SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
[lampa] Metz 50 AF-1 - zablokowana w sankach
Witajcie!
Mam taki "drobny" problem... założyłem sobie parę chwil temu lampę na body, zrobiłem zdjęcie przy jej użyciu i postanowiłem zdjąć - wypiąć z sanek... odkręciłem śrubę - a lampa ani drgnie.

Podejrzewam, że mechanizm podnoszenia bolca mocującego wraz z odkręcaniem śruby dociskowej padł... ma ktoś jakiś ludzki patent na zdjęcie lampy z Body?

UPDATE:
Zdjąłem lampę. Oczywiście nie dało się jej nie rozkręcić, a dokładniej trzeba było odkręcić stopkę. Dokładniejszy opis TUTAJ niestety bez szczegółowych zdjęć. A winowajca poniżej:

 
wierch  Dołączył: 19 Lut 2010
Miałem to samo .
Niestety troche sie siłowałem z lampą Myśłalem że się zacięła
i Nie wiem czy nie padła.
Wystawiłem ją na ok +3 stopnie na balkon wraz z aparatem na ok 20 min.
myślałem że metal się skurczy i troche obluzuje.
Potem dopiero szukałem na necie i znalazłem że to winny jest bolec.
Teraz lampa dziwnie się zachowuje.
Gdy wciskam przycisk Mode uwalnia się błysk najpierw taki słabszy a pózniej jak wchodzi na M to mocniej.
Lampa z aparatem nie współpracuje.
Czy już po lampie?
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Mi też się to zdarzyło. Wywaliłem ten bolec, na samej śrubie też się trzyma. Ale lampa działa poprawnie....
 

el Burakos  Dołączył: 12 Gru 2009
wierch, baterie naladowane?

moj metz nie zawsze komunikuje sie z aparatem tzn nie moge ustawic pttl, musze poruszac lampa w sankach az gdzies tam cos tam z czyms tam sie zetknie:-) dla mnie wielki problem to nie jest bo raczej uzywam jej nie podpieta do aparatu. swoja droga gdybym wiedzial, ze bardziej wezmie mnie zewnetrzne wyzwalanie lamp to za te 750zeta wydane na metza mialbym 2 albo 3 lampy yongnuo.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Styki w lampie nie trafiają na styki w body. Nie wiedziałem, że w metzach też się trafia ta przypadłość typowa dla tumaksów.
 

el Burakos  Dołączył: 12 Gru 2009
plwk, kiedy kupilem lampe bylo wszystko ok, moze z biegiem czasu sanki zrobily sie luzniejsze.
 
wierch  Dołączył: 19 Lut 2010
Nie mam jak sprawdzić tej lamy z innym sprzętem.
Ale dalej problem pozostał . Ruszanie lampą nic nie daje.
Ciekawe ze nawet jak zdemontowałem stopke i wyjąłem taśme lampa zachowuje sie tak samo.
Gdy wciskam Mode wyzwala błysk prawie za kazdym razem gdy go wciskam.
Zielony przycisk gdy sie naładuje działa tylko za pierwszym razem i to sporo słabszy dając błysk.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach