tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Może grip do K100d???
Firma Artografix dystrybutor produktów Ownuser wprowadza na polski rynek GRIP (uchwyt pionowy i battery pack) do aparatów Sony Alpha A-100. Uchwyty ch*** bardzo innowacyjna budowa. A mianowicie istnieje możliwość podłączenia Gripa (po zakupie dedykowanej przystawki) do każdego ze wspieranych aparatów. Lista wspieranych aparatów: Sony Alpha A-100, Konika Minolta D5D, Konika Minolta D7D, Nikon D70s, Pentax Ist. Już wkrótce zapowiadana jest Polska premiera uchwytów do pozostałych ww. aparatów.

może i do kasetki bo podczepić to cuś?
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5271[/i]
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki, było juz o tym. Nawet miałem się wybrać i obejrzeć w naturze, ale kasetka poszła do serwisu i przyszła Kadyszka :-) .
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
argawen napisał/a:
było juz o tym.

u nas na forum? a możesz podlinkować?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tutaj jest o tym watek. Firma Ownuser.
Wątek
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
dzięki argawen, to się kurde najarałem, będę temat drążyć, że tez mi to jakoś uciekło wcześniej, jak by to coś pasowało do kasetki to............ :mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
tomecki napisał/a:
jak by to coś pasowało do kasetki to............

to się okaże, że Kasetka nie będzie za mała.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zdano, dobrze kombinujesz ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Ja już się zdecydowałem na K10 tylko, że Aster wysprzedał wszystkie a dostawa ma być koło kwietnia :-(
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
że Aster wysprzedał wszystkie a dostawa ma być koło kwietnia :-(
:shock: :shock: Niesamowite, duzo tego miał. Ale doszło posiadaczy JSS :mrgreen:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zdano, a to widziałeś: chyba też nie zła cena?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
argawen napisał/a:
Niesamowite, duzo tego miał.

Z tego co wiem to w sobotę były aż dwie sztuki, w dodatku z obiektywami. Samych korpusów brak.

[ Dodano: 2007-02-20, 22:20 ]
tomecki napisał/a:
chyba też nie zła cena

Cena nie jest zła, ale wolałbym samo body bo z hameryki przyjedzie 16-45.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
O żesz... :shock: jak będzie pasował do kasetki, to za tą cenę co w newsie (circa 4 stówki) biorę na pniu.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zdano, przecież jest tam sama puszka za 3599zł :evil:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
tomecki napisał/a:
przecież jest tam sama puszka za 3599zł

Nie doczytałem :oops: , jutro sprawdzę czy ta oferta jest atualna.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ty, bEEf, za cztery stówy to ja Ci mogę taki z buraków skleić. I jeszcze Ci na tę circę wystarczy.
Serio takie macie kłopty z uchwytem puszki? Rozumiem K10 czy Z-1p - tam inny sposób trzymania powoduje, że mały paluszek się odkształca powodując wadę postawy, ale w DS/DL/K100?
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
ale w DS/DL/K100?

Michu, :evil: a jak ktoś ma wielkie łapska?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, z buraków nie będzie mi pasował kolorystycznie. Poza tym chfyla moment, ustalmy fakty. Puszkę mi się trzyma fajnie. W poziomie. W pionie kicha. A taki grip to właśnie do pionu jest, rajt? Ostatnio paradowałem z duetem kasetka + dwusetka. Kadrując w pionie myślałem, że mi łapkę urwie, a tu jeszcze kręcić kółkiem musiałem, bo manual. A co ja zrobię bez jednej łapki?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tomecki: ... i do tego jest zielony? No fakt - dla Ogrów te aparaty nie są produkowane. Cóż, nie pozostaje Ci nic innego jak tasakiem sobie dopasować rękę do aparatu.
Beef: mam DLa z 80-200/2.8. I szczerze Ci powiem wolałbym, te circa 4 stówy wydać na polar, kartę, imagebank, FAJ 18-35, prenumeratę New Radom Time czy poprostu tak po męsku wydać je w solarium z opcją naświetlania we wzorki z ulubionej dobranocki, niż w ów kawałek plastiku. Jeżeli grip nie jest firmowy - moim zdaniem - to porażka. Stanowczo lepiej sobie wyrobić nadgarstki od tego, no.... yyyyy... O! Pompek.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
No i tu Michu, jak chyba nigdy przedtem niestety zgodzić z tobą się nie mogę.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tomecki - wiesz, jeżeli masz opory z tym tasakiem, to jestem przekonany, że w Lidzbarku chętni się znajdą...
Aby nie było: W przyszłości zamierzam kupić Kadyszkę. Oczywiście z gripem. Jednakże zamierzam zostawić sobie DLa, bowiem jego gabaryty są sporą zaletą. Tak na prawdę, to nie wiem, ile w tym wszystkim rzeczywistej potrzeby a ile wbitego w banię marketingu. Onegdaj też kombinowałem z możliwością dorobienia gripa do różnych korpusów, dorabiania osłony tulipanowej do szkieł... I zdechła we mnie ta konieczność. Owszem, są osoby o fizjonomii antycropa x1.5 (czyli tzw odwrotny APS-C) i tym zapewne za mały będzie uchwyt Kasetki. Ale dla zdecydowanej większości szarakó mojego pokroju, to sprawa uświadomienia sobie rzeczywistych potrzeb a nie chęci zrobienia wrażenia na Jadwidze z warzywniaka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach