Saddam  Dołączył: 01 Kwi 2010
Tania alternatywa dla dekielków na bagnet.
Będąc świeżo upieczonym posiadaczem lustrzanki, zafascynowany możliwością wymiany obiektywu, wpadłem w szał zakupu różnych tanich szkiełek. Niestety w większości dostawałem obiektywy bez denek. Problem braku zakrywek na szklaną część obiektywu nie stanowi problemu… są tanie i łatwo dostępne. Niestety gorzej jest z zakrywkami na bagnet… Po wypróbowaniu wszystkiego co miałem w domu i garażu… udało mi się znaleźć tanią alternatywę. Okazało się, iż pasują zakrętki od pięciolitrowych wód mineralnych, wystarczy tylko wyrównać nożykiem czy panierem ściernym gwint wewnętrzny.
Penie odkrywam Amerykę na nowo, ale pomyślałem sobie, że może komuś pomogę.



 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
:lol: tak proste że aż genialne :-B :-B czy zakrywają styki :?:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
było, było ;-)

grzegorzgr napisał/a:
czy zakrywają styki :?:

po fotach widać, że raczej nie
 
Saddam  Dołączył: 01 Kwi 2010
Niestety, nie zakrywają styków :-(
Trzeba by coś pomyśleć, np. dokleić jakiś pierścień, albo zrobić z silikonu coś na kształt uszczelki… ale to już większa robota…
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Może napiszmy do producenta, żeby doprojektował kołnierz zakrywający styki?
:-P
 

geeker84  Dołączył: 30 Mar 2009
Piękno tkwi w prostocie... muszę wodę kupić :-D
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Skoro volkswagen produkuje ketchup to może Pentaks zacznie produkować wodę mineralną? Oczywiście dekielek w odpowiednim kształcie i z właściwym napisem. Po opróżnieniu butelka do kosza a dekielek na obiektyw ;-)
 
Saddam  Dołączył: 01 Kwi 2010
To byłby przebój:

Woda Mineralna Pentax Limited
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
michal5150 napisał/a:
Po opróżnieniu butelka do kosza

chwila, chwila,może kto wymyśli sposób wykorzystania? dyfuzor, mininamiot bezcieniowy :mrgreen:
 

Chmurzasty  Dołączył: 30 Maj 2008
:-B a ja się ciesze, ze wpadłem na ten wątek, bo niby było, ale nie widziałem. Sam bym się nie domyślił..
 
Saddam  Dołączył: 01 Kwi 2010
opiszon napisał/a:
było, było ;-)

grzegorzgr napisał/a:
czy zakrywają styki :?:

po fotach widać, że raczej nie



Można i tak by zakrywało styki…
Przeszukałem swoją graciarnię i znalazłem jakąś uszczelkę niewiadomego przeznaczenia.



Po nałożeniu na zakrętkę…



Otrzymujemy pełnoprawny dekielek :-)

 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
:-P ona była przeznaczona do dekla , tylko o tym nie wiedziała
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Saddam, Gratulacje :!: Wyprzedziłeś mnie :-/ Ja własnie byłem na etapie "przymierzania" różnych tego typu dekielków,nakrętek itd...
Teraz już nie muszę szukać jutro idę po mineral wasser i dzięki tobie problem będzie z głowy.
GRATULUJĘ :-B
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
O żesz... Dla mnie bomba!
Da się zlokalizować bliżej tę uszczelkę?
Próbuję właśnie wymyśleć sposób na wyrycie nazwy na dekielku.
:-)
P.S. A gdyby tak w tę szczelinkę uszczelki włożyć np kolorową recepturkę, to by było do kompletu kolorystycznie?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Saddam, genialne!! uszczelniony dekielek!! Czy pentax dodaje do uszczelnionych szkieł uszczelnione dekielki? w sumie powinien, bo jak jedno szkło jest na puszce a drugie w plecaku/torbie to w rzece, na bagnach czy w mocnym deszczu też może się wilgoć dostać.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
a_czacha napisał/a:
Próbuję właśnie wymyśleć sposób na wyrycie nazwy na dekielku.
zrób szablon przyklej, wystaw za okno-popiół wulkaniczny z islandi zrobi reszte :lol:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
grzegorzgr, buahahaa :lol: :-B
A w ogóle to trochę się tam pospieszyli z tym wulkanem, do 2012r. jeszcze dwa lata!
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
:-B

 
Saddam  Dołączył: 01 Kwi 2010
Trudno powiedzieć od czego owa uszczelka. Wyniosłem ją ze złomu w robocie, wydaje mi się, że jest ona częścią dławika kablowego czy czegoś podobnego, przynajmniej leżała ona w koszu z takowymi.
Trzeba po prostu szukać czegoś co ma ok. 50mm średnicy wewnętrznej i ok. 60mm zewnętrznej… może coś z hydrauliki, uszczelka od kibla?

A co do napisu to może wyciąć szablon i pomalować całość sprejem, albo wydrukować na maszynce do etykiet, tam chyba występują białe taśmy.

[ Dodano: 2010-04-16, 21:48 ]
andybond napisał/a:
Saddam, Gratulacje :!: Wyprzedziłeś mnie :-/ Ja własnie byłem na etapie "przymierzania" różnych tego typu dekielków,nakrętek itd...
Teraz już nie muszę szukać jutro idę po mineral wasser i dzięki tobie problem będzie z głowy.
GRATULUJĘ :-B


Dzięks!!!

Też to przerabiałem. Chodziłem kiedyś z suwmiarką po markecie i mierzyłem różne butelki, kremy i inne towary. Dziwnie się na mnie patrzyli… pewnie myśleli, kontrola jaka, sanepid czy ISO 
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Saddam napisał/a:
wydaje mi się, że jest ona częścią dławika kablowego czy czegoś podobnego, przynajmniej leżała ona w koszu z takowymi.

Wydaje mi się że to przelotka-dławik wkładana w szafy sterownicze,rozdzielcze.Z mniejszymi średnicami opcuję na co dzień.
Saddam napisał/a:
Dziwnie się na mnie patrzyli… pewnie myśleli, kontrola jaka, sanepid czy ISO 

Zapewniam cię,że dziwnie na ciebie patrzyli,bo wyczuli że masz Pentaxa ;-) Ale do tego po prostu trzeba się przyzwyczaić.
Czasem jak wychodzę z krzaków w parku(po makrowaniu) i ludzie dziwnie na mnie patrzą to zastanawia mnie czy mają mnie za zboczeńca,czy za posiadacza sprzętu Pentax;-) Choć w niektórych kręgach ;-) są to synonimy

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach