opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Żaba, przecież się z tym nie kryję :-P
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
opiszon napisał/a:
Wybieram typ materiału który suszę i stopień wysuszenia, np dla bawełny to mam:
- bügelleicht
- trocken
- schranktrocken
- extratrocken

Ta... jak mnie suszy, też lubię jakieś trocken otworzyć. Zależnie od stopnia wysuszenia, rzecz jasna.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
mygosia napisał/a:
Minęły dwa lata od zakupu Waszych pralek.
Jakie macie refleksje po tym czasie?
Warto iść w Samsunga?
Jak tam EcoBubble?
:-)

Moja nadal działa i bąbluje ;-)
Przy wirowaniu głośniejsza od Boscha i jakoś tak głośniej się zbiera i telepie przed nabraniem szybkości :-P
Czasem łapie jakąś zawieszkę przy zakończeniu prania i dopiero po kilkunastu minutach po otworzeniu i opróżnieniu na wyświetlaczu przestaje mrugać, że to koniec i raczy się wyłączyć.
Od czasu do czasu irytują mnie ograniczenia w ustawieniu temperatury czy wirowania w krótkich programach.
Typowa eksploatacja to przeważnie 2 prania tygodniowo, czasem więcej jak się uzbiera sportowych ciuchów.

Doczytałem, że pralka już kupiona, ale może komuś innemu się przyda ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Hej!

Chyba znów stoję przed wyborem pralki :-D

Mam wymagania! :mrgreen: :

- duży wsad maksymalny [min. 8-9kg], ale żeby miała opcję pół wsadu
[ taką realną, a nie, że daję pół wsadu, a wody bierze 40l, a nie 50 jak na 100%]

- pranie w temperaturze 30 Stopni C
[ze zdziwieniem zauważyłam, że dużo pralek ma 20, a potem zaraz 40 stopni]

- prędkość wirowania nieistotna - docelowo planuję suszarkę

- a no właśnie - jesli miałaby być pod suszarkę, to na coś zwracac uwagę, czy tylko pamiętać o odpowiedniej głębokości?

- bajery mnie nie interesują. Ma prać, a nie robić kawę.
Chociaż silnik bezszczotkowy, albo wifi kusi ;-)

- możliwość przedłużenia gwarancji

- dużo fajnych programów, albo mało ale sensownych ;-)

- cena umiarkowana!

Czy szukać wśród konkretnych firm?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
- cena umiarkowana!

Podaj kwotę, to rzecz względna.
Ładowana z przodu, czy od góry?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jak pod suszarkę to ładowana z przodu 60cm głębokości.

Prędkość wirowania teoretycznie ma znaczenie bo im bardziej odwirujesz tym krócej suszysz ale wg instrukcji mojej suszarki obroty powyżej 1000 to kilka minut różnicy dla bawełny gdzie program i tak trwa 2.5h więc rzeczywiście nie warto.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ładowana od przodu.

Kwota, powiedzmy ok. 1500 - jeśli będzie znacząco lepsza, to kilka stów więcej się znajdzie.

[ Dodano: 2018-07-25, 11:12 ]
W innym wątku przeczytałam, że polecana jest Gorenje
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Nie wiem jak u Ciebie z samym zakupem, to mogę doradzić, że swego czasu, jakieś dwa lata temu, kupiłam pralkę, lodówkę i wersalkę przez internet. Dla mnie była, to rewelacja, że nie musiałam tracić czasu na oglądanie 10 tysięcy pralek czy lodówek w Markecie tylko mogłam zrobić, to praktycznie nie wychodząc z domu.
Także jak już będziesz miała swój model, to wystarczy znaleźć go w necie i po kłopocie chyba, że lubisz albo musisz być przy wyborze i zakupie, to co innego wtedy :)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
KasiaMagda, ty tak na serio, czy tylko nabijasz licznik postów?
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Kytutr, hym jak zwykle Twoje uwagi dla mnie są czasem dziwne, tak piszę serio. Jeśli nie robiłeś jeszcze zakupów przez internet, to polecam ;-)
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
mygosia napisał/a:
Ładowana od przodu.

Kwota, powiedzmy ok. 1500 - jeśli będzie znacząco lepsza, to kilka stów więcej się znajdzie.

[ Dodano: 2018-07-25, 11:12 ]
W innym wątku przeczytałam, że polecana jest Gorenje


Mygosia - może rzuć okiem na serie EcoBubble (czy jak to tam Samsung nazywa) - od kilku osób słyszałem, że to całkiem niezły wybór, z tym że najtańsza wersja to 1999PLN, ale podobno potrafią być bardzo oszczędne.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sądzę, że zrozumiałaś akurat na odwrót ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
zloty_2000, akurat o EcoBubble mam opinie z pierwszej ręki - i one nie są pochlebne.
Na pewno nie będę specjalnie dopłacać do tej technologii 8-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
LG żyje i nie miała ani jednej awarii. ;)
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
mygosia napisał/a:
zloty_2000, akurat o EcoBubble mam opinie z pierwszej ręki - i one nie są pochlebne.
Na pewno nie będę specjalnie dopłacać do tej technologii 8-)


No to widzę co użytkownik to opinia :-) . Dwóch "użwyopraczy" do tej pory mi zachwalało wybór "ekobubla" (tyle, że to były te z najwyższej półki, ale to chyba niewiele zmienia).

A myślałaś o czymś z Whirlpool'a z 6th sense? U mnie w domu mam pralkę i szczerze mówiąc nie mogę na nią narzekać. Całkiem sprawnie działa, bez jakichś fanaberii i chyba ma od 20° zakres grzania (sprawdzę jak pójdę w okolice pralni).
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
mygosia napisał/a:
Czy szukać wśród konkretnych firm?

Kiedyś szukałem pralki i polecano Boscha. Kupiłem i działa. Z racji przeprowadzek używałem też innych pralek (sterane życiem Beko, ostatnio jakiś niebity Siemens prosto od niemieckiego, bogobojnego emeryta) i wszystkie po prostu działały, podobnież jak ten Bosch.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Enzo napisał/a:
Kiedyś szukałem pralki i polecano Boscha.

Kupiłem i nie działa :evil:
Zaprzyjaźniony serwisant twierdzi, że w obecnych czasach należy kupować najtańszą z pięcioletnim ubezpieczeniem na wszystko.
Ale później stwierdził, że może jeszcze LG trzyma jakość.
Bosch sprawdzony empirycznie, reszta to zasłyszane słowa.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jeśli Bosh, to tylko konkretne modele składane na Niemcy. Reszta nie jest warta ceny.

Parę lat temu kupiliśmy samsunga ecobubla za dużo więcej niż inne podobne konkurencji, ale ta mala przewagę wkładu 8kg. Silnik cichy, tylko woda szumi.
Wirowanie powyżej 1200 obrotów - zbędne. Nasza ma chyba nawet więcej, ale nie korzystamy.
Za to liczba programów i ustawień jest duża. I pralka, co było ważne, dość fajnie wygląda. Tzn. na dzisiaj juz zwyczajnie, ale wówczas jak się z indesita przesiadłem to byl wzorniczy przeskok w XXI w.

WF1802XEC - teraz powinna być tańsza jeśli niezbyt poszaleli z następcami. Polecam. Ma wszystko, czego potrzebna, a nawet więcej. Długo wybierałem. Jedyny mankament to łożyska... teraz chyba nie ma na rynku pralki ładowanej od przodu z rozbieralnym, a nie klejonym bębnem.

Najlepszy wybór to Miele, ale ceny...

 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Mirek napisał/a:
Zaprzyjaźniony serwisant twierdzi, że w obecnych czasach należy kupować najtańszą z pięcioletnim ubezpieczeniem na wszystko.

Dokładnie. Mój dodatkowo ostrzegał przed wszelakimi bajerami. Ja polecam polską Amicę. Części tanie i dostępne (sprawdzone na własnym osobistym przykładzie: łożysko 90 zł, Whirlpool 450 zł). :roll:

 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Mam dorosłego już Whirlpoola. Od ponad 18 lat pierze i ani jednej ustereczki, nawet drobnej. Kiedyś to, panie, robili...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach