modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Dzięki :-B
A zdradzisz co to konkretnie za model? Klasyczna czy z "bąblami"?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Wf - zaczyna się dobrze, to njkfajniejszy czas w szkole po zajęciach praktyczno-technicznych.
18 - dojrzała
02 - lepiej niż 01, moze błędy piierwszego wcielenia ma za sobą
XEC- nie mowi, ale fajnie brzmi
Poza tym ma zielony wyswietlacz jako panel przedni :-)
Trzymajcie kciuki za udany zakup, niedlugo bedzie w domu i dobrze, bo prania cala lazienka...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tref napisał/a:
02 - lepiej niż 01, moze błędy piierwszego wcielenia ma za sobą
czy 02 też jest projektu Marka Newsona, tak jak 01 :?:

tref napisał/a:
XEC- nie mowi, ale fajnie brzmi
no tak, zbyt słabo doszkoliłeś się z pralek i zakupiłeś model studencki !!!! przecież XEC to skrót od Kentucky Student Enviromental Corporation - tyle że oni piorą przy pomocy tar albo wręcz na kamieniach
sprawdzałeś czy to rzeczywiście pralka, a nie podręczny potok :?:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Każda pralka może zamienić się w prywatny domowy potok. Czego Izie i trefowi nie życzę, oczywiście.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
oby nie było jak z laguną przy zmianie wersji z 1 na 2 :-)
z całkiem niezłego autka zrobili "królową lawet"
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
No i ostatecznie stałem się właścicielem Samsunga o nader wdzięcznej nazwie WF70F5E5W2W ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Gratuluję, mam nadzieję, że będzie dobrze i bezawaryjnie prał. Zdajmy sobie relację za rok. Nasz samsung tez nie ma obiektywu, alw jego otwór względy pościelowy jest blisko 1.0
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
modrzew, Gratuluję :-) A swoją drogą nazewnictwo różnych modeli różnych sprzętów to jest mistrzostwo świata :-)
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
tref napisał/a:
Nasz samsung tez nie ma obiektywu, alw jego otwór względy pościelowy jest blisko 1.0

Mój ma f/1.8...


:mrgreen: :-B
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Minęły dwa lata od zakupu Waszych pralek.
Jakie macie refleksje po tym czasie?
Warto iść w Samsunga?
Jak tam EcoBubble?
:-)
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Ja preferuję Candy - będzie już ok. 20 lat jak ciągle działa.
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
Nie wiem, czy takie porównania mają sens,
AGD produkowane jeszcze 6-8 lat temu, a to produkowane w tej chwili dzieli przepaść,
oszczędności, oszczędności i jeszcze raz oszczędności.. a 20 lat? hmm..
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Dokładnie tak jak piszesz, wszelkie machiny produkowane do domowego użytku są projektowane na jakiś w przybliżeniu określony czas żywotności, byle minął okres gwarancji/rękojmi.
Krzysiu Candy faktycznie jest niezła, tylko serwis do nie jest absurdalnie drogi. A szczytem zdzierstwa są plastikowe półki/szufladki do lodówek, do popularnych i montowanych w Polsce m.in. Indesit/Ariston połka na drzwi kosztuje średnio ok 100 zł.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
mygosia napisał/a:
Warto iść w Samsunga?

The end... :-P

mygosia napisał/a:
Jak tam EcoBubble?

Jest tu chyba równoległy wątek o pralkach, no chyba że to było w 'Szybkich pytaniach', w każdym razie w ubiegłym roku była dyskusja i mi bardzo wiele dało do myślenia jedno zacytowane zdanie jakiegoś serwisanta: "gdyby to było takie dobre to przecież wszyscy producenci by to robili". Mnie to przekonało i kupiłem Bosch'a bo na wielu forach i serwisach z opiniami najbardziej go chwalono. Jak dotąd wszystko super ale jak wiadomo sprzęt ocenia się dopiero po okresie gwarancyjnym :-)
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Mamy pralkę Samsunga od 2011 roku i jak na razie odpukać (trzymam na biurku kawałek drewna na takie okazje) nic się nie dzieje. Działa jak pierwszego dnia. Jedyne co mnie denerwuje to klapka od filtra zmieniła odcień na żółty :mrgreen: mam pralkę bez udziwnień, żadnych ecobubli...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ja nie mam najlepszych wspomnień po candy. Wysoki model kupiłem na 8kg wsadu - sprowadzony z Francji, wytrzymał chyba 4 lata. Łożyska rozpadły się w drobny mak. Niewymienne. Wcześniej był whirpool - chyba 8 lat, a może i więcej. Też wysoki model.
Teraz od roku jest LG z silnikiem inwerterowym, napęd bez pasa. Silnika nie słychać, generalnie pralka jest tak cicha, że można stać obok i nie słyszeć że pracuje. Świetny efekt jest jak hamuje wsad podczas wirowania - gdy skończy wirować. Poza tym ruchy bębna są zupełnie inne - bęben potrafi zatrzymać się w ułamku sekundy podczas prania - i tak przerzuca pranie pralka. Trochę jak robot. Pompa wody hałasuje standardowo. Dokupiłem trzy lata gwarancji na całość w razie łożysk - w sumie 5 lat. Sam silnik ma gwarancję 10 lat. Wyszło coś około 1600.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
M.K napisał/a:
Ja nie mam najlepszych wspomnień po candy.
Ja też nie. Pisałem o tym stronę wcześniej.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Mój pracuje bez zająknięcia od lat 15.
I wcale nie jest z najwyższej półki.


PS. Wiadomość nie zawiera lokowania produktu ;-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Porównywanie ile jaki model czy marka wytrzyma nie ma sensu bo na wytrzymałość przecież ma wpływ wiele czynników jak:
codzienna praca
woda
stopień zabrudzenia ubrań - np. ubrania robocze zbrudzone np. na budowie czy w warsztacie samochodowym
stopień załadowania bębna
używana chemia
poszanowanie produktu
i jeszcze pewnie coś można dopisać.
Tak czy inaczej u mnie pralki pracują często, bardzo często, raczej są przestrzegane zasady używania itp. itd., a w candy problem z łożyskami pojawił się krótko po utracie gwarancji. A wcześniej padła w nim pompa wody. Generalnie nie można oceniać marki po jednym produkcie. Nie jest też tak, że candy to wspaniała marka bez wpadek jak widać.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
No właśnie ta padnięta pralka, to Candy. I z tego co widzę, to standard - poszły łożyska, a serwisant rozłożył ręce [jeden był chętny sklejać zbiornik, ale jak usłyszał, że pralka w bloku, to odradził ;-) ].

M.K. ciekawa opcja. Co to za model?

Inna szkoła jest taka, żeby kupić najtańszą, bo za 3-5 lat i tak pójdzie do wymiany...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach