redman33  Dołączył: 21 Mar 2010
Kłopot z firmware k200d
martino napisał/a:
Geeker84,plik na kartę,producent zaleca czystą sformatowaną,odpalasz puszkę naciskając MENU,system wyświetli wersję starego i nowego firmware,potwierdzasz wybór nowego,wsio.


A u mnie przeniosłem na kartę PACZUSZKĘ i klikam i nic. Wypakowało Menu, ale tu wszystkie opcje są zablokowane... Wypakowało tylko : redme i FWDC184B... i tyle... Czy to wszystko ?

I jeszcze jak w aparacie sprawdzić jaki mam aktualnie firmware ?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
redman33 napisał/a:
I jeszcze jak w aparacie sprawdzić jaki mam aktualnie firmware ?
Z wciśniętym Menu włączyć aparat
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
redman33 napisał/a:
A u mnie przeniosłem na kartę PACZUSZKĘ i klikam i nic.

Na kartę trzeba skopiować FWDC184B... , przeczytać o tym można w wypakowanym readme.txt.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
redman33, jeżeli znasz angielski, to w pliku readme wszystko krok po kroku jest opisane. Sprawdzałeś???
 

emce  Dołączył: 13 Sty 2009
Muszę przyznać, że od dawna mnie na forum nie było... Jakoś to wszystko zaprzepaściłem, ale powracam na dobrą stronę mocy... Informacje jakie podajecie nt. AF dla mnie są rewelacyjne i mam nadzieję, że to wszystko się rzeczywiście poprawi. Dzisiejsze popołudnie rezerwuje dla mnie i mojej puchy :-)
 
redman33  Dołączył: 21 Mar 2010
I już wszystko jadsne :mrgreen: Dziękuje :-D
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
emce napisał/a:
Informacje jakie podajecie nt. AF dla mnie są rewelacyjne i mam nadzieję, że to wszystko się rzeczywiście poprawi.

Z moich aktualnych obserwacji wynika jedno - pogłoski o poprawie AF są całkowicie nieuzasadnione. Nie jest ani lepiej, ani gorzej :->
 

emce  Dołączył: 13 Sty 2009
komtur napisał/a:
emce napisał/a:
Informacje jakie podajecie nt. AF dla mnie są rewelacyjne i mam nadzieję, że to wszystko się rzeczywiście poprawi.

Z moich aktualnych obserwacji wynika jedno - pogłoski o poprawie AF są całkowicie nieuzasadnione. Nie jest ani lepiej, ani gorzej :->

No i już jestem po popołudniowych zabawach z kasetką. Z przykrością muszę stwierdzić, że i na kitowym szkiełku i na sigmie nie zauważyłem różnic - przynajmniej w pomieszczeniu :( trochę szkoda, bo miałem cichą nadzieję, że rzeczywiście się to udało poprawić.
Mimo wszystko wracam do focenia i regeneruje siły
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Wrzuciłem filmiki.
http://jackdejack.pentax.org.pl/AF_TEST/
Jedna z puszek przed upgrejdem ;-)
Sorki za jakość ale nie mam sprzętu do takich robót.
Ocena po waszej stronie.
 
Berrt  Dołączył: 20 Cze 2009
Takie może głupie pytanie, ale czy ktoś próbował, a jeśli tak to z jakim skutkiem wgrać firmware z Pentaxa K20D do Samsunga GX20?
Nie zanosi się pewnie aby Samsung dalej rozwijał ten FW.
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Berrt, raczej nie uda się wgrać tak tego firmware... Pewnie uszkodzisz przez to aparat.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Berrt napisał/a:
czy ktoś próbował, a jeśli tak to z jakim skutkiem wgrać firmware z Pentaxa K20D do Samsunga GX20?

Jak to stwierdził Janusz Gdula, raczej się nie uda. A powiedziałbym nawet - na pewno się nie uda. Jeśli nawet udałoby się wtłoczyć ten FW z K20D do GX20, to _na pewno_ spowodujesz, że aparat przestanie działać prawidłowo...
 
luk1217
[Usunięty]
U mnie na k10d jest zauważalna róźnia na kicie, zmieniałem firmawre z 1.3 na 1.31
pobrałem tu: http://www.pentax.jp/engl...tal/k10d_s.html
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
JackDeJack, co to za matówka w Twoim wizjerze (ładna) ? Ale szkło f/2.8, prawda ?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Matówka od FocusingScreen, K3 Grid - chyba byłem pierwszy w kraju który miał tą matówkę w DSLR, a na pewno przetarłem szlak userom pentaxa - jakąś prowizję powinienem dostać :-P

Szkiełko f/2.8
Jak kupujesz lustrzankę to wpierw chcesz długiego zuma, potem coś szerokiego, a potem niezależnie od ogniskowej tylko światło się liczy :idea:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
JackDeJack napisał/a:
Jak kupujesz lustrzankę to wpierw chcesz długiego zuma, potem coś szerokiego, a potem niezależnie od ogniskowej tylko światło się liczy
To powinno się w stopce znaleźć, ale nie mam tyle miejsca :-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
fotonyf napisał/a:
To powinno się w stopce znaleźć
Takie tam życiowe mądrości :-P
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
w stopce jak w stopce, ale w cytatach tygodnia na pewno... ;-)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Jakby ktoś przygotował na któryś wieczór na PDD taki zestaw tekstów podobnych jak JackDeJack-a...
 

Gall  Dołączył: 15 Mar 2010
JackDeJack napisał/a:

Jak kupujesz lustrzankę to wpierw chcesz długiego zuma, potem coś szerokiego, a potem niezależnie od ogniskowej tylko światło się liczy :idea:

Kurna to czemu mnie szerokości przede wszystkim brakuje? U mnie się to nie sprawdza, chciałbym najpierw coś szerokiego (10-20 albo podobnie). Tylko te ceny... Na razie mnie nie stać. A światło dobre to swoją drogą - jakoś tak bardziej mi się podobają moje zdjęcia z heliosika niż z kita ;) Jakby to było z odpowiednio lepszym światłem?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach