam prośbę do komentujących zwłaszcza do tych którzy ten martwy lub hot piksel posiadają - możecie zamieścić fotkę jak to w praktyce wygląda. Posiadam kasetkę od 2 miesięcy pstrykam i wydaje mi się ze posiadam właśnie coś takiego u siebie :-( . Specjalnie mi to nie przeszkadza tylko po zgraniu na kompa spędzam sporo czasu w CS-ie i koryguję bez końca. Sprawę łagodzi focenie na przesłonach mniejszych niż 11 powyżej na jasnych tłach jest niestety tragedia :-( .


to mi wygląda (tak na ucho ;-) ) na zasyfioną matrycę, a nie jakieś piksele. Jeżeli przy małym otworze (np. 16) na jasnych obszarach widać kropeczki itp. to raczej drobiny brudu na matrycy :-/

[ Dodano: 2007-05-03, 20:28 ]
sorry, nie widzę żadnych fotek. Gdzie one są?
 
Kalina  Dołączył: 15 Lut 2007
To fotka , zwróćcie uwagę na prawy górny róg pomijam paproszki które sobie usuwam to tego świetlika za nic nie mogę - myślę że to martwota lub hot niestety nie jestem pewien.
 
Kalina  Dołączył: 15 Lut 2007
Próbowałem dołączyć foto ale nie wychodzi !? co się dzieje ?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie dołączaj fotki tylko umieśc ją gdzieś w sieci i podaj link w wiadomości. Załącznik zostanie i tak wyrżnięty.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
zorzyk, nie chodzi o to do końca, bo widmo potrafi być piękne (hehe), tylko o to, że ktoś wybiera kodek x zamiast y, bo mu na wykresie wyszło, że x nie obcina cośtam, a y obcina. Tylko, że to 'y' właśnie brzmi lepiej, właśnie dlatego, że obcina i cenne bity zachowuje na muzykę, a nie stany nieustalone powyżej 16kHz. Taki Herz-peeping.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fakt, bEEf, czasem mam tylko dostęp do mp3 (zamiast do płyty) i wtedy się cieszę jak doabli. Że mam ;-)
 
Kalina  Dołączył: 15 Lut 2007
a mogę komuś na maila puścić ? :->
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Kalina napisał/a:
a mogę komuś na maila puścić ? :->


Kalina nie kombinuj ;-) Zawieś gdzieś; na picasie, imageshacku, fotosiku itp. jest tego trochę. Wszyscy sobie obejrzą i się wypowiedzą. Albo i nie ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kalina - widzę, że masz problemy z powieszeniem. Puść do mnie na maila:
12ra13[maupa]wp.pl
- ja to powieszę.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Kalina, jak Ci się nie uda (chociaż popróbuj, chociażby www.fotosik.pl - wrzucasz i przeklejasz linka opisanego "pełny link na forum"), to puść do mnie - beef [małpa] xl [kropka] wp [kropka] pl. Najlepiej sam wycinek, żebym nie szukał za długo :-)

[ Dodano: 2007-05-03, 21:01 ]
Michu, byłeś pierwzy - jako prawdziwy dżentelmen ustępuję pola.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Beef - nie bądź taki rolnik.
 
Kalina  Dołączył: 15 Lut 2007
Michu wysłałem Ci na maila - dzięki. Próbuje zainstalować się na fotosiku. Dzięki wszystkim za pomoc.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Treść maila, którą otrzymałem od Kalina:
"Ta jasna prawy górny róg, ta "czarna" zrobiona na założonym kapslu przy czasie 1/125. widać czerwony punkt. Czy to dead vzy hot piksel ?"
A tu minaturki do kliknięcia:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na tym czarnym nic nie widzę w miejscu, w którym występuje ledwo widoczny czerwony na niebieskim zdjęciu.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ten czerwony na niebie to zwykły hot (raczej), na tym czarnym nic nie widać (albo nie potrafię znaleźć). Na niebie widać też, że masz chyba kupę syfów na matrycy, albo deszcz padał :-)
 
Kalina  Dołączył: 15 Lut 2007
Bardzo dziękuje, czy to powód do reklamacji ? czy dać sobie spokój ? Co Wy na to ? :->

[ Dodano: 2007-05-03, 21:33 ]
Brudu jest sporo to prawda :-( jakoś sobie z tym poradzę :roll: .
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Kalina, dać sobie spokój. Zupełnie szczerze to piszę :-) Zdjęć nie ogląda się na codzień przeglądając z lupą piksel po pikselu, więc szybko o tym zapomnisz. Pamiętaj, że masz jesze całe 5 999 999 pikseli sprawnych ;-)

Ja na ISO 1600 mam z 5 hotów chyba i już ich nie widzę. Choć na początku mnie trochę wkurzały, ale szybko wyleczyłem się z tej schizy ;-)
 
Kalina  Dołączył: 15 Lut 2007
http://www.piox.krakow.pl...01.htm#piksele, tutaj znalazłem coś ciekawego przeprowadziłem ten test i wyszło ze tylko przy dwóch czasach pokazały się piksele"świecące" - 1/30 i 1/125 a jest tam napisane że piksele mogą pojawić się przy dłuższych czasach ???? zgłupiałem - nie wiem o co chodzi ???
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kalina napisał/a:
Brudu jest sporo to prawda :-( jakoś sobie z tym poradzę :roll:
kup gruszke w aptece, taka bez talku w środku i poczytaj na 189 str. w instrukcji " Czyszczenie matrycy CCD"
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
tutaj znalazłem coś ciekawego przeprowadziłem ten test i

Kalina, zacytuję sam siebie.
Cytat
dać sobie spokój.

Aparatem robi się zdjęcia, nie testy :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach