dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
StreetPhoto i filtry
Witam,

Zamierzam w najbliższym czasie popełnić kilka rolek APX100 przy fotografii typu streetphoto czy do tego typu zdjęć stosujecie jakieś filtry?
Do głowy przyszedł mi pomarańczowy i w niektórych sytuacjach polar, tyle że jak wiadomo w tego typu fotografii nie ma czasu na żonglowanie filtrami… czy nakręcić pomarańczowy (lub czerwony) czy może dać sobie w ogóle spokój z filtrami?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: StreetPhoto i filtry
dialer napisał/a:
może dać sobie w ogóle spokój z filtrami?

Z tego co pamiętam o filtrach do cz-b, to w Twoim przypadku najlepsiejszy będzie żółty jeśli chcesz fotografować ludzi. Z drugiej strony dbałość o fakturę skóry jak w portrecie nie ma zupełnego sensu, wręcz przyniesie odwrotny skutek, ale nie musi. Pozostałe będą nieprzydatne z powodu światła jakie zabierają. Zdjęcia obiektów statycznych to co innego, czy jakaś czerwona spódnica :-D , albo przyczajenie się pod oknem wystawowym z polarkiem. Pomyśl.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jedyne co mi przychodzi do glowy to polar, bo za witrynami kawiarni i sklepow czasem dzieja sie bardzo ciekawe rzeczy, a niekorzystne odbicia psuja caly efekt. Kiedy indziej znowu odbicia sa pozadane i mozna je polarem wzmocnic. Z innych to moze jeszcze czerwony - ale to tylko w sloneczny dzien i jak mamy jakies niebo w kadrze - mozna w ten sposob uzyskac dosc ciekawy efekt. No i oczywiscie polowkowy szary, zeby osiagnac efekt z "Krotkiego filmu o zbaijaniu" Kieslowskiego - czyli przyciemniona gora kadru - smutek, beznadzieja, depresja ;-) Z innymi dalbym sobie spokoj.

Aha, ja nie uzywam zadnych, bo mi sie nie chce ;-)
pozdrawiam

dz.
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
W sumie to i racja, nieba na takich zdjęciach mało a światło cenne :)
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
Ja bym nie kombinował z żadnymi filtrami. Szkoda światła. Street Photo to moja ulubiona działka, bardzo dużo robię takich zdjęć.

Ale używam głównie cyfrówki. Gdybym robił na filmach, poszedłbym z torbami. Dużo strzelam z biodra - skuteczność udanych ujęć przy takim fotografowaniu jest mizerna. Ale za to można podejść blisko z szerokim kątem nie budząc sensacji. Czasem można w ten sposób złapać coś naprawdę fajnego. Można też złapać po mordzie ;-) .
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Rafał Czarny napisał/a:
Gdybym robił na filmach, poszedłbym z torbami.


Ja jakos nie ide ;-) Nawet gdybym robil 3 razy wiecej zdjec niz teraz, to potrzebowalbym kilku dobrych lat, zeby wydac rownowartosc jakiejs lustrzanki cyfrowej. A za sprawa planowanych wkrotce zakupow, bedzie jeszcze taniej ;-)

A co do strzelania z biodra, to ja zawsze mam mieszane uczucia - to znaczy po zrobieniu takiego zdjecia, czuje sie troche jak po seksie bez milosci ;-) Mimo, ze duzo trudniej i wciaz mam opory, wole fotografowac otwarcie. Dzieki temu, jakies dwa tygodnie temu trafilem w takie zakamarki Tczewa, ktorych nigdy bym nie odkryl, gdybym byl strzelil z biodra. I wcale nie chodzi tutaj o szpital ;-)

pozdrawiam

dz.
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
Przez ostatni rok przestrzeliłem na cyfrze równowartość dwóch lustrzanek cyfrowych średniej klasy :-) . Ale jestem też analogowy i planuję w tym roku reaktywować ciemnię BW.

[ Dodano: 2007-02-22, 15:26 ]
dzerry, przeglądnąłem Twoją galerię. Świetne zdjęcia. Mój klimat.

[ Dodano: 2007-02-22, 15:58 ]
Dzerry, robisz BW i sam wołasz czy C41?
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Zapraszam na moją stronę - gAlErIa czArNeGo

Moje miasto...
Ja się ludzi boję. Wolę las i bagno, ale teraz częściej zapuszczam się z aparatem do miasta.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Rafał Czarny napisał/a:
Dzerry, robisz BW i sam wołasz czy C41?


Sam. Negatywy skanuje. Od swieta lasu robie odbitki. Z C41 faktycznie bym poszedl z torbami.

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
szpajchel napisał/a:
Ja się ludzi boję. Wolę las i bagno


Ludzie też bagno

:shock:




:-P

 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Ludzie to też bagno

Bo ja wiem? Ale pachną inaczej :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
szpajchel napisał/a:
alkos napisał/a:
Ludzie to też bagno

Bo ja wiem? Ale pachną inaczej :-P
I nie wszyscy wciągają.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Hannibal Lecter wciąga ludzi.
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Teraz to już w ogóle strach na ulice wyjść... a dopiero z aparatem :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach