modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
komtur napisał/a:
Eneloopy i Panasonic Infinium to jednak nie jest to samo. Świeżo naładowany komplet Infinium nie pozwolił na uruchomienie upgrade. Eneloopy - bez problemu.

To coś chyba skopane te "panasłoniki" ;)
Mam zarówno Eneloopy jak i Infinium i w K200D różnic między nimi nie zauważałem...
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Sugeruję, żeby oficjalnie potwierdzić polepszenie szybkości Af w pentaksach po aktualizacji firmware- zwiększy się liczba użytkowników zadowolonych ze sprzętu.
Może tak:
Przeprowadziłem próby na tablicach testowych. K10 z kitem z firmware 1,3- w trybie Af-S przed 0,8s; po aktualizacji do 1,31 - 0,6s
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
modrzew napisał/a:
Mam zarówno Eneloopy jak i Infinium i w K200D różnic między nimi nie zauważałem...

W normalnym użytkowaniu też nie zauważyłem. Ale na Infinium aparat odmówił wykonania upgrade ;-) Właśnie dlatego zwróciłem na to uwagę.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
melduję że update w k-m zrobione, z AF nie widzę różnicy (jak nie ostrzył na białą ścianę tak nie ostrzy :-P ), ale tu mam dopiero 1,11 - jak się doczekam 1,31 to napewo się poprawi :evilsmile:
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
modrzew napisał/a:
To coś chyba skopane te "panasłoniki" ;)

Nikt nie twierdzi, że Eneloop to to samo co Infinium. Zachowują się IMO poodbnie, ale i tak się różnią. Mój Kiks na Eneloopach świeżo załadowanych od razu widzi że są FULL pełne. A na świeżo załadowanym komplecie Infinium musi je trochę popróbować, zanim stwierdzi że są FULL.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
czyli kusicie żebym machnął sobie 1.31 w k10d :)

w chwili wolnej uczynię to i napiwszę swoje odczucia
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
PK napisał/a:
Nie wytrzymałem- zaktualizowałem. Nie wiem czy w K10 jest szybciej, ale na pewno inaczej- zamiast: bzyyt-bzyyt-zy-zy-zy słychać: bzyyyyt-bzyyyyt-zy ;-)

O, to i dźwięk af zmienili? Może w następnym upgrade będzie można własną mp3 wstawić? Naciskasz spust, a tu leci "nie działa mi af..." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Swoją drogą dziwne, że chciało im się np. w K20d (czyli modelu nie produkowanym) wprowadzać tylko jedną, tak nie znaczącą zmianę.
 
mirekw11  Dołączył: 09 Lis 2008
Cytat
Swoją drogą dziwne, że chciało im się np. w K20d (czyli modelu nie produkowanym) wprowadzać tylko jedną, tak nie znaczącą zmianę.

Bo to przecież solidna firma jest :mrgreen:
O k200d też myślałem, że zapomnieli zupełnie, a tu taka niespodzianka :-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Raven, grunt to dobre nastawienie- jak sobie wmówisz, że Af się poprawił to będzie Ci się zdawać, że jest lepiej => staniesz się szczęśliwszy, i to jak niskim kosztem :-P .
Swoją drogą, może by zrobić ankietę "czy po aktualizacji poprawił się AF w Twojej puszce ?"
[edycja]
w literaturze anglosaskiej zwie się to "post-updating-firmware-af-improve-syndrom" (PUFAIS)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Tak jest - u mnie w k200d po update AF działa 3 razy lepiej niż w Nikonie D700 ;P
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
A ja poczekam, aż Eneloopy będą już prawie całkiem zdechłe i wtedy zrobię eksperyment w łazience :-> Przynajmniej będę wiedział jak wpływa poziom naładowania akumulatorów na zachowanie AF.

A co do 3x szybszego działania AF w stosunku do D700, to radzę się wyposażyć w rękawice i okulary ochronne, bo konstrukcje obiektywów mogą nie wytrzymać i siła odśrodkowa zrobi swoje... ;-)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
komtur, ... bo szybkość AF to stan umysłu użytkownika a nie cecha sprzętowa aparatu ;P
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
izbkp napisał/a:
bo szybkość AF to stan umysłu użytkownika a nie cecha sprzętowa aparatu
:-B cytat tygodnia
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Szczerze mówiąc, dla mnie szybkość AF ma drugorzędne znaczenie ważne, żeby "wtrafiał". No ale na aktualizację do Samtaxa jeszcze poczekam, o ile takowa się pojawi, a wszystko wskazuje na to, że nie.
 

ziemo  Dołączył: 28 Gru 2008
Mój stan umysłu a bardziej słuchu zarówno przed jak i po (k20+FA50) wskazuje "bzzzzzzzzz - tr - tr - bip" w tych samych średnio dobrych warunkach. Mogli choć o jedno "tr" poprawić :-/
 

igorek912  Dołączył: 27 Kwi 2010
a do k100d super gdzie aktualizować soft? i czy da radę sprawdzić jaką mam wersję?
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Do K100D Super nie ma nowego softu bo to super sprzęt i nie trzeba poprawiać :D
Co do sprawdzenia to przytrzymaj MENU przy włączaniu aparatu, ukaże się wtedy dumny napis 1.00 :D
 

igorek912  Dołączył: 27 Kwi 2010
potwierdzam, też mam 1.0, ale czytałem że jest wersja 1,3 czy 1,03 wspiera obiektyw ultradźwiękowe i ma różne bajery. Gdzie można zassać takową? Dzięki, pentax k100d jest super, choć leciwy:)

pomyłka, nie ma firmware do super aparatu, rzeczywiście jest taki super:) szkoda, że nie dopieszczają starszych pentaxiarzy, mogliby się pobawić troszkę z firmware. No cóż może czas na wymianę puchy?

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
K100D Super w wersji firmware 1.0 obsługuje SDM - sprawdzone organoleptycznie.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Po prostu kasetka ma wszytko co może mieć, obsługuje sprzętowo wszystko i w firmware jest to odpowiednio zaprogramowane, kasetka super wyszła po tym jak poprawiono zwykłą kasetkę i firmware ma już dopieszczony na maksa możliwości puszki.
Dlatego nie ma na niej problemów z kartami SDHC bo obsługuje je od razu z pudełka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach