opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
volender napisał/a:
Ja bym się pokusił o zabieg dla K10, ale od 1.3 łatwe wchodzenie do debug mode się skończyło :|

a potem znów się zaczęło, dzięki projektowi deasemblacji firmwareu ;-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Czy to na pewno strona Asahi Pentax ? Bo może się okazać, że po aktualizacji będą wychodzić tylko "różowe" zdjęcia.
A z Ruskim Programem działa (debug mode) ?

 

Nicze  Dołączył: 09 Paź 2008
To ja się dołączę do zbiorowej halucynacji ;-)

Update Firmware zrobiłem w mojej KaDyszce wczoraj niedługo po ukazaniu się linków do nich. Pomyślałem, że po coś to Hoya wypuszcza wiec zainstaluję. Po operacji włączyłem aparat żeby zobaczyć czy wszystko z nim ok.

I wydało mi się, że faktycznie na słoiku FA 50mm 1.4 jest tak jakby szybsze potwierdzenie, łapałem w dobrym świetle na kontrastowych przedmiotach z małych odległości tylko na centralnym czujniku i klika razy dojechał i "pik" bez doostrzania :shock: , oczywiście dalej często doostrza ale jednak chyba mniej wiec wydaje mi się, że coś jest na rzeczy :-) a mam ten zestaw już chyba ze 2 lata.

Na początku zgoniłem moje odczucia na efekt placebo :-) a tu dziś na forum podobne doniesienia :-) .

Żeby nie było - af do takich zdjęć jakie robię jest aż nadto a często mogłoby go nie być :-) .

Może jeszcze się przyda informacja, że po Update do 1.31, Debug Mode, do którego wchodzę za pomocą ruskiego programu działa tak samo, wszystko jest w porządku, na wszelki wypadek go tylko wyłączyłem (Disabled) przed całą procedurą, teraz znowu mam na stałe włączony.

Pozdrawiam zbiorowych halucynatyków :-)

[ Dodano: 2010-04-23, 15:08 ]
PK, dopiero po wysłaniu posta zobaczyłem, że pytasz o Debug Mode i ruski program :-)

Nie tylko zbiorowa halucynacja ale i tez elementy telepatii :mrgreen:

:-B

 

Ślimak  Dołączył: 03 Lip 2008
Na forum dpreview twierdzą że w K10D dalej można wejść do menu serwisowego poprzez plik MODSET.TXT http://forums.dpreview.co...essage=35133375
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
A ja mam na odwrót. Z FA50 to w ogóle ostrzy niewiadomo gdzie i na czym. Zrobiłem upgrade z 1.0 na 1.11 i chyba, jak to mówią, lepsze jest wrogiem dobrego, bo dotąd rzadko marudziłem na AF. Jak zrobić downgrade? Tak samo? :mrgreen:

 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
ja proponuje żeby wszyscy tak nie robili tego abdejta co by można np na PPD skonfrontować tą szybkość AF :mrgreen:
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
ulro, downgrade? Gdzieś czytałem na pentaxforums, że ktoś nawet robił. O ile to możliwe, puszka pozwoli, to powinno się odbywać tak samo.
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
Na czubku gruszki nr 9 nie łapał ostrości. Na razie dam mu (temu firmware'u) jeszcze jedną szansę i wezmę go w plener, bo może z jakąś ładną dziewczyną lepiej sobie poradzi ;-)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
ulro, a masz jakiś starszy firmware w pliku? Bo bez tego z downgrade'm ani rusz...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
SeizeThePicture, nie ma tak łatwo - aparat nie wgra ci starszego FW

jak wyszło 1.3 do k10d i zablokowało na ładnych parę miesięcy możliwość wejścia do DebugMode, to ktoś wypuścił zmodowaną wersję FW 1.11, która przedstawiała się jako 1.3, potem z tego oszukanego 1.3@1.11 można było dopiero zrobić downgrade do oficjalnego 1.11
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Ciekawe czy do Samów też coś wypuszczą?
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Dokonało się,upgrade zrobione.
Faktycznie,długi kit jakby mniej szuka,a może to wiosna,cieplej lepsze światło,zobaczymy.
Natomiast myślałem,że coś się polepszy miedzy puszką i A50/1.7,miałem nadzieję na pojawienie się af,albo coś w tym rodzaju,wielkie rozczarowanie ;-)
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Hmm... z debug mode mi chodziło o możliwość jego włączania/wyłączania przez kombinację klawiszy przy uruchamianiu apratu.
Jednak imo najbardziej poręczny sposób, w porównaniu do programu, lub specjalnego pliku na karcie ;) .

(chyba, że coś przegapiłem, i klawiszami też można wejść do D/M) :roll:
(tzn. D/M by nie przeszkadzało na codzień, gdyby nie na stałe podświetlany ekran).
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Panowie ale tam niema ani pół słowa o poprawie AF w opisie ? czy mi sie wydaje ?
 

Nicze  Dołączył: 09 Paź 2008
xolox, nie ma, nie ma :-)

Dlatego się zastanawiam czy to nie aby autosugestia :-) Choć z drugiej strony znam swoją KaDyszke od dwóch lat i mi się wydaje, że jest jakoś inaczej - lepiej(?) a było to wczoraj pierwsze wrażenie zaraz po upgrade, bez czytania tutejszych postów.

Z koncertu życzeń to chciałbym jeszcze mieć normalną korekcję af w menu z możliwością zapamiętania jej dla kilku obiektywów (choć 3 - 5) no i może jeszcze możliwość korekcji CA niektórych obiektywów jak to chyba dodano dla FA Ltd w K7 wersji Silver(?).
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
volender napisał/a:
(chyba, że coś przegapiłem, i klawiszami też można wejść do D/M) :roll:
(tzn. D/M by nie przeszkadzało na codzień, gdyby nie na stałe podświetlany ekran).
Przejrzyj ten fragment wątku.
Uwentualnie trochę w tył, trochę w przód ;-) .
 
Karol Popik  Dołączył: 29 Sie 2008
Coś musi chyba w tym być, po aktualizacji firmware k200d zaczął ustawiać ostrość o wiele szybciej. Zamiast przejeżdżać całą skalę i robić 3 poprawki, kręci pierścieniem od razu w odpowiednie miejsce lub robi jedną poprawkę, która i tak mieści się w głębi ostrości. Całość zajmuje mu jakieś 0.3 sekundy i to w pomieszczeniach! :shock:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Halucynacja, lub tzw. pobożne życzenia. :mrgreen: Wgrałem nowy firmware do K200. Żadnej różnicy nie widzę i nie słyszę. Sprawdzałem kita krótkiego i długiego, Sigmę 30, FA43 i dwa Limitedy (21 i 40).Na Samyangu 85 różnicy w AF także nie stwierdziłem :-P . Wbrew sugestiom Pentagrama, matryca także się nie zwiększyła. 8-)
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
Czy ktoś biegły w angielskim napisałby instrukcję postępowania upgrade-u?
Może to wgram (skoro podobno coś na + z AF), ale nie jestem pewny czy wszystko dobrze zrozumiałem z linka na stronie a nie mam zamiaru czegoś sknocić.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
joker333 napisał/a:
ja proponuje żeby wszyscy tak nie robili tego abdejta co by można np na PPD skonfrontować tą szybkość AF


Ja na pewno nie będę odrazu upgradował, bo mi sie nie chce. Wersję 1.30 wgrałem chyba dopiero w tym tygodniu (jak Sylwiusz napisał że będa Sigmy na PPD).
Na PPD można będzie porównać...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach