plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ma dużą płetwę przy dźwigni przysłony, którą należy odkręcić albo skrócić. Drobiazg ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jacaw, raczej chodzi o zbyt długą "płetwę" osłaniającą dźwignię sterowania przysłoną. Należy ją zdemontować zupełnie lub zdemontować, skrócić i ponownie zamontować (dwa wkręty). Było o tym już kilka razy na forum.
 
Jacaw  Dołączył: 30 Kwi 2016
Dziękuję za informację, teraz już przynajmniej wiem czego szukać. Znalazłem kilka wątków o tej tematyce, ale jeśli dobrze rozumiem, to mogą być dwa problemy, jeden z płetwą, a drugi ewentualnie z kołnierzem. Jak się domyślam, to płetwa to jest takie ustrojstwo stojące pionowo, a kołnierz to pewnie ten pierścień do mocowania.

Generalnie interesuje mnie wstępnie ten obiektyw: http://allegro.pl/vivitar...6650608172.html i nie wiem, czy dobrze oceniam, ale tam chyba tej płetwy w ogóle nie ma i chyba widzę tam też otwory po śrubach, co sugerowałby, że ktoś już ją zdemontował ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Płetwa i kołnierz to dwie różne nazwy tego samego elementu.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Jacaw napisał/a:
Generalnie
Generalnie mnie wstępnie ten obiektyw

Nie kupuj, szkoda kasy. Miałem go i nie polecam. AC masywna, ostrość gorsza od kita 50-200, do tego manual. Jedyny plus to "pompka". Acha, makro 1:1 tylko na długim końcu (210mm).
Lepiej doskładać stówkę i kupić jakiś 70-300 czy właśnie "kiciaka".
 
Jacaw  Dołączył: 30 Kwi 2016
kojut napisał/a:
Nie kupuj, szkoda kasy. Miałem go i nie polecam. AC masywna, ostrość gorsza od kita 50-200, do tego manual. Jedyny plus to "pompka". Acha, makro 1:1 tylko na długim końcu (210mm).
Lepiej doskładać stówkę i kupić jakiś 70-300 czy właśnie "kiciaka".

No to trochę mnie zmartwiłeś. Stosunkowo niedawno nabyłem K-50 i cały czas mam jedynie KIT'owy obiektyw 18-55mm, właśnie chciałem za nieduże pieniądze kupić coś bardziej "tele" i widzę, że na Allegro najtaniej właśnie chodzą manuale 70-210mm. Gdzieś tam w przyszłości może szarpnę się na coś lepszego z AF, ale wpierw chciałbym się upewnić, czy zabawa lustrzanką mnie wciągnie, czy to była tylko chwilowo fanaberia. :-)

[ Dodano: 2016-12-18, 17:00 ]
plwk napisał/a:
Płetwa i kołnierz to dwie różne nazwy tego samego elementu.

OK. Dziękuję za wyjaśnienia, jestem ciut mądrzejszy... ale coś mi mówi, że świat lustrzanek jeszcze nieraz mnie zaskoczy. :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jacaw, to poszukaj SMC F 70-210/4-5,6 lub manualnego SMC A 70-210/4. W podobnej cenien a duuużo lepsze. Są w tej chwili na znanym portalu. ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na tym polega radość życia :-D
 
Jacaw  Dołączył: 30 Kwi 2016
powalos napisał/a:
Jacaw, to poszukaj SMC F 70-210/4-5,6 lub manualnego SMC A 70-210/4. W podobnej cenien a duuużo lepsze. Są w tej chwili na znanym portalu. ;-)

Dziękuję za sugestię, ale te co znalazłem to były dość daleko od "podobnej" ceny. :-)
No cóż daliście mi do myślenia i muszę się nad tym zastanowić. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
W ramach dalszego wietrzenia będę się pozbywał SMC PENTAX-F 80-200/4,7-5,6, tylko muszę sprawdzić dlaczego go odłożyłem na bok.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Jacaw napisał/a:
te co znalazłem to były dość daleko od "podobnej" ceny.

Choć nie zawsze cena jest odzwierciedleniem klasy i jakości szkła to często jest.
Kwestia tego jaki masz budżet maksymalny, zawsze coś idzie znaleźć w założonej kwocie.
 
Jacaw  Dołączył: 30 Kwi 2016
dybon napisał/a:
W ramach dalszego wietrzenia będę się pozbywał SMC PENTAX-F 80-200/4,7-5,6, tylko muszę sprawdzić dlaczego go odłożyłem na bok.

To czekam na informację, co i jak. :-)

[ Dodano: 2016-12-20, 09:49 ]
Grzechotnik napisał/a:
Choć nie zawsze cena jest odzwierciedleniem klasy i jakości szkła to często jest.
Kwestia tego jaki masz budżet maksymalny, zawsze coś idzie znaleźć w założonej kwocie.

Zdaję sobie z tego sprawę, ale chciałem wpierw kupić coś na próbę, tak dla zabawy... a może kiedyś szarpnę się na coś bardziej sensownego.

[ Dodano: 2017-02-15, 23:40 ]
Właśnie zakupiłem Tokinę SD 70-210mm 1:4-5.6, wprawdzie tu mowa o Vivtar'ze, widzę też na forum temat o Takumar'ze, ale skoro wcześniej tu pisałem to nie będę zakładał nowego wątku.

Ale do rzeczy, otóż trochę się nim pobawiłem i jedna rzecz nie daje mi spokoju, otóż jak rozumiem przy 210mm minimalna przysłona to 5.6, ale aparat K-50 pokazuje mi najmniejszą 4 (w trybie A) - jak mam to rozumieć ? Żeby nie było, to zrobiłem test, przestawiłem w korpusie na 5.6 i zdjęcie wyszło ciemniejsze, czyli automatyka działa i jest różnica między 4 i 5.6 , czy tzn. że przy długim końcu dla każdej wartości przysłony mam brać poprawkę na -1EV ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach