roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Jak najdalej od Polaru , szajs totalny już dwa razy robiłem kapitalkę a rdzy nie ma tylko na plastikach.
Bierzcie używki z UE dłużej pociągną od naszych nówek.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
AGD to moja branża.Pracowałem kiedyś w Eldomie(za komuny) po pierestrojce zlikwidowano WPHW,ja znalazłem zatrudnienie jako elektryk a moi koledzy pootwierali serwisy AGD.Ale do rzeczy-Wspomniany przez was PRIVILEG jest marką handlową firmy Quelle.Dla Quelle sprzęt AGD produkują Takie marki jak Electrolux,Zanussi czy AEG.Jednym słowem elita europejska.Osobiście w domu mam zmywarkę i lodówkę Privilega wyprodukowane przez Electroluxa.Polecam zatem używki tej marki. Większość włoskich czy azjatyckich pralek ma zbiorniki plastikowe i jak nie daj Bóg zatrze nam się łożysko na bębnie to kaplica-zbiornik do wymiany,ponieważ "gniazda łożysk bebna są również z tworzywa sztucznego.
Optymalnym rozwiązaniem jest MIELE(Rolls Royce w branży AGD).Wiem że są niebotycznie drogie ale proponuję wariant używki.Gdy moja pralka wyzionie ducha(Jakaś tam Badina przywieziona z niemieckich wystawek-nota bene chodzi u mnie 6 lat bezawaryjnie) nawet się nie zawaham kupić używane MIELE.Te pralki ważą "tonę" ale np.przeciwwagi to nie kloce betonowe tylko odlewy żeliwne.Obudowa jest emaliowana a nie lakierowana co jest zbawieniem dla wszystkich co stawiają pralkę przy muszli WC.One po prostu nie rdzewieją.Jako ciekawostkę podam wam dwa przykłady serwisowanych pralek MIELE.Urządzenie 30-letnie trafiło do serwisu kolegi bo zaczęło przeciekać.Okazało się,że puścił Simering na krzyżaku.Po rozebraniu łożyska mimo wody były jak dziś włożone.Miele 20-letnie:awaria>diagnoza>przetarty "fartuch".Ludzie te sprzęty chodzą dziesiątki lat.Tak więc bez obaw polecam tego producenta.Wystrzegajcie się włoskich sprzętów-po kilku latach rdzewieją,siadają łożyska itd itp.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Aby uprzedzić następne zapytanie o sprzęty tym razem odkurzacz ,nie kupujcie Zelmerów czy Dewoo , co do marki jak w poście wyżej ,sam używam AEG [Electrolux] , miałem możliwość ostatnio naprawy odkurzacza Zelmer kilka sztuk oraz Philipsa i dwa spostrzeżenia , Zelmer czy Dewoo to zwykły szmelc ,psują się notorycznie i raczej nie nadaje się do samodzielnej naprawy ,co do Philipsa naprawiałem dwa podobne egzemplarze a w środku totalnie co innego , jeden wyprodukowany w Polsce drugi Holenderski jak myślicie który był lepszy :-P
Ten nowiutki holender kupiony w sklepie z używkami za 15zł jako uszkodzony , sprzedawca nie potrafił go rozłożyć i zdiagnozować problemu , okazało się że zawiesiła się jedna szczotka na silniku i jedno ziarnko piasku .
Polska to dziwny kraj.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Ja mam zupełnie odwrotne doświadczenia jeżeli chodzi o pralki i odkurzacz. Amica - errory doprowadzają mnie do szału (przynajmniej raz w miesiącu), a co ciekawe, w przypadku komunikatu o błędzie nie można otworzyć drzwiczek i wyciągnąć wsadu. Na stronach internetowych podany jest nawet sposób przeróbki zabezpieczeń drzwiczek, żeby można było je normalnie otworzyć. Aha, mój model to Comfort Plus 1000.
jeżeli chodzi o odkurzacz - mam Zelmera ze starej serii Elf. Od kilku lat używany naprawdę intensywnie - używany do domu (dwie kondygnacje), kilku samochodów, czasem garaż czy warsztat się odkurzało i działa nadal. Jedyne awarie to urwanie kabelka na bębnie zwijającym przewód, ale w ciągu 10 min usunąłem awarię za pomocą lutownicy, i odpadnięcie kółka przy szczotce:)
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Z dotychczsowych postów w tym wątku wynika, że nie ma sprzętu doskonałego zwłaszcza w kategorii popularnego sprzętu agd. Warto przed zakupem ocenić jakość wykonania, druga sprawa to generalnie im prostszy sprzęt, tym większa szansa na bezawaryjność. Kilka lat wstecz stałem przed dylematem jaką kuchęnkę mikrofalową wybrać- marzyłem o "Whirlpool 6th sense" wtedy za około 1600zł, na ziemię sprowadził mnie sprzedawca pytaniem:" A czy będzie pan z tą kuchenką rozmawiał?" I kupiłem wtedy mikrowele za 400zł(Ignis-marka Whirlpoola) i nadal bezproblemowo dział robiąc to, do czego ją zbudowano.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Mikrofala to jedno z prostszych urządzeń AGD ,tam raczej nie ma co się zepsuć ,od 10 lat mam Samsunga i też dobra .
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ekhem, wątek o mikrofalach jest obok ;-)
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
opiszon, bardziej chodziło mi o wybór prostszych wersji sprzętu, niż o konkretne urządzenie.
 

czaszka  Dołączył: 19 Paź 2009
jak pranie, to tylko... w zenit E :mrgreen:

 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
czaszka napisał/a:
jak pranie, to tylko... w zenit E

I to w wersji "Москва 1980" :-D
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
Ja mam całość sprzętu w tym pralkę od Elektrolux i jestem happy, żadnych problemów choć zdziwiłbym się mocno gdyby po roku sprzęt zaczął siadać, pralka jest na tyle cicha że zdarza nam się włączać pranie o 4am żeby na 6am skończyła, chodzi po 3-4 razy w tygodniu (małe dziecko) Na dodatek 5 lat gwarancji na cały sprzęt ;-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
w kategorii "sprzęt popularny" polecam cokolwiek z najdłuższą gwarancją - ważne, żeby obudowa się podobała ;-)
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
padło na Amikę, najlepsza promocja w lokalnym RTV coś tam
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Odkopię temat.
Nasza 14-letnia pralka Candy powiedziała pyrpyrpyrwrrrwrrrpyr, tzn cały czas tak gada a jakby wody nie pompowała. No i zasadnicze pytanie padło, naprawiamy czy kupujemy nowe... Ja wiem, że Candy to podobno dziadostwo, każdy majster mi to mówi, ale jak już tu kiedyś pisałem, ta nam się nie psuła, a swoje wyprała.
No i właśnie... co teraz warte uwagi? Macie jakieś cenne rady? Czego szukac?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Arti napisał/a:
co teraz warte uwagi?

znajomy, który serwisuje pralki poleca zawsze Bosche z serii Maxx (tylko te) - wg niego jedyne solidne pralki w rozsądnej cenie, które do tego da się naprawiać ew wymieniać pojedyncze elementy, a nie tylko całe zintegrowane moduły

kilu kumpli poszło za tą radą i są zadowoleni
z drugiej strony ja mam Mastercooka od 4 lat i nie sprawia żadnych problemów (a ponoć miał 2 lat nie wytrzymać ;-) )
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Ja posiadam Aristona na którego wszyscy mechanicy narzekają, że do niczego się nie nadaje bo jak popsuje się łożysko w bębnie to do wymiany cały bęben. No i niestety zdarzyło się po 10 latach pracy popsuło się łożysko zaczęła pralka wyć, koszt bębna 600 zł plus dwa amortyzatory po 25zł. Można powiedzieć że po wymianie tych elementów nie zostają w pralce stare rzeczy, jak pochodzi następne 10 lat to mi niczego więcej nie potrzeba. Arti, może warto zapytać o koszt części to zazwyczaj są groszowe sprawy, a i wymiana jest dość prosta i powinno sobie z tym poradzić 10 letnie dziecko z zamiłowaniem do majsterkowania.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Arti napisał/a:
Macie jakieś cenne rady? Czego szukac?

2 mieszkania temu miałem podobny problem i kupiłem w porozumieniu z właścicielem tureckie BEKO. Chwilę później okazało się że cieknie, zadzwoniłem na infolinię, zadano mi kilka pytań, następnego wieczora przyjechał pan technik i za 20 minut miałem sprawną pralkę. Jeśli czegoś szukać, to z takim serwisem gwarancyjnym.
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Arti napisał/a:
Ja wiem, że Candy to podobno dziadostwo

Nieprawda - używam i nic nie wskazuje na zuzycie - oby tak dalej.
Nie mniej to tylko mechanizm i ma prawo się zepsuć cokolwiek.
Arti napisał/a:
każdy majster mi to mówi
- bo nie zarabia na naprawianiu.
Jeśli kiedyś kupię nową to też firmy Candy.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
opiszon napisał/a:
znajomy, który serwisuje pralki poleca zawsze Bosche z serii Maxx (tylko te)

Kupiłem takową jakieś 4 lata temu i nadal działa doskonale. Pamiętam, że trzeba było uważać na modele produkowane na rynek wschodni, bo te nie były tak chwalone przez serwisantów. Może coś się zmieniło od tej pory.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
opiszon napisał/a:
z drugiej strony ja mam Mastercooka od 4 lat i nie sprawia żadnych problemów
Mój chyba z 11 już ma. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach