negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
czy to możliwe żeby po updacie z 1.1 do 1.31 w k10d z obiektywem FA50 powiększył się BF? wczesniej nie zauważyłem żadnych objawów (nie robiłem testów ale nigdy nie narzekałem na ostrość) a dzisiaj zrobiłem aktualizacje i BF jest taki, że na tylnim ekranie widać prawie bez powiekszania ;(
 

myotis  Dołączył: 04 Paź 2009
negocjatorek - mi w k20D nagle zaczął łapać FF :(. Coś jest na rzeczy?
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
miałem 1.30, teraz mam 1.31
różnicy nie widzę

BF czy FF nie szukam, bo szkoda oczów ;-) a jak jest ciemno to nie robię fotek :evilsmile:
 

kobras  Dołączył: 28 Sty 2010
sorki ale nie wiem gdzie szukać ...czy ktoś może powiedziec co zawierała fabryczna płyta CD do K10 bo posiałem i nie pamiętam :oops:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zapewne PPL oraz instrukcję obsługi.
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
myotis, nie wiem, ja nagrałem na kartę modset i przestało mnie to przejmować.
 
JackW  Dołączył: 08 Lip 2009
Wreszcie zdecydowałem się na wgranie nowego firmware do K-mki. Dzisiaj zauważyłem nierówną pracę wbudowanej lampy błyskowej. Ten sam motyw, jednakowy czas i przesłona i jedno zdjęcie ciemniejsze, drugie jaśniejsze. Może coś poprawi. Niejasne jest dla mnie formatowanie karty. Czy formatujemy w komputerze czy w aparacie, a może tylko usuwamy w komputerze foldery i wgrywamy plik aktualizacji? Napiszcie jak to robiliście.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
JackW, czy lampa na pewno odpaliła ? Może po prostu nie zdążyła się naładować, a w menu masz wyłączoną opcję blokady spustu w takiej sytuacji ?
 
JackW  Dołączył: 08 Lip 2009
Prędzej stawiam na nierówne ładowanie kondensatora. Dosyć długo nie używałem lampy. Pamiętam, że dawniej po dłuższym nie używaniu lampy błyskowej trzeba było wpierw uformować kondensatory. Firmware jednak, tak sobie myślę, wgram nowe. Być może są w nim poprawione różne błędy nawet te nie ujawnione.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
JackW napisał/a:
Pamiętam, że dawniej po dłuższym nie używaniu lampy błyskowej trzeba było wpierw uformować kondensatory.

W obecnych lampach też zalecają formowanie kondensatorów raz na 3 miesiące.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
I znów, dzięki forum dowiaduję się kolejnej ciekawostki... :oops:
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
plwk napisał/a:
formowanie kondensatorów

A jak to to się robi ? :->
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trzeba po prostu włączyć lampę na kilka godzin.
 
JackW  Dołączył: 08 Lip 2009
Ja robiłem to w ten sposób. Na kilkadziesiąt minut włączałem lampę na ładowanie. Sama się doładowywała. Cały czas lampka kontrolna pokazywała naładowanie. Co jakiś czas lampę wyzwalałem ręcznie. Po kilku cyklach było OK. Nie wiem jak to teraz wygląda ze współczesnymi lampami?
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
aaa, dzieki ;)
 
JackW  Dołączył: 08 Lip 2009
No, poszło. Podpowiedzi nie dostałem – czyżby nikt nie ulepszał K-mki? . Zrobiłem więc tak. Kartę zformatowałem w aparacie. Włożyłem do czytnika i podłączyłem do komputera. Usunąłem folder główny utworzony przez aparat. Chyba niepotrzebnie bo przy usuwaniu późniejszym pliku .BIN stwierdziłem, że jest ponownie na karcie. Wgrałem na kartę plik .BIN. Dalej według instrukcji. Miałem trochę stracha. Szczególnie po przeczytaniu historii z K-7. Na pierwszy rzut oka widzę zmianę słuchową w pracy obiektywu w czasie ostrzenia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach