majpitek  Dołączył: 14 Gru 2008
makak
Dzięki wielkie@
Wczoraj i dziś sobie pofociłem..... i muszę przemyśleć temat.
Pozdrawiam@
 
ochotnik  Dołączył: 11 Lis 2009
Witam. Natrafiłem dzisiaj na ten wątek i mam parę pytań do was odnośnie wgrywania nowego softu do naszych aparacików ;-)

1.-- jak to się ma do gwarancji??
2.-- czy jeśli wgram nowy soft z tej stronki http://www.pentax.jp/engl...al/k200d_s.html będę miał w menu do wyboru nasz ojczysty język??

Pozdrawiam :-D
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
ochotnik, skoro chcesz wgrywać soft do K200D to wnioskuję że masz k200d, a k200d nawet na firmware 1.00 posiadał spolszczone menu.
 
irbiss  Dołączył: 08 Kwi 2009
Dwa dni temu wgrywałem najnowsze oprogramowanie do k200d. Wszystko jest banalnie proste. Po aktualizacji ustawienia pozostają bez zmian, w tym i język. Najnowsza poprawka dotyczy poprawy zapisu na niektórych kartach SDHC.

Pozdrawiam ;-)
 
ochotnik  Dołączył: 11 Lis 2009
tak mam k200d i mam stary soft 1.00 chciałbym wgrać ten z tej stronki ale wolałem zapytać innych użytkowników a nie wiesz jak takie aktualizowanie softu ma się do gwarancji?? :-|
 
irbiss  Dołączył: 08 Kwi 2009
Gwarancja zostaje nienaruszona, ponieważ jest to oficjalny update. Gdyby poprawkę "gotował" ktoś we własnym zakresie, wtedy masz po gwarancji. W tym przypadku wszystko pozostaje bez zmian.
 
ochotnik  Dołączył: 11 Lis 2009
Dzięki irbiss :-B a powiedz mi zauważyłeś jakąś znaczną poprawę w działaniu swojej k200 jak to nie którzy opisują chodzi mi o szybsze łapanie ostrości i w ogóle ??
 
irbiss  Dołączył: 08 Kwi 2009
Na dzień dzisiejszy nie, nie zwróciłem nawet na to uwagi, a więc skoro nie zwróciłem uwagi, to znaczy, że nie ma jakiś poważnych zmian. :-D Tak jak piszą na stronie Pentax'a: zmiana dotyczy SDHC. Zawsze warto mieć najnowsze oprogramowanie, także tak czy siak polecam.
 
JackW  Dołączył: 08 Lip 2009
Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów instalował do K-mki firmware 1.11. Na czym polega stabilizacja zapisu na kartach SDHC. Właśnie kupiłem sobie kartę SanDisk SDHC 4GB Extreme HD Video class 6. Aparat ją rozpoznaje. Czy warto więc aktualizować oprogramowanie. Tak w ogóle to mam jeszcze w aparacie wersję 1.00 i nie wiem czy wgrywać nowe. Była jeszcze 1.10 z filtrami cyfrowymi, których nie używam. Czy, któraś z tych wersji wnosi coś istotnego dla polepszenia standartowych czynności aparatu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do każdego pliku firmware jest dołączony opis najistotniejszych zmian. Oprócz tego zawsze jest trochę nieudokumentowanych poprawek.
 
JackW  Dołączył: 08 Lip 2009
Czyli, mimo wszystko, warto aktualizować.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Nie bardzo, jak pokazuje mój przykład z poprzedniej strony. Nie wiadomo co oprócz oficjalnych poprawek zostało przemycone w firmware, ale odkąd wgrałem najnowszy, zwariował mi pomiar światła.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Twój problem jest specyficzny bo dotyczy współpracy z obiektywami, które nie były dedykowane do cyfry.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
W instrukcji nie znalazłem słowa o zakazie używania obiektywów FA, a nawet wręcz przeciwnie :mrgreen:
A poważnie - wcześniej nie miałem takich problemów ani z DA ani z FA. Coś mnie podkusiło no i mam za swoje.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przypuszczam, że dopadł Cię niekorzystny zwrot okoliczności.
Zapewne nie jesteś jedyny aktualizujący kadyszkę i używający FA ale nikt inny na razie nie pisał u nas o takich problemach.

[ Dodano: 2010-06-27, 22:13 ]
Przy okazji, ciekawy egzemplarz masz na dole stopki.
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
michal5150, zawsze możesz wpaść na spotkanie i porównać z innymi aparatami. Jest kilka K10D.
Więcej informacji tutaj http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=20912 Każda druga sobota miesiąca w knajpie GAMA na Stokrotek w Opolu.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Dzięki za info. Wpadnę.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Jaką masz matówkę ?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Hand made ;-) Cięta z me-super. Ale to nie ona jest przyczyną problemów. Wcześniej też była zainstalowana, i z 1.30 takich problemów z przepalaniem nie było. Chociaż, może spróbuję włożyć oryginalną i zobaczę czy coś się zmieni.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
To ona jest winna :) (tak myślę) miałem tak identycznie z pentax f 35-70 i matówką samoróbka. Załóż oryginał i sprawdź co się dzieje ;) i było nie zależne od firmware.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach