er_es  Dołączył: 27 Maj 2009
ggdh napisał/a:
...Patrzylem na typowe ceny Lily Pipes w Polsce i to jest gorzej niz z cenami obiektywow Pentaxa :evil:


Nie miałem do czynienia z tym sprzętem ale wydaje mi się, że można znaleźć lepsze i tańsze rozwiązanie obiegu wody. No chyba, że musi być wszystko z ADA żeby takie akwarium w ogóle się liczyło :)
Nie uważam, że płacenie 600zł za kawałek szklanej rurki jest złe (kwestia grubości portfela i priorytetów) ale ten sprzęt też nie wydaje się idealny. Od dawna jestem gorącym zwolennikiem sumpów i przelewów w postaci komina.
 
amico  Dołączył: 22 Mar 2010
er_es, co do oklejania tylnej szyby to próbowałem tego kiedyś, ale przeszkadzało mi to że patrząc w akwarium okleina w tle była widoczna, po pomalowaniu matową farbą uzyskałem wrażenie głębi na którym mi zależało... A odnośnie zwierzaków w akwarium to miałem w nim krewetki amano i red cherry.

A na ebayu faktycznie można znaleźć szklane rurki Lily Pipe już od około 30zł. Osobiście wolałbym nie mieć w akwarium żadnych rurek:)
 

er_es  Dołączył: 27 Maj 2009
Nie bardzo rozumiem. Pomalowałeś wewnętrzną stronę szyby?
 
amico  Dołączył: 22 Mar 2010
Pomalowałem zewnętrzną stronę czarną farbą, efekt był o wiele lepszy niż moje próby z oklejaniem szyby. Być może to źle robiłem - były widoczne pęcherzyki, a może miałem złą okleinę. Pomalowanie szyby rozwiązało te moje problemy.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
amico, jak się nazywa ta "trawa" ze zdjęć? :-)
 
amico  Dołączył: 22 Mar 2010
Ta drobna trawka to eleocharis acicularis,
wysokie trawki sięgające powierzchni na pierwszym zdjęciu to eleocharis vivipara,
a na drugim zdjęciu w pierwszym planie przebijają się gdzieniegdzie trawki o grubszych listkach - to lilaeopsis brasiliensis.
 

er_es  Dołączył: 27 Maj 2009
amico napisał/a:
Pomalowałem zewnętrzną stronę czarną farbą, efekt był o wiele lepszy niż moje próby z oklejaniem szyby. Być może to źle robiłem - były widoczne pęcherzyki, a może miałem złą okleinę. Pomalowanie szyby rozwiązało te moje problemy.


Nie mam zamiaru przekonywać cię do folii ale napiszę to bo może przyda się komuś innemu.
W firmie reklamowej albo tam gdzie one się zaopatrują kupujemy folię samoprzylepną do wykonywania szyldów, tablic itp. Nie ma znaczenia stopień połysku bo i tak będziemy patrzeć na nią przez szybę. Po docięciu z niewielkim naddatkiem i umyciu szyby akwarium spryskujemy folię i szkło wodą z dodatkiem kilku kropli np. Ludwika. Kładziemy folię na tę mokrą szybę i linijką, kartą kredytową, gumową ściągaczką do wody lub innym podobnym narzędziem wyciskamy wodę spod folii. To zapobiega powstawaniu pęcherzy powietrza. Po wyschnięciu mamy pięknie i równo przyklejone tło. Na ciemnych kolorach mogą się pojawić jasne plamy ale znikną one po kilkunastu godzinach. Pozostaje tylko docięcie brzegów.
W ten sposób można eksperymentować z różnymi kolorami. Ja kiedyś próbowałem z pomarańczowym i byłem dość zadowolony z efektu.
 
amico  Dołączył: 22 Mar 2010
er_es, myślę że gdybym przyklejał folię wg Twojego przepisu byłoby OK. Może kiedyś będę mógł to sprawdzić.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
najlepiej zamiast mieszanek z ludwikiem użyć jakiegoś płynu do mycia szyb z alkoholem, dobrze działa :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach