Jakie zasilanie preferujesz w lustrzankach...
Akumulatorki dedykowane
37% Complete
185 (37%)
Akumulatorki LR6 (popularne paluszki :))
62% Complete
312 (62%)
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
[ANKIETA] Zasilanie naszych lusterek.
Ankieta w związku z tym tematem;
http://manufactura.home.p...67dc1b1f#181089
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ja preferuję LR44 i żądam uwzględnienia tej opcji w ankiecie ;-)
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Kytutr, Ankieta jest nieobowiązkowa, jeśli nie uwzględniłem Twoich preferencji nie musisz głosować :-P ;-)
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Standard - Eneloop R6 i BC700 :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ja nie rozumiem tych opcji. Są jakieś akumulatorki co robią za CR2? Albo za pastylki srebrowe? Bo wybór "paluszki" determiuje gripa, a łażenie wszędzie z Winderem ME II jest średnio praktyczne :-P
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
W jednej LR 44.
W drugiej - 2CR5 [czy jakoś tak]
A w trzeciej Eneloopy + BC900 ;-)

[ Dodano: 2008-01-31, 12:33 ]
Aaaa - a w Zenku nic. I tak światłomierz zepsuty i robi się "na oko" :mrgreen:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
siwyyy77, a jak używam obu na przemian to niby co mam zaznaczyć?
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
tomecki, ale pytanie jest które preferujesz... nie które używasz :evilsmile:

Co do opcji są dwie chyba najpopularniejsze w obecnych lusterkach ;-) ale jak to w życiu bywa wszystkim nie dogodzisz :evilsmile:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
mam k100d.. o wyborze tez decydowalo zasilanie.. jednak jak teraz mysle, to dedykowany akumulator lepszy:
1. jest 1, wiec szybciej go wymienic
2. jest dedykowany, lepiej dostosowany do puchy
3. czasem taniej wychodzi, niz komplet R6
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
dedykowany akumulator ma jeszcze 1 zaletę dużo szybciej się ładuje.
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
dagio napisał/a:
mam k100d.. o wyborze tez decydowalo zasilanie.. jednak jak teraz mysle, to dedykowany akumulator lepszy:
1. jest 1, wiec szybciej go wymienic
2. jest dedykowany, lepiej dostosowany do puchy
3. czasem taniej wychodzi, niz komplet R6


Korzystasz z Sanyo Eneloop?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Tylko akumulator. Zdecydowanie mniej pieprzenia sie.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
eee tam.. przecież to oczywiste, że kadysze będą gloryfikować akumulator dedykowany, a paluszki sobie wszędzie kupie jak mi gdziekolwiek na świecie padną, i ładowarkę kupie wszędzie do nich... jak tak pomyśleć, to przynajmniej jak mi ktoś powie, że na pentaxa mam trudno dostępne akcesoria, to zawsze mogę zasilanie przytoczyć ;-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
olaf, tak korzystam z sanyo eneloop i nie zawsze widzi mi sie noszenie kilkunastu akumulatorow ze soba "tak na wszelki wypadek"

[ Dodano: 2008-01-31, 15:27 ]
Eldred, z tymi paluszkami to nie do końca.. zwykłe mogą nie wydoić, poza woltarzem jest coś takiego jak wydajność prądowa. Nie wiem jak jest w k100d ze zwyklymi, nie wkladalem, ale wiele kompaktow po kilku zdjeciach sie wylacza, prądu brakuje.. nie napięcia
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dagio napisał/a:
ale wiele kompaktow po kilku zdjeciach sie wylacza, prądu brakuje.. nie napięcia


e, no c o ty , na całym świecie kupisz. jeden komplet na 2-3 zdjęcia albo pół zdjęcia z lampą.
kupisz w bangoku 100 kompletów i masz 200-300 zdjęć!
:-P
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
dagio napisał/a:
wiele kompaktow po kilku zdjeciach sie wylacza, prądu brakuje

W sytuacjach kryzysowych C5050Z na alkalicznych R6 pstryka aż miło. Ale na alkalicznych - zwykłych z zasady nie kupuję. Zreszta kasetkę też z początku próbowałem na alkalicznych R6 i nie było najgorzej. Skoro dali je w komplecie, to co miałem z nimi zrobić... :-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ja mówię także tylko i wyłącznie o alkalicznych, po za tym to używam akumulatorków sony NI-MH 2700mAh, i ich wydajność wystarcza mi w zupełności, na dworze nie używam za często lampy, a ostatnio jest taka pogoda, że mniej pstrykam i wystarczają mi nie raz na 2 tygodnie.
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
dagio napisał/a:
olaf, tak korzystam z sanyo eneloop i nie zawsze widzi mi sie noszenie kilkunastu akumulatorow ze soba "tak na wszelki wypadek"


Ja nie czuje takiego stresu. Na nowych (oryginalnie naladowanych) eneloop'ach poszlo - no, az nie pamietam dokladnie - z 500-600 zdjec (bez lampy rzecz jasna), a potem ladowalem je na wszelki wypadek, wlasnie zeby nie nosic zbyt duzo zapasowych.

Zasilanie w K200D jest podobno poprawione. To spodziewam sie, ze przy stosowaniu eneloop'ow bedzie mozna zrobic z 1000klatek, no a z gripem, czyli drugim kompletem AA, to chyba z 2 tysiace zdjec. Na moje potrzeby to HOHO! A te baterio/akumulatorki sie nie rozladowuja, wiec jak raz wlozysz, to mozesz korzystac nie dniami, nie tygodniami, ale miesiacami.

A jak mimo wszystko "zabraknie pradu" to komplecik bateryjek alkalicznych jest w kazdym kiosku.

:-)
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
Wszystko zależy od tego, jakie kto ma potrzeby. Ja wolę paluszki, bo są powszechniej dostępne, niż gniazdka z prądem do dedykowanego akumulatorka (no i ładowarka to dodatkowy klamot w torbie).

Przykład.
Ostatni urlop. Dwa tygodnie w szuwarach na Jezioraku, tak daleko od "cywilizacji", jak tylko się dało (dwa albo trzy razy wypady po chleb). Akumulator w Ixusie zemdlał po tygodniu, a w kasetce tylko wymieniałam eneloopy, a jakby ich zabrakło, to
olaf napisał/a:
komplecik bateryjek alkalicznych jest w kazdym kiosku.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Anno napisał/a:
a w kasetce tylko wymieniałam eneloopy, a jakby ich zabrakło, to

A jest jakis problem ze zmiana akumulatorow? Dla mnie to to samo, z ta roznica, ze mam wszystko w jednym kawalku, a nie w 4.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach