filiplife  Dołączył: 13 Maj 2006
  [ analog] Problem z AF w MZ-7
Witam
Mam problem ze swoim AF. Dzisiaj byłem na zdjęciach, ostrzę na AF, a tu raptem w pewnym momencie po zrobieniu zdjęcia jak chcę wyostrzyć drugi kadr AF działa tylko w jedną stronę :shock: dokładnie - tylko ostrzy do tych skrajnych małych odległości. W czym może być problem? Aparat do tej pory chodził pięknie, zupełnie nie wiem jaka mogła być tego przyczyna, że sie skopało. Na obiektyw nie napierałem, aparat nie upadł nigdy - co jest? Jak zdjąłem obiektyw to ten cycek od AF normalnie się chowa przy naciśnięciu, żadnego luzu ani zgrzytów nie ma. Próbowałem na innym obiektywie ale jest to samo. Przełącznik również działa ok - próbowałem RESETU -baterie out, baterie in - i nic :-/ Ja nie chcę odsyłać aparatu do p. Piotra Rendaszki! :-(
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Niestety będzie to chyba konieczne. Pisałem niedawno o podobnym problemie z Z-70 uzywanym w mojej rodzinie. Koszt naprawy jest horendalny. Około 400zł plus koszty przesyłek. Nawalił prawdopodobnie silnik AF. Wybacz, że takie niemiłe wiadomości, ale taka jest rzeczywistość. Pozdrawiam.
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
a baterie są w miare nowe? czy na wykończeniu?
pozd.
sebostek
 

filiplife  Dołączył: 13 Maj 2006
Baterie były dobre, może nie w pełni naładowane, ale nic na wskaźniku nie było, że słabe. Założe jeszcze oryginalne CR-2, bo tutaj mam 4xAA w batterypack'u.

[ Dodano: 2006-05-14, 14:04 ]
Sprawdzałem i jest to samo. Problem jest nadal. :cry: wysłałęm już maile do 3 serwisów, między innymi do rendaszki i d odwóch gdzie robią pentaxy w Warszawie, m.in. Foto-Tronik. Zobaczymy co wyjdzie z tego...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach