Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
k33l napisał/a:

Dlatego nie ma na niej problemów z kartami SDHC bo obsługuje je od razu z pudełka.


uhum a K200D nie i potrzebował update :-P
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Nie jest taki Super widocznie :mrgreen:
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
co do tych auto sugestii, to tak to już jest z pentaxowcami, mi się wydaje że aF szybciej chodzi i robi lepsze zdjęcia jak ładnie ją wyczyszczę szmatką i ściereczkami do czyszczenia wilgotnymi. Swoją drogą ja mialem problemy z niektórymi kartami wiec dobrze ze to poprawili ;-) .
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
TomaSzSz napisał/a:
Swoją drogą ja mialem problemy z niektórymi kartami

Może wystarczy wyczyścić ściereczką styczki? ;P
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
izbkp, Niestety to nie pomagało, i raczej to nie była wina konkretnie mego korpusu.
 

wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
żeby coś nie spitolić wolę zapytać
po rozpakowaniu pliku do K200D otrzymuję dwa pliki

readme.txt : this document
i
fwdc184b.bin : Firmware

drugi plik jest jako ikonka (kartka z zagiętym rogiem) czyli jako plik nie obsługiwany przez komputer czy tak to ma wyglądać i aparat sobie ten plik otworzy
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
wufel napisał/a:
tak to ma wyglądać i aparat sobie ten plik otworzy

Tak
 

wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
dzięki
no to do roboty :-)
 
brykiet  Dołączyła: 24 Kwi 2009
:-D

Podziękowanie od mojego K200D.
Przeczytałam wątek, zainstalowałam, wszystko działa :lol:

Alyjen,

"k33l napisał/a:

Dlatego nie ma na niej problemów z kartami SDHC bo obsługuje je od razu z pudełka.


uhum a K200D nie i potrzebował update :-P "

Mój K200D od momentu zakupu obsługiwał mi Lexary 4GB SDHC szt. 3 - na zmianę ;-) - czy to dlatego, że stosunkowo mała pojemność?
 
mirekw11  Dołączył: 09 Lis 2008
brykiet napisał/a:
Mój K200D od momentu zakupu obsługiwał mi Lexary 4GB SDHC szt. 3 - na zmianę ;-) - czy to dlatego, że stosunkowo mała pojemność?


W instrukcji K200D (str. 41) jasno jest napisane jaki typ kart jest obsługiwany.
Skoro pisze, że obsługuje SDHC, to jaki problem :-P
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Mój K200d też obsługiwał, aczkolwiek z kartami 16GB zamulał przy starcie o ok 1,5 sec. a i czasem wariował przy pracy z lampą i migał symbol ilości wolnych zdjęć, i trzeba było resetować aparat. ale jak mówiłem to tylko z kartą 16G.
 
brykiet  Dołączyła: 24 Kwi 2009
mirekw11 napisał/a:
brykiet napisał/a:
Mój K200D od momentu zakupu obsługiwał mi Lexary 4GB SDHC szt. 3 - na zmianę ;-) - czy to dlatego, że stosunkowo mała pojemność?


W instrukcji K200D (str. 41) jasno jest napisane jaki typ kart jest obsługiwany.
Skoro pisze, że obsługuje SDHC, to jaki problem :-P


mirekw11
Może przeczytaj dokładnie, dlaczego pytałam o obsługę kart SDHC.

O K100D Super:

"... nie ma na niej problemów z kartami SDHC bo obsługuje je od razu z pudełka".

i odpowiedź Alyjena:

"uhum a K200D nie i potrzebował update :-P "


A problemem, jak napisał TomaSzSz, mogła być obsługiwana pojemność karty, a nie to, czy jest SD czy SDHC :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
brykiet, ale przecież Alyjen żartował
 
brykiet  Dołączyła: 24 Kwi 2009
:oops:

Ale z dużymi pojemnościami było trochę zachodu :-( ;-)
 
remiczek83  Dołączył: 08 Mar 2010
Aktualizacja firmware w K200D V1,01
Witam, chciałbym podzielić się spostrzeżeniami na temat aktualizacji softu k200D. Pierwsze co to chcę podkreślić że żadnych problemów z korpusem nigdy nie miałem, no może to że ten nieszczęsny wskaźnik napięcia accu czasem wariuję ale aparat nigdy mi się nie wyłączył na naładowanych ogniwach choć czasem pokazywał połowę baterii. (używam jeszcze grippa).
No ale skoro firma coś poprawiła w oprogramowaniu to czemu nie?? Więc postanowiłem że pobiorę i zainstaluje to do swojej puchy. Aktualizacja ma niby poprawić współpracę z kartami sdhc.
Po aktualizacji aparat włączył się normalnie, w ustawieniach nic się nie zmieniło. Myślałem że może coś się też zmieni z tym wskaźnikiem napięcia ale chyba wszystko po staremu, czyli raz pokazuje połowę a raz pełną baterię. Po zrobieniu kilkunastu zdjęć jakie było moje zdziwienie jak na ekranie pojawił się komunikat "aparat nie może otworzyć tego zdjęcia" ???!@@$$
Miała być poprawiona współpraca z kartami SDHC a tu nagle taki komunikat który może jak sobie przypominam z rok temu z raz miałem???
trochę to dla mnie dziwne. Karta jaką używam to KINGSTON 4 Gb SDHC.
zobaczę jak to będzie w praktyce... na razie tyle moich spostrzeżeń....
Piszcie jak to działa u was
 

hetobe  Dołączył: 26 Lut 2009
Wczoraj w nocy zainstalowałem aktualizację do mojego k200d, ale już nie miałem siły się bawić, późno było.
Rano połapałem ostrość w każdym kącie pokoju i łapał natychmiast.
Bzzz pip (a nie jak wczesćniej bzzz bzzz bzzz pip).

No ale nic, pojechałem na miasto przetestować i na 219 zdjęć, 99% to zdjęcia ostre i szybkie ustawienie ostrości za każdym razem.

Także i ja potwierdzam że coś ulepszyli z AF :)
Cieszę się ja i mój Pentaxik :D
 
raf  Dołączył: 21 Maj 2008
przed aktualizacją (k10d) przetestowałem szybkość AF na trzech obiektywach; następnie aktualizacja z 1.30 do 1.31 i ponowne testy szybkości AF; nie istotnej/zauważalnej różnicy.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Muszę zmolestować kumpla i porównam dwie K200D przed i po.
Jutro pewnie wyniki, może jakieś widjo :idea:
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
JackDeJack napisał/a:
Muszę zmolestować kumpla


JackDeJack

...no co Ty? Ten teges?
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
U mnie nie ma różnicy bo i być nie mogło.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach