andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Arti napisał/a:
Macie jakieś cenne rady?

Jeżeli chodzi o bardzo cenne to nowa Mele. Mniej cenne-używana Miele. My tu na zachodzie mamy dość duży wybór Privileg-ów. 8 lat prałem niemiecką Badiną,teraz mam używkę Baucknecht-ta znalezioną u Niemca na strychu ;-) Mam ją za darmo i śmiga 4 rok. Gdybym stał przed wyborem musząc za pralkę płacić,bez zastanowienia wziąłbym używane Miele.
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Właśnie też stoję przed wyborem pralki. Zaprzyjaźniony specjalista w tym temacie powiedział jedno: wybierz taką, w której każdą część można wymienić. Biorąc pod uwagę powyższe, oraz dość okrojony budżet, wybór zawęża się do: Miele, AEG i Bosch Maxx. Wszystkie używane.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
lazar, i tej kolejności się trzymaj. Ważne,żeby zbiornik był stalowy(Nie dotyczy Miele,te nie maja opcji plastikowej). Dla Quelle pod nazwą Privileg produkują również porządne firmy m.in. Electrolux,AEG,Zanussi.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
zipzip napisał/a:
Nieprawda - używam i nic nie wskazuje na zuzycie - oby tak dalej.

Ale ja nie napisałem, że to prawda. Ja tam ze swojej też byłem zadowolony. Ale czas i zużycie robią swoje. I jej naprawa już zaczyna przestawać być rozsądna.

Używana nie wchodzi w grę, żona nie da się przekonać.
Po wczorajszej wizycie w dużym sklepie z pralkami do finału przeszedł Bosch i Siemens. Bosch trochę droższy, ma niby więcej funkcji (linia Family) i bęben na 7kg. Siemens "tylko" 6 i program do prania rzeczy typu "outdoor" ;-) ...
Za to Electrolux odpadł... żonie nie spodobał się sposób w jaki porusza się szuflada na proszek, faktycznie zacina się. W końcu jakieś kryteria wyboru trzeba wymyśleć...
 
jarek65w  Dołączył: 28 Sie 2010
Arti
Na 99% bębny w tych pralkach są jednakowe , taki marketing ;-) .
Raczej różnią się tylko ułożeniem pokrętła - realnie 8-) .
pozdro
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
temat odżywa ;-) za jakieś 2 miesiące będę zmuszony kupić nową pralkę do nowego domku (stary Polar pierze jako tako ale zaczyna cieknąć, poza tym ma już X-naście lat i nie wiadomo kiedy wyzionie ducha) - pomijając wybór firmy, warto kupować ładowaną od góry czy od frontu ? spotkałem się z różnymi opiniami, ie chodzi mi za bardzo o ilość zajmowanego miejsca (choć przydałoby się żeby zajmował jak najmniej) ale o awaryjność ( :!: ), hałas, itd...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
arQ, jeżeli masz miejsce, to bierz ładowaną z frontu
ja nie mam, więc mam ładowaną od góry, ale to jest taki zgniły kompromis ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
mam ładowaną od góry, ale to jest taki zgniły kompromis

Dlaczego :?:
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
opiszon napisał/a:
jeżeli masz miejsce, to bierz ładowaną z frontu
ja nie mam, więc mam ładowaną od góry, ale to jest taki zgniły kompromis

no generalnie większa pralka wejdzie, ale kosztem wanny, a tą lubię mieć dużą (co prawda jak wiesz nie należę do koszykarzy) - obecna jest chyba ok 120 cm i straszna kicha :-/ bardziej zastanawiam się czy kupując ładowaną z góry nie będzie obowiązku przedłużenia gwarancji bo zepsuje się za szybko ;-) czytałem różne opinie o górnowrzutach (że głośniejsza to wiem, chociaż bym się spierał) - raczej ludzie sobie chwalą, a argumentacja, że nie można nic postawić na niej ? pralka to nie szafka ;-) bardziej chodzi mi właśnie o trwałość...
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dobra, pralka przyjedzie w środę... Stanęło na takim Siemensie
Była po prostu tańsza od Boscha, a to podobno to samo. Zobaczymy jak się będzie sprawować.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam od kilku lat Candy ładowaną od góry. Od posiadanych wcześniej ładowanych z boku jest dużo cichsza i jak na razie bezproblemowa.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Arti napisał/a:
Stanęło na takim Siemensie
Patrzę, czytam, ... "Wielostopniowa ochrona przed zalaniem". Człowiekowi by się przydało coś takiego od czasu do czasu, a nie pralce.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
plwk napisał/a:
Dlaczego :?:
bo
- nie można nic na niej postawić ;-) - wiem, to nie szafka, ale jak masz mało miejsca w mieszkaniu, to każda przestrzeń jest ważna :-P
- żeby ją "osuszyć" trzeba zostawić otwartą pokrywę, co trochę przeszkadza mi wizualnie w kuchni ;-) no i kurz nalatuje

oprócz tego to nie narzekam - przynajmniej jest mała, a nie zauważyłem żeby była specjalnie głośna, co do trwałości, to musi jeszcze kolejne 4 lata posłużyć, żebym był zadowolony

[ Dodano: 2012-03-25, 20:24 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
"Wielostopniowa ochrona przed zalaniem"
że niby bar jest w klatce schodowej 16 piętrowego bloku i po każdej kolejce przesuwają go o piętro w górę i trzeba się do niego wdrapać po schodach :?:
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
opiszon, co do suszenia to taką klasyczną też powinno się po każdym praniu zostawić otwartą na oścież, a przypadkowe "wejscie" w tak otwarte drzwi skoczyć się może różnie - albo się zamkną (i nic się nie stanie) albo się urwą (bez komentarza) dzięki za info o tych "innych" wydaje mi się że właśnie taką potrzebuje - teraz tylko zostaje wybór konkretnego modelu (niewłoskiego)
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Arti napisał/a:
Była po prostu tańsza od Boscha, a to podobno to samo

Produkcja jest na tych samych liniach produkcyjnych i pewnie z tych samych elementów, podobno te produkowane w Łodzi są b. dobrej jakości, bo i fabryka nie jest stara.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kiedyś mi w sklepie sprzedawca wyjaśniał różnice pomiędzy pralkami Boscha i Mastercook, produkowanymi w tym samym zakładzie. Mechanicznie były identyczne a różnił je jedynie kolor uszczelki pod klapą.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Arti napisał/a:
Dobra, pralka przyjedzie w środę... Stanęło na takim Siemensie
Była po prostu tańsza od Boscha, a to podobno to samo. Zobaczymy jak się będzie sprawować.


Rozmawiałem kiedyś ze sprzedawcą w MM na temat (akurat lodówek) Boscha/Siemensa. Powiedział, że to dokładnie te same linie produkcyjne. Zdarzają się przypadki pomyłek, że lodówka Boscha będzie miała tabliczkę znamionową Siemensa. Ostatecznie kupiłem lodówke Siemensa i jestem zadowolony.

Ja akurat używam pralki Boscha od 4 lat, a naszą wcześniejszą mają teściowie (czyli jakieś 7 lat) i nie mam się czgo przyczepić. Sprzęt po prostu działa. Owszem pewne rozwiązania konstrukcyjne mogłyby być lepsze, ale co do zasady sprzęt się sprawdza "w praniu" :) Posiadam też zmywarkę Boscha i jak wyżej, też działa i sprawuje się bardzo dobrze. Mam zaufanie do tej firmy :)

Myślę, że to będzie udany zakup.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
arQ napisał/a:
czytałem różne opinie o górnowrzutach (że głośniejsza to wiem, chociaż bym się spierał)

To ja może rzucę zaletą "górnowrzuta" w stosunku do ładowanej od przodu. Jak się puści pranie i po pięciu minutach odkryje, że się zapomniało wrzucić dwóch koszulek, można po prostu zapauzować pralkę, poczekać minutkę, aż blokada puści klapę, otworzyć i wrzucić te dwie koszulki. Ładowana od przodu tej możliwości nie daje raczej... ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Po za tym w pewnym wieku łatwiej się obsługuje pralki ładowane od góry ;-) .
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
można po prostu zapauzować pralkę, poczekać minutkę, aż blokada puści klapę, otworzyć i wrzucić te dwie koszulki. Ładowana od przodu tej możliwości nie daje raczej...

Na tej co wziąłem jest przycisk Pause. Jak piszą, właśnie w celu wykonania powyżej opisanych czynności ;-) .
Co do Bosch Siemens, to sprzedawca wręcz twierdził, że to Siemens teraz robi dla Boscha, jeden pies w skrócie. No i Siemens dodawał suszarkę do włosów ;-) . W środę wielkie pranie to Wam opowiem jak było.

[ Dodano: 2012-03-26, 12:30 ]
plwk napisał/a:
Po za tym w pewnym wieku łatwiej się obsługuje pralki ładowane od góry .

Ja się tak właśnie przyglądałem, bo to mniejsze, zgrabniejsze.. ale wyszło mi, że to właśnie w takiej trzeba wyżej pranie podnosić a w takiej od przodka wyciągam "w bok" i do miski.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach