bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, dobrze że jeszcze nie napisałeś sakramentalnego "to nie grip robi zdjęcia, tylko fotograf". Bo tak jakoś to odebrałem. Ktoś twierdzi, że grip jest niezbędny? Nie. Tak samo jak aparat w sumie. Kolejny gadżet do zabawki, dobierany na zasadzie kaprysu, możliwości finansowych itp, podczas, gdy dzieci w Etiopii głodują. No bo o tym to forum jest.

Po pierwsze. Grip nie może być firmowy, bo Pentax tak zadecydował. Przecież to nie znaczy, że jest to badziewie, wręcz przeciwnie - wygląda raczej na przemyślne urządzonko. Po drugie, też mam parę innych pomysłów spożytkowania czterech stówek, ale ani lepszych ani gorszych od tego.

Tak jak tomecki, z wywracającym trzewia na lewą stronę bólem dwunastnicy i drgającą lewą powieką - zgodzić się z Tobą nie mogę. Poza tym i tak pewnie do kasetki nie zrobią albo nie sprowadzą i te nadgarstki, w ten czy inny sposób, wyrobić sobie będzie trzeba. Przecież się z tego powodu nie potnę :-)

[ Dodano: 2007-02-20, 23:55 ]
Michu, o widzisz. Gdybym ja sobie planował kupić kadyszkę (z gripem), to bym też pewnie uznał wielkość kasetki za okoliczność sprzyjającą. Ale nie planuję, bo kasa na zabawki mnie zbyt ogranicza. Więc - patrz - dokupię sobie gripa. Gdy priorytetem będzie wygoda kadrowania w pionie - założę. Gdy priorytetem będzie rozmiar - zdejmę. Czyż to nie genialne? A Ty będziesz miał 2 korpusy na 2 okazje. Trochę kulą w płot walisz tym argumentem o uleganiu presji marketingu. No bo jak wyglądasz Ty z tej perspektywy?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
bEEf, pociąć sięzawsze możesz.
Właśnie w tej chwili trwa debata między adminami naszego forum, czy wykluczyć osoby z niefirmowym gripem z naszej społeczności. Alkos opowiada się jedynie za banem do momentu pozbycia się gripa, reszta chce usuwać konta...
Przemyśl to Beef, bo tu żarty już się skończyły...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
to sprawa uświadomienia sobie rzeczywistych potrzeb a nie chęci zrobienia wrażenia na Jadwidze z warzywniaka.

Widzisz Michu, naprawdę bardzo sobię cenię Ciebie, ale powiem wiesz co to naprawdę nie jest żaden marketing albo inny bełkot, tylko ja tak ciągle kombinuje po co mi kadyszka jak kasetka wystarczy, tylko właśnie że nie wystarczy, parę dni temu macałem Nikony D70s i D80 i naprawdę twierdzę że kasetkę trzyma się do dupy, ale jak by doszedł grip to może coś by z tego było, ja naprawdę nie mam wielkich łap, tylko normalne, zgodne ze wzorem unijnym nr 4567/9787876-376483 i naprawdę uważam że grip do kasetki to podstawa i zdania już nie zmienię.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ha, to tych z gripem Canona (a są tu tacy), to chyba się usuwało razem z kontami ;-) Faktycznie, poważna sprawa... Może czas zacząć ćwiczyć te nadgarstki.

[ Dodano: 2007-02-21, 00:07 ]
Michu, wiesz, ja naprawdę nie odczuwam żadnej presji na potylicę pod względem "muszę". Ja się bawię. Czy chcę, czy ktoś mi to wmawia? Phi-lozofia. W pewnym sensie ja już uległem presji marketingu - kupiłem cyfrowy aparat. Pinhola mogłem sobie wystrugać z moich starych trzewików.
Cytat
Lidzbark Warm

tomecki, naprawdę tak ciepło w tym Lidzbarku?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie, nie, nie.
Tylko ja mam rację.

Generalnie wszystko rozbija się o pewne doświadczenia, etapy, uwarunkowania. Zapewne jeszcze parę lat temu, na herezję którą tu popełniłem, odpowiedziałbym dokładnie tak jak Wy. Ale cóż, młodzieńczy trądzik mam już za sobą, dojrzałem, gabaryty dłoni uległy zmniejszeniu na koszt brzucha, więc uległwszy metamorfozie snuję obecnie własne przemyślenia - by nie rzec iż lobbuje swój punkt widzenia. Może za parę lat przyznacie mi racje, a może to ja przyznam Wam (po tym, jak mi szpony wykiełkują dokończywszy przemianę związaną z napojami, które obecnie uskuteczniam).
Poza tym należy zastanowić się mimo wszystko, czy jednak nie lepiej miast gripa, będzie zatrudnić się w tartaku.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
NIE
to JA mam racje
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
Zerknąłem przed chwilą na ten grip. Zasilanie z 12 baterii AA :shock: ?!?! Jakieś dodatkowe pojemniki na baterie? Ja dziękuję.

tomecki = tomi_pl z WMGCF dobrze kombinuję ;)?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Zasilanie z 12 baterii AA ?!?!

Ale wiesz, że to jest dodatkowe zasilanie dla aparatu, nie dla gripa?
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
ja to wolę za tą kaskę palnik kupić,
Pentsung pomimo tego że mały i palec sterczy jak głupi ale zdjęcia jakoś pomimo tego da się robić.
Może o gripie pomyślę jak już kupię parę szkiełek, dobrego flesza i jeszcze trochę szkiełek
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
bEEf napisał/a:

Ale wiesz, że to jest dodatkowe zasilanie dla aparatu, nie dla gripa?
... bo grip jest zasilany osobnymi 5 bateriami, które znajdują się w osobnym zasilaczu połączonym z gripem za pomocą paska klinowego.
sailor9 napisał/a:
tomecki = tomi_pl z WMGCF dobrze kombinuję ;)?
To jakieś forum użytkowników Compact Flash?
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
Michu napisał/a:
sailor9 napisał/a:
tomecki = tomi_pl z WMGCF dobrze kombinuję ;)?
To jakieś forum użytkowników Compact Flash?

Między innymi :) Zobacz link w mojej stopce.
 
Squier  Dołączył: 11 Sty 2007
Witam! Taki OT! Dawno się tak nie uśmiałem, świetni jesteście. Tekst z Jadwigą z warzywniaka mnie po prostu rozwalił.
Ja niestety nie kupiłem K100 gdyż kiepsko mi w łapkach leżała, a gripa ani widu ani słychu.
Pozdrawiam.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Squier napisał/a:
Ja niestety nie kupiłem K100 gdyż kiepsko mi w łapkach leżała


no i git o to chodzi, przecież serdecznego palca sobie nie odkroisz/odgryziesz/wyrwiesz, a Nikony to są ideały ergonomii - chorowałem na digital nikona, ale mi po wizjerku przeszło :mrgreen:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Poza tym należy zastanowić się mimo wszystko, czy jednak nie lepiej miast gripa, będzie zatrudnić się w tartaku.

O przepraszam tu mnie nie zagniesz, coś ze trzy lata w tartaku pracowałem , no może nie na produkcji ale zawsze, a jak już to się nie mówi tartak, tylko zakład przetwórstwa drzewnego, lub też, zakład (uwaga trudne słowo) pozysku tarcicy ;-)

Cytat
tomecki = tomi_pl z WMGCF dobrze kombinuję ;)?

sailor9, a ty wogóle to siedź cicho a jak już to lepiej powiedz kiedy mi browca postawisz, za twoją ostatnią wpadkę. A kubek masz?
Witamy na forum ziomalu :-B

A tak wogóle to mam nieciekawe wieści, podrążywszy temat gripa dostałem taką odpowiedź:
Nie niestety ten grip nie pasuje do modelu K100D
Nie wiadomo mi nic gripie do wyzej wymienionego aparatu.

a i pytałem jeszcze u minolciarzy do pentaka też nic nie ma :cry:
Niestety kiszka i nawet zaprzyjaźniona Jadzia z warzywniaka nic nie poradzi.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cóż - zagiąłeś mnie informacją o pozyskiwaniu tarcicy, więc jedyne co mogę zrobić, to stuliwszy uszy wzdłuż kręgosłupa wywalić smutno oczy i kajając się przyznać Ci rację.
Może na PMA pojawi się grip do Kasetki? Jako wytłumaczenie, dlaczego wciąz nie ma 645D. Czego Ci oczywiście życzę.
Ty - a próbowałeś w ramach improwizacji - przykleić sobie taśmą samoklejącą mały palec do serdecznego? Wówczas by nie usiekał.
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
Jezeli Jadwiga z warzywniaka jest w klimatach Salmy Hayek to się poświęce i kupię tego gripa :-)
A tak powaznie - mam duże dłonie , ale w trzymaniu aparatu nie odczuwam dyskomfortu .
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Podejrzewam, że każdy ma taką Jadwigę z warzywniaka, na jaką zasłużył. W moim warzywniaku np. jest wyjątkowo nieatrakcyjna baba, co by się zgadzało.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Podejrzewam, że każdy ma taką Jadwigę z warzywniaka, na jaką zasłużył. W moim warzywniaku np. jest wyjątkowo nieatrakcyjna baba, co by się zgadzało.
Jak jeszcze mieszkałem w Polsce, to w warzywniaku pracowała taka kobieta, że zawsze na jej widok robiłem w pory.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
sailor9, te baterie są wkładane "w poprzek" gripa, tj wzdłuż osi optycznej obiektywu. Dlatego jest duży i ciężki, i dlatego na całej długości gripa mieści się ich aż 12.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jak jeszcze mieszkałem w Polsce, to w warzywniaku pracowała taka kobieta, że zawsze na jej widok robiłem w pory.

Nie korciło Cię, żeby czasem robić np. w marchewkę? Tak dla odmiany.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach